Każdy, kto kiedykolwiek miał pod opieką bardzo małe dziecko, z pewnością wie, jak trudne jest wówczas utrzymywanie ładu i czystości w mieszkaniu. Pojawienie się potomstwa przewraca całe życie do góry nogami i sprawia, że do tej pory ważne dla nas kwestie tracą na znaczeniu. Jednak nie oznacza to, że musimy całkowicie zaniedbać przestrzeń wokół siebie! Jak zachowywać porządek podczas opieki nad niemowlakiem?

Minimalizm jest w cenie

Świeżo upieczeni rodzice często wpadają w istne zakupowe szaleństwo, kupując dla swojego malucha wiele zbędnych i mało przydatnych gadżetów. Zachwyt nad uroczymi ubrankami skutkuje przyniesieniem do domu kilku toreb kreacji, z których maluch błyskawicznie wyrośnie. W dodatku część z nich jest kompletnie niepraktyczna: noworodek naprawdę nie potrzebuje butów, a tiulowa  spódniczka baletnicy czy kolorowe rajstopki ucieszą oczy, ale z pewnością nie będą dla bobasa wygodne. Zabawki często nie mieszczą się w szafkach, choć niemowlę i tak interesuje się tylko kilkoma z nich. Designerskie ozdoby do dziecięcego pokoju mogą zaś uatrakcyjnić aranżację, jednak nie są użyteczne, a często niepotrzebnie zagracają wnętrze. Im mniej rzeczy kupimy, tym łatwiej nam będzie utrzymać porządek w mieszkaniu.

Organizer na pieluszki i akcesoria – zobacz na kilkadziesiąt propozycji produktów

Niech każda rzecz ma swoje miejsce

Aby nie stwarzać wrażenia chaosu, należy zadbać o to, by każdy przedmiot w domu miał swoje miejsce. Jednym z najlepszych rozwiązań ułatwiających utrzymywanie porządku jest organizer na pieluszki i akcesoria do przewijania, wyposażony w wygodne przegródki, w których można umieścić nie tylko pieluchy, ale także drobne leki, chusteczki nawilżające oraz kosmetyki dziecięce. Dzięki wygodnej rączce organizer może być używany zarówno w domu, jak i podczas rodzinnych wyjść. W pobliżu przewijaka warto umieścić również kosz na zużyte produkty pielęgnacyjne. W łazience zaś sprawdzi się organizer kąpielowy lub kolorowa kosmetyczka, która pomieści wszystkie wykorzystywane przez nas płyny do kąpieli, szampony, oliwki i kremy.

Torba dla mamy

Zastanawiam się, czy tego artykułu nie zaczęliśmy od końca, bo może na początku każda Mama powinna sprawić sobie torbę dla mamy? specjalnie zaprojektowaną, by pomieścić wszystko do opieki nad niemowlakiem,c zy to w domu czy podczas spaceru? Tutaj znajdziesz ciekawe propozycje produktów torba dla mamy