Zbliżają się święta, a Ty nie masz pomysłu, jakie prezenty dla dzieci kupić pod choinkę, żeby sprawić im radość? To bardzo powszechny problem, przede wszystkim dlatego, że żyjemy w czasach, w których sklepy zabawkowe pękają w szwach, telewizja zalewa nas reklamami coraz to nowszych gadżetów dla dzieci, a same maluchy mają już niemal wszystko. Co zatem wybrać? Jak nie kupić kolejnej zabawki, która pod dwóch dniach zostanie rzucona w kąt i zapomniana jak wiele innych?

Pomysł na trafiony prezent

Prezenty dla dzieci powinny być przede wszystkim dostosowane do wieku i umiejętności dziecka. Możemy je również rozdzielić na zabawki dla dziewczynek i zabawki dla chłopców, jednak to wiek będzie odgrywał kluczową rolę, ponieważ kilkulatek nie zainteresuje się niemowlęcą grzechotką, a niemowlak nie będzie umieć układać najnowszych klocków Lego. Jeżeli szukamy prezentu dla swoich dzieci, mamy znacznie łatwiejsze zadanie. Znamy je, wiemy, czym się interesują, co mają i o czym ewentualnie marzą. Wybór jest duży, dlatego również trzeba włożyć nieco trudu, aby wybrać akurat też zabawkę, która okaże się najbardziej trafiona, jednak jest to znacznie prostsze, niż w przypadku kupowania prezentów dla innych dzieci z rodziny.

Drewniany domek dla lalek Little Dutch – nasz hit z kategorii zabawki dla dziewczynek

Zestaw majesterkowicza warsztat Little Dutch

Obie zabawki dostępne na 4kidspoint.pl

Prezenty na święta nie muszą być drogie

Okres przedświąteczny jest zwykle dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Samo przygotowanie świąt, wieczerzy wigilijnej, ciuchów i wreszcie prezentów okazuje się sporym kosztem, dlatego warto robić rozsądne zakupy. Drogi prezent, wcale nie oznacza, że będzie najlepszy. Wręcz przeciwnie często najtańsze zabawki dla dzieci przynoszą najwięcej radości. Dzieci nie przeliczają zabawek na złotówki, dla nich liczy się gest, sam fakt, że zabawka jest nowa i że jest dla nich. Wybierając zabawki na prezent dla dzieciaków, których nie znamy zbyt dobrze, warto postawić na sprawdzoną klasykę. Lalka dla małej dziewczynki, samochód dla małego chłopca, czy nowe klocki dla dzieci każdej płci z pewnością przyniosą radość na twarzy obdarowanych.

Zabawki dostosowane do wieku

Kupując zabawki na prezent, warto kierować się wiekiem dziecka, nie tylko, ze względu na jego umiejętności i zainteresowania, ale przede wszystkim ze względu na jego bezpieczeństwo. Zabawki dla dwulatka nie powinny jeszcze zawierać zbyt małych czy ostrych elementów. Co prawda dwulatki z reguły nie biorą już wszystkiego, co się da do buzi, jednak w tym wieku do głowy przychodzi mnóstwo pomysłów, a nie wszystkie są rozsądne. Kupując zabawki dla 3 latka, możemy już spróbować postawić na klasyczne klocki Lego, które maluch z pomocą rodzica powinien chętnie układać, w tym wieku dziecko coraz lepiej radzi sobie z pracami manualnymi, dlatego zestaw ciastoliny czy innej masy plastycznej dostarczy również sporo dobrej zabawy, a także wesprze rozwój motoryki małej dziecka.