Sprawdź akcesoria do jedzenia takie jak zestawy obiadowe, miseczki z przyssawką i sztućce dla dzieci, które pomogą dziecku w nauce jedzenia.

Wraz ze wzrostem dziecka jego kubki smakowe poznają coraz więcej smaków. Często jednak zdarza się, że maluch odmawia spożycia posiłku. Dobrym rozwiązaniem na zmotywowanie małego niejadka do posiłku jest zakupienie ciekawej, kolorowej zastawy – nim się rodzic obejrzy jedzenie zniknie z talerzyka.

Idealnym momentem na zakup pierwszego zestawu obiadowego jest szósty miesiąc życia dziecka. Mały odkrywca jest gotowy na poznanie nowych smaków i spożycie ich samodzielnie. Poniżej przedstawiamy kilka wartych uwagi produktów, które świetnie się sprawdzą w roli pierwszych akcesoriów do jedzenia.

1.Sztućce dla dzieci do nauki jedzenia – te akcesoria do jedzenia muszą być bezpieczne

B.BOX PIERWSZE SZTUĆCE DO NAUKI JEDZENIA LEMON SHERBET

Wybór łyżeczki dla niemowlaka nie jest tak oczywisty, jakby mogło się wydawać. Przy wyborze należy brać pod uwagę wiele aspektów, aby karmienie było przyjemne i bezpieczne zarówno dla dziecka, jak i rodzica.
Najprostszym rozwiązaniem jest łyżeczka i widelczyk Beaba. Łyżeczka dla dzieci Beaba posiada specjalną grubą rączkę jest również dobrze wyprofilowana. Z kolei widelczyk poza grubszą rączką ma również bezpiecznie zakończoną końcówkę.

Innowacyjne łyżeczki do karmienia Spuni są stosunkowo drogimi produktami, jednak posiadają wiele zaletprzyspieszają i ułatwiają naukę karmienia oraz mają wpływ na prawidłowy rozwój mowy u dziecka. Dla starszego dziecka świetnie sprawdzą się sztućce Skip Hop oraz Beaba, ponieważ mają odpowiednie rozmiary i ładny, kolorowy design, który niejadka zachęci do zjedzenia obiadku.

Sztućce dla dzieci

Akcesoria do jedzenia MUSHIE SZTUĆCE DO NAUKI JEDZENIA SOFT LILAC

MUSHIE SZTUĆCE DO NAUKI JEDZENIA SOFT LILAC

Akcesoria do jedzenia MEPAL ŁYŻECZKI DO KARMIENIA NIEMOWLĄT ŻÓŁTE

MEPAL ŁYŻECZKI DO KARMIENIA NIEMOWLĄT ŻÓŁTE

Akcesoria do jedzenia PETIT MONKEY SZTUĆCE ANIMAL CRADDLE DOVE BLUE

PETIT MONKEY SZTUĆCE DLA DZIECI ANIMAL CRADDLE DOVE BLUE

Akcesoria do jedzenia BEABA SZTUĆCE PLASTIKOWE W ETUI GREY

BEABA SZTUĆCE DLA DZIECI PLASTIKOWE W ETUI GREY

 

2. Zestaw obiadowy dla dzieci

B.BOX KUBEK NIEWYSYPEK BUBBLEGUM BY GELATO

Dobrym pomysłem dla malucha jest zestaw Done by Deer, składający się z talerzyka, sztućców, półmiska i kubeczka tradycyjnego.
Akcesoria do jedzenia dostępne są w kilku wzorach i kolorach. Zestaw obiadowy Skip Hop charakteryzuje się obrazkiem zwierzaka, znajdującym się na każdym naczyniu.

Dla malucha, które nigdy nie miało okazji trzymać w rączce łyżeczki z pewnością dobrze sprawdzi się zestaw do nauki samodzielnego jedzenia Suavinex.
Jeśli jednak na początek przyda się przede wszystkim talerzyk, który ograniczy bałagan powstały przy posiłku do minimum to jest nim EZPZ silikonowa miseczka z podkładką, sztućcami i kubeczkiem. Dzięki dobrze dobranemu zestawu karmienie może być proste i przyjemne.

Duża popularnością cieszy się zestaw obiadowy dla dzieci z silikonu francuskiej marki Beaba, który składa się z talerzyka, miseczki, kubka i łyżeczki treningowej. Naczynia posiadają przyssawkę, co uniemożliwia dziecku ich przewrócenie i oblanie się zawartością.

Naczynia dla dzieci

Akcesoria do jedzenia MUSHIE ZESTAW TALERZY SQUARE IVORY

MUSHIE ZESTAW TALERZY DLA DZIECI SQUARE IVORY

Akcesoria do jedzenia PETIT MONKEY MISECZKA 2 SZT. MIŚ NATURALNY

PETIT MONKEY MISECZKA DLA DZIECKA 2 SZT. MIŚ NATURALNY

Akcesoria do jedzenia BEABA SILIKONOWA MISECZKA Z PRZYSSAWKĄ YELLOW

BEABA SILIKONOWA MISECZKA Z PRZYSSAWKĄ YELLOW

Akcesoria do jedzenia MINIKOIOI TALERZYK SILIKONOWY SZARY

MINIKOIOI TALERZYK SILIKONOWY SZARY

3. Gryzak do owoców

B.BOX GRYZAK DO OWOCÓW PASSION SPLASH

Dobrym rozwiązaniem na podawanie przekąsek dla malucha jest gryzak do owoców. Posiada silikonową nakładkę posiadającą system dziurek przez które maluch może wysysać pokarm.
Podobne rozwiązanie oferuje również marka B.box – silikonowy gryzak do podawania dziecku jedzenia z 3 nóżkami. Możesz go postawić stole, a dziecko może je dogodnie trzymać.

Do jedzenia obiadków super rozwiązaniem jest łyżeczka z zasobnikiem od marki Boon. Dziecko podczas jedzenia ściska zasobnik i na łyżeczkę wypływa obiadek. Produkt doskonały do podróży samochodem czy pociągiem, bo znacząco utrudnia dziecku zrobienie bałaganu. Takie akcesoria do jedzenia z pewnością zajmią malucha na długi czas.

 

Gryzaki i smoczki do owoców

B.BOX GRYZAK DO OWOCÓW LEMON SHERBET

B.BOX GRYZAK DO OWOCÓW STRAWBERRY SHAKE

B.BOX GRYZAK DO OWOCÓW OCEAN BREEZE