Opieka nad niemowlakiem a utrzymanie porządku

Każdy, kto kiedykolwiek miał pod opieką bardzo małe dziecko, z pewnością wie, jak trudne jest wówczas utrzymywanie ładu i czystości w mieszkaniu. Pojawienie się potomstwa przewraca całe życie do góry nogami i sprawia, że do tej pory ważne dla nas kwestie tracą na znaczeniu. Jednak nie oznacza to, że musimy całkowicie zaniedbać przestrzeń wokół siebie! Jak zachowywać porządek podczas opieki nad niemowlakiem?

organizer na pieluszki i akcesoria

Minimalizm jest w cenie

Świeżo upieczeni rodzice często wpadają w istne zakupowe szaleństwo, kupując dla swojego malucha wiele zbędnych i mało przydatnych gadżetów. Zachwyt nad uroczymi ubrankami skutkuje przyniesieniem do domu kilku toreb kreacji, z których maluch błyskawicznie wyrośnie. W dodatku część z nich jest kompletnie niepraktyczna: noworodek naprawdę nie potrzebuje butów, a tiulowa  spódniczka baletnicy czy kolorowe rajstopki ucieszą oczy, ale z pewnością nie będą dla bobasa wygodne. Zabawki często nie mieszczą się w szafkach, choć niemowlę i tak interesuje się tylko kilkoma z nich. Designerskie ozdoby do dziecięcego pokoju mogą zaś uatrakcyjnić aranżację, jednak nie są użyteczne, a często niepotrzebnie zagracają wnętrze. Im mniej rzeczy kupimy, tym łatwiej nam będzie utrzymać porządek w mieszkaniu.

organizer na pieluszki i akcesoria

Niech każda rzecz ma swoje miejsce

Aby nie stwarzać wrażenia chaosu, należy zadbać o to, by każdy przedmiot w domu miał swoje miejsce. Jednym z najlepszych rozwiązań ułatwiających utrzymywanie porządku jest organizer na pieluszki i akcesoria do przewijania, wyposażony w wygodne przegródki, w których można umieścić nie tylko pieluchy, ale także drobne leki, chusteczki nawilżające oraz kosmetyki dziecięce. Dzięki wygodnej rączce organizer może być używany zarówno w domu, jak i podczas rodzinnych wyjść. W pobliżu przewijaka warto umieścić również kosz na zużyte produkty pielęgnacyjne. W łazience zaś sprawdzi się organizer kąpielowy lub kolorowa kosmetyczka, która pomieści wszystkie wykorzystywane przez nas płyny do kąpieli, szampony, oliwki i kremy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *