Wybieramy prezent na chrzciny dziecka

Chrzest nowo narodzonego dziecka to bardzo wyjątkowe, pierwsze i doniosłe wydarzenie nie tylko dla rodziców malca, ale także i wszystkich najbliższych członków rodziny. Pamiętajmy, że święto to jest głównie małego dzieciątka. Chociaż ze względów religijnych jest on niezwykle ważny, to dla wielu może on przysporzyć mnóstwo stresu podczas wyboru prezentu dla malca. Co ciekawego można kupić na chrzciny? Oto kilka propozycji.

Śpiworek La Millou

Prezent praktyczny czy pamiątkowy?

Większość z nas wybierając się na rodzinne uroczystości, jak np. chrzciny dziecka, decyduje się zakupić prezent będący wartościową pamiątką, mający znaczenie symboliczne. Z reguły są to srebrny łańcuszek, grawerowany smoczek czy ramka na zdjęcia, okazjonalny album bądź Biblia dla dzieci. Niewielka część gości decyduje się na podarek bardziej praktyczny, wspomagający młodych rodziców, jak np. śpiworek La Millou, kocyk bambusowy Lullalove czy ergonomiczna poduszka do karmienia. Często zdarza się tak, że zamiast jakiegoś prezentu wolimy zakupić okolicznościową kartkę i włożyć do niej pieniądze, by rodzice spożytkowali je według swoich aktualnych potrzeb. Jednak nie sam podarek jest najważniejszy, lecz pamięć i intencje.

Ciekawe upominki z okazji Chrztu Świętego

Najbardziej cenione są te prezenty, które są oryginalne, niecodzienne i jedyne w swoim rodzaju. Do takich zapewne należą:

  1. Srebrna grzechotka

Czasami spotykane są również srebrny bucik, smoczek lub łyżeczka. Jest to unikatowy prezent, na którym można wygrawerować imię maleństwa i datę urodzenia. Zapakowane w piękne pudełeczko z wygrawerowanymi życzeniami można śmiało wręczyć zamiast pieniędzy.

  1. Podusia lub kocyk z nadrukiem

Jest to bardzo miły i praktyczny upominek. Wystarczy wybrać ciekawy wzór i zamówić wyhaftowanie imienia i nazwiska dziecka, datę urodzin bądź Chrztu Świętego.

  1. Metryczka

Niby taka zwykła ramka z kilkoma informacjami, a bardzo fajna pamiątka na całe życie. Zawiera głównie: imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, imiona rodziców i chrzestnych, datę Chrztu, ewentualnie wagę oraz wzrost malca. Ciekawą propozycją jest skomponowanie kilku ciekawych zdjęć dzieciątka w kolorowej ramce.

  1. Tort z pieluch

Dość uniwersalny upominek, który może przybierać różne, ciekawe kształty, jak np. motory, motylki czy wózeczki. Prezencik, który bez problemu można również podarować na baby shower lub pierwszy roczek.

  1. Zabawka edukacyjna

Na pewno idealnym podarkiem będzie mata interaktywna, która zawiera liczne grzechotki, maskotki, zabawkę z pozytywką, z diodą i lustereczkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *