Jesienny spacer z niemwlakiem

Zbliżająca się jesień to doskonała okazja, by wykorzystać ostatnie promyki słońca podczas spaceru z niemowlakiem.

Wiele mam obawia się, że obniżająca się temperatura powietrza będzie szkodliwa dla ich dziecka i decydują się ograniczać wychodzenie na spacery. Tymczasem świeże powietrze jest bardzo ważne dla zdrowia dziecka już od pierwszych dni jego życia. W końcu nawet zimą młode mamy decydują się na spacery ze swoim maleństwem. Jak przygotować się do spaceru ze swoim dzieckiem?

Dziesiątki akcesoriów

Mamy, które urodziły dziecko latem z grozą patrzą na obniżające się temperatury. W końcu jesień i zima to doskonała okazja do rozwoju bakterii i wirusów powodujących choroby u pociech. Tymczasem spacer z niemowlakiem wcale nie musi oznaczać wystawiania dziecka na niebezpieczeństwo. Wystarczy rozpoznać się na rynku i poznać sklepy internetowe, takie jak 4kidspoint, by przekonać się, jak wiele akcesoriów pomaga uniknąć wyziębienia ciała dziecka, a wręcz pomaga młodej mamie cieszyć się ze wspólnych chwil na świeżym powietrzu. W końcu produkty dla niemowląt to nie tylko butelki i pieluszki. To także bogaty wybór kocyków, poduszek, a nawet śpiworków, które zapewnią Twojemu dziecko ciepło podczas jesiennych spacerów. Planując długie jesienne spacery z niemowlakiem warto zaopatrzyć się w śpiworek do wózka, zawieszka do wózka, termobutelka (bidon termiczny dla dzieci) i termos dla dzieci – to produkty pierwszej potrzeby. Jeśli dziecko jest nieco starsze i będzie częściowo w wózku, ale również pozwolisz mu  pobiegać to wtedy przyda się kombinezon dla dzieci lub kurtka ze spodniami od DuckSday (świetnej jakości odzież techniczna), czy czapka Bim Bla lub Elodie Details.

Zrelaksuj się

Jesień to doskonała okazja do przebywania na świeżym powietrzu także dla mam. Pierwsze tygodnie z maleństwem wymagają wielu poświęceń i nieprzespanych nocy, co wiąże się ze zwiększającym napięciem. Spacer z maleństwem wśród żółkniejących drzew to doskonała okazja do relaksu i chwili odpoczynku. Tym bardziej, jeśli mama ma pewność, że jej dziecko jest odpowiednio chronione przed obniżającą się temperaturą.