Pierwsze urodziny to bardzo ważne wydarzenie w życiu całej rodziny. Nieporadny niemowlak, który wydawałoby się, że tak niedawno leżał beztrosko w kołysce, machając nóżkami, nagle stał się ciekawskim, niezwykle aktywnym maluchem, który z wielkim zapałem eksploruje świat na czworakach, a czasami już nawet samodzielnie, na dwóch nogach. Jak uczcić to ważne święto, jakie zabawki dla rocznego dziecka wybrać, aby były atrakcyjne, a także bezpieczne?

Kolorowe półokręgi Grimms – zabawka sensoryczna – hit sprzedaży

Najlepsze zabawki na pierwsze urodziny

Jak już wspominano, roczne dziecko wciąż doskonali swój sposób poruszania się. Z reguły właśnie w okolicy pierwszych urodzin dzieci zaczynają stawiać swoje pierwsze kroki, jednak nie jest to regułą. Pomocnym oraz interesującym dla dziecka prezentem będą więc wszelkiego rodzaju pchacze, wspierające naukę stawania i chodzenia. Innym pomysłem są różnego rodzaju sortery, kostki edukacyjne, oraz labirynty, dzięki, który maluch może doskonalić motorykę małą, oraz uczyć się kształtów i kolorów. Zabawki dla dzieci 1 rok powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, z atestem. Bardzo popularne i lubiane są zabawki drewniane, różnego rodzaju klocki czy układanki wspomagają rozwój zręczności i koncentracji. W tym wieku dzieci zaczynają już budować pierwsze wieże z klocków, choć znacznie bardziej podoba im się ich burzenie, jest to jednak świetny pomysł na wspólną zabawę z rodzicem, mama buduje wieże, dziecko burzy zaśmiewając się przy tym do rozpuku. Chcesz zobaczyć inne pomysły na zabawki na roczek?.

Zabawki dla dziewczynek

Wybierając zabawki na roczek, możemy postawić na zabawki typowo dla chłopców lub dziewczynek. Ciekawą propozycją na zabawki dla dziewczynek na pierwsze urodziny są pluszowe lale, czy przytulanki, a także drewniane narzędzia i produkty spożywcze, które pozwalają na kreatywną zabawę w gotowanie. Małe dziewczynki z pewnością ucieszą się również z interaktywnej zabawki, która mówi i śpiewa, a także z kolorowej książeczki z twardymi stronami, którą będą mogły przeglądać i poznawać świat. Świetnym pomysłem są również grzechotki lub marakasy.

https://4kidspoint.pl/collections/grzechotki/products/little-big-friends-grzechotka-pingwinek-martin-pupil-do-raczki

Zabawki dla chłopców

Chłopcy od najmłodszych lat kochają samochody, dlatego sprawdzonym prezentem dla małego miłośnika motoryzacji, będzie właśnie autko. Małe, kolorowe, może być grające lub też drewniane służące jako gryzak. Ciekawą alternatywą są też różnego rodzaju jeździki dla dzieci, na których maluch może usiąść, trzymając się odpychać nogami i podróżować po mieszkaniu. Dla małego kowboja świetnym pomysłem będzie bujany konik. W ofercie sklepów z zabawkami znajdziemy bogaty wybór koników lub innych zwierzątek na biegunach, drewniane lub pluszowe, z oparciami lub barierkami bocznymi, każdy znajdzie coś dla siebie.

B.toys Zebra nie biegunach rodeo – zabawki z tej serii to świetne wsparcie rozwoju zmysłu równowagi