Zimowy, bardziej mroźny czas wcale nie powinien zniechęcać mam do spacerów ze swoimi niemowlakami. Każdy przecież wie, jak istotne dla prawidłowego rozwoju dzieci jest przebywanie z nimi na świeżym powietrzu. Zimową porą, dzięki spacerom, kształtujemy i wzmacniamy naturalną odporność u niemowląt. Pierwsze zimowe wyprawy mogą być wyzwaniem. Nie ma się jednak czego obawiać, jeśli właściwie się do nich przygotujemy.

Czas na zimowe spacery

Pediatrzy radzą, by na pierwsze zimowe spacery chwilę poczekać. Nie powinno być to wcześniej niż w czwartym tygodniu życia dziecka. Co ważne, zanim do tego dojdzie, dobrze jest zahartować dziecko w nieco łagodniejszych warunkach. Jak to zrobić? I na jakie akcesoria dla niemowląt zwrócić uwagę, by wspólny spacer był przyjemny?

Sen malucha w trakcie werandowania

Doskonałym sposobem na przygotowanie do spaceru, jest tak zwane werandowanie. Maluch śpiący w wózku na zewnątrz – na tarasie, dużym balkonie – to dobrze znane sceny z krajów skandynawskich. Na początek nie powinno to trwać dłużej niż 10-15 min. Jeśli nie mamy dużego tarasu, może się to odbywać w pokoju przy otwartym oknie.

Śpiworek do wózka Stroller bag Premium Velvet La Millou

Kocyk dla niemowlaka

Zarówno w trakcie spacerów, jak i werandowania niemowlak powinien być odpowiednio ciepło ubrany i otulony. Warto wyposażyć się zatem w funkcjonalne i przyjazne maluchom rzeczy, które uchronią je przed chłodem. Pomocny podczas pierwszych drzemek będzie miękki kocyk dla niemowlaka – lekki i ciepły, zapewniający spokojny sen. Dobrze sprawdzi się również otulacz. Jest cieńszy niż kocyk, ale może być użyty jako dodatkowe ocieplenie w trakcie werandowania lub spaceru.

Śpiworek dla niemowlaka

Dobrej jakości śpiworek dla niemowlaka to kolejna niezbędna rzecz, szczególnie podczas spacerów. Na co zwracać uwagę wybierając ten właściwy? Przede wszystkim powinien być wygodny – na tyle duży, by dziecko mogło się swobodnie poruszać. Najlepiej, gdy wyposażony jest w wygodny, szeroki suwak. Suwak powinien być tak zabezpieczony, by nie zahaczał o inne części garderoby podczas zapinania.  Jeśli chodzi o materiał ocieplający, warto zwrócić uwagę, jakiego rodzaju jest to wypełnienie. Dobrze, by była to np. włóknina antyalergiczna, która nie zbija się w trakcie prania.

W przygotowaniu artykułu wsparł nas sklep 4KidsPoint, w którym każdy rodzic znajdzie produkty zapewniające komfort i bezpieczeństwo swojemu dziecku.