Biurko regulowane dla dzieci – rośnie wraz z dzieckiem

Wybór biurka to jedna z najważniejszych decyzji, jakie trzeba podjąć podczas urządzania dziecięcego pokoju. Sypialnia nastolatka jest jego „królestwem” i pełni wiele różnorodnych funkcji: służy do odpoczynku, przyjmowania gości, spędzania wolnego czasu oraz odrabiania lekcji i uczenia się do sprawdzianów w szkole. Pomieszczenie musi więc być funkcjonalne i zaaranżowane z ogromną dbałością o szczegóły. Dlaczego warto postawić na biurko regulowane?

Biurko ergonomiczne rosnące razem z dzieckiem białe + 5 kolorów Profi3 Mayer

Dlaczego warto kupić biurko regulowane?

Urządzanie pokoju dla ucznia jest ogromnym wyzwaniem. Niełatwo jest znaleźć meble, które nie tylko będą na tyle solidne, że nie ulegną zniszczeniu przez co najmniej kilka lat, ale również będą na tyle klasyczne i stylowe, a jednocześnie nowoczesne, że nie znudzą się dziecku w krótkim czasie. Jednym z najbardziej widocznych trendów w tej dziedzinie jest aranżowanie sypialni w taki sposób, by „rosła” wraz z mieszkańcem. Meble tematyczne oraz małe, urocze łóżeczka czy stoliki błyskawicznie tracą swoją aktualność, wymuszając kolejny, zwykle kosztowny i kłopotliwy remont. Natomiast biurko regulowane dla dzieci wykazuje wprost przeciwną tendencję: sprawdzi się zarówno w przypadku ucznia szkoły podstawowej, jak i wkraczającego w dorosłość nastolatka. Dzięki możliwości dostosowania wysokości blatu można dopasować je do zmieniającego się wzrostu dziecka, dzięki czemu jest dla niego wygodne i komfortowe niezależnie od aktualnego wieku.

biurko regulowane junior bialy zielony-90x63 cm mayer

Ergonomia podczas nauki

Bardzo ważną cechą dobrego biurka jest również ergonomia, która sprawia, że nawet wielogodzinna nauka nie obciąża młodego, dopiero kształtującego się kręgosłupa. Biurka regulowane często mają funkcję pochylenia blatu, co znacznie ułatwia pracę i pozwala na przyjęcie naturalnej pozycji. Natomiast nakładka na nadgarstki przeciwdziała dolegliwościom tej części ciała (np. zespołowi cieśni nadgarstka charakterystycznemu dla osób wykonujących pracę przed komputerem), a także zapobiega zsuwaniu się zeszytu lub książki, kiedy blat jest pochylony.

Dodatkowe udogodnienia do biurek regulowanych

Biurka regulowane dla dzieci występują w różnych kolorach, dzięki czemu bez trudu dopasujemy je do dowolnej aranżacji pokoju. Oprócz tego mogą być wyposażone w wiele udogodnień, z których część znajdziemy w zestawach, a część możemy dodatkowo dokupić. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest duża szuflada w formie organizera, w której znajdzie się miejsce na wszystkie przybory szkolne i pomoce naukowe. Świetnie sprawdza się także półka na biurko z regulowanym wspornikiem na książki.

Jedna myśl w temacie “Biurko regulowane dla dzieci – rośnie wraz z dzieckiem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *