Chrzest nowo narodzonego dziecka to bardzo wyjątkowe, pierwsze i doniosłe wydarzenie nie tylko dla rodziców malca, ale także i wszystkich najbliższych członków rodziny. Pamiętajmy, że święto to jest głównie małego dzieciątka. Chociaż ze względów religijnych jest on niezwykle ważny, to dla wielu może on przysporzyć mnóstwo stresu podczas wyboru prezentu dla malca. Co ciekawego można kupić na chrzciny? Oto kilka propozycji.

Prezent na chrzciny powinien być praktyczny czy pamiątkowy?

Większość z nas wybierając się na rodzinne uroczystości, jak np. chrzciny dziecka, decyduje się zakupić prezent będący wartościową pamiątką, mający znaczenie symboliczne. Z reguły są to srebrny łańcuszek, grawerowany smoczek czy ramka na zdjęcia, okazjonalny album bądź Biblia dla dzieci. Niewielka część gości decyduje się na podarek bardziej praktyczny, wspomagający młodych rodziców, jak np. śpiworek La Millou, kocyk bambusowy Lullalove czy ergonomiczna poduszka do karmienia. Często zdarza się tak, że zamiast jakiegoś prezentu wolimy zakupić okolicznościową kartkę i włożyć do niej pieniądze, by rodzice spożytkowali je według swoich aktualnych potrzeb. Jednak nie sam podarek jest najważniejszy, lecz pamięć i intencje.

Ciekawe upominki z okazji Chrztu Świętego

Najbardziej cenione są te prezenty, które są oryginalne, niecodzienne i jedyne w swoim rodzaju. Do takich zapewne należą:

Grzechotka sensoryczna

Czasami spotykane są również srebrny bucik, smoczek lub łyżeczka. Jest to unikatowy prezent, na którym można wygrawerować imię maleństwa i datę urodzenia. Zapakowane w piękne pudełeczko z wygrawerowanymi życzeniami można śmiało wręczyć zamiast pieniędzy. Zobacz tutaj kilkaset produktów z kategorii grzechotki sensoryczne

Gryzak sensoryczny Żyrafa Sophie – zestaw prezentowy

Poduszka lub kocyk dla niemowlaka

Jest to bardzo miły i praktyczny upominek. Wystarczy wybrać ciekawy wzór i zamówić wyhaftowanie imienia i nazwiska dziecka, datę urodzin bądź Chrztu Świętego. Zobacz tutaj kilkaset produktów z kategorii kocyk dla niemowlaka

Pamiętnik przyszłej Mamy, odcisk rączki stópki

Niby taka zwykła ramka z kilkoma informacjami, a bardzo fajna pamiątka na całe życie. Zawiera głównie: imię i nazwisko dziecka, datę urodzenia, imiona rodziców i chrzestnych, datę Chrztu, ewentualnie wagę oraz wzrost malca. Ciekawą propozycją jest skomponowanie kilku ciekawych zdjęć dzieciątka w kolorowej ramce. Jeszcze lepszym pomysłem na prezent jest pamiętnik dla przyszłej Mamy, w który można zapisać kluczowe daty dotyczące niemowlaka. Naszym hitem są zestawy artystyczne pozwalające przygotować trwały odcisk rączki lub stópki niemowlęcia. Zobacz tutaj kilkaset produktów z kategorii odciski rączki stópki.

Tort z pieluch

Dość uniwersalny upominek, który może przybierać różne, ciekawe kształty, jak np. motory, motylki czy wózeczki. Prezencik, który bez problemu można również podarować na baby shower lub pierwszy roczek. Zobacz tutaj kilkaset produktów z kategorii pieluszki bambusowe.

Zabawka edukacyjna

Na pewno idealnym podarkiem będzie mata interaktywna, która zawiera liczne grzechotki, maskotki, zabawkę z pozytywką, z diodą i lustereczkiem. Zobacz tutaj kilkaset produktów z kategorii zabawka edukacyjna.