Zabawki kreatywne dla dzieci, które stymulują wyobraźnie i zachęcają do zdobywania nowych umiejętności podczas świetniej zabawy.

Najciekawsze zabawki kreatywne dla dzieci

Zabawki pozwalające na rozwój wyobraźni i kreatywności to produkty, które warto pokazywać dzieciom. Obecnie większość rodziców woli kupować elektroniczne zabawki. Nie pozostawiają one zbyt wielkiego pola do tego, aby dziecko mogło kreatywnie używać taki prezent. Kupno takich zabawek nie jest błędem, o ile dziecko nie posiada ich za dużo i o ile nie stanowią one jedynej alternatywy i możliwości zabawy. Wyobraźnia i kreatywność to dziedziny, które powinny być stymulowane u dzieci od najmłodszych lat, a pomóc w tym mogą zabawki kreatywne, które pozwalają na ich niekonwencjonalne zastosowanie. Co ciekawe, bardzo często okazuje się, że doskonałą zabawką stają się także zwykłe przedmioty codziennego użytku.

Najciekawsze zabawki kreatywne – zobacz nasze propozycje

Planujesz zakupy dla swojego dziecka i chcesz je czymś zaskoczyć? Chcesz, aby kupiona przez Ciebie zabawka sprawiała radość maluchowi i jednocześnie stymulował jego rozwój? Z nami podjęcie decyzji będzie o wiele łatwiejsze.

1. Tablice manipulacyjne

Gdy myślimy o zabawkach kreatywnych, pierwsze na myśl przychodzą nam wszelkiego rodzaju tablice manipulacyjne. Wszystkie te rzeczy dziecko może badać, przekładać, przymierzać i obracać w dowolnym kierunku. A to nie tylko bawi, ale również uczy. Bardzo wielu rodziców decyduje się na własnoręczne wykonanie takiej tablicy, co też jest wspaniałą zabawą dla dorosłych! Dlatego, jeśli myślisz o zakupie tablicy manipulacyjnej, to zastanów się, czy faktycznie chcesz wydawać pieniądze akurat na taką zabawkę. Zrób to sam dla dzieci i własnoręcznie skonstruuj tablicę, dostosowując ją do upodobań maluchów. Jeśli jednak nie czujesz się na siłach, kup jedną z gotowych tablic dostępnych na rynku.

Każdy rodzic powinien sobie zdawać sprawę z tego, jak dużo dobrego w rozwój dziecka wnoszą tak na pozór proste, a jednak stymulujące zabawki. Przede wszystkim dziecko może uczyć się precyzji, dokładności. Podczas kreatywnej zabawy ma możliwość doskonalenia koordynacji wzrokowo ruchowej poprzez stymulację motoryki małej. Te ogromnie ważne umiejętności w późniejszym okresie będą miały kolosalne znaczenie podczas nauki pisania i czytania.

CLASSIC WORLD TABLICA MANIPULACYJNA DLA DZIECI 6 W 1 RAKIETA

CLASSIC WORLD TABLICA MANIPULACYJNA DLA DZIECI 6 W 1 RAKIETA

HABA TABLICA MOTORYCZNA POCIĄG

HABA TABLICA MOTORYCZNA POCIĄG

VIGA TABLICA EDUKACYJNA SENSORYCZNA DO NAUKI LICZENIA

VIGA TABLICA EDUKACYJNA SENSORYCZNA DO NAUKI LICZENIA

LILLIPUTIENS DREWNIANA TABLICA MANIPULACYJNA WÓZ STRAŻACKI NOSOROŻEC MARIUS

LILLIPUTIENS DREWNIANA TABLICA MANIPULACYJNA WÓZ STRAŻACKI NOSOROŻEC MARIUS

2. Naklejki dla dzieci

Najłatwiejszym i najlepszym zakupem, który pobudza dziecko do kreatywnego działania, są naklejki dla dzieci. Maluch może je przyklejać w dowolnym miejscu i tworzyć z nich swoją własną opowieść. Starsze dzieci mogą dorysowywać do nich elementy lub krajobraz, którym będą otoczone. Młodsze maluchy mogą skorzystać ze specjalnych naklejek wielokrotnego użytku, które mają w zestawie dołączoną specjalną planszę. Niezależnie od tego, które naklejki dla dzieci wybierzesz, Twoje dziecko będzie szczęśliwe i żywo zainteresowane nową zabawą.

DJECO NAKLEJKI DLA DZIECI FANTAZJA 160 SZT.

DJECO NAKLEJKI DLA DZIECI FANTAZJA 160 SZT.

ALBI NAKLEJKI DO NAGRYWANIA 2 STWÓRZ SWOJE PLIKI AUDIO

ALBI NAKLEJKI DO NAGRYWANIA 2 STWÓRZ SWOJE PLIKI AUDIO

AUZOU NAKLEJKI DLA DZIECI UBIERANKA

AUZOU NAKLEJKI DLA DZIECI UBIERANKA

MELISSA AND DOUG NAKLEJKI WIELOKROTNEGO UŻYTKU 3D KSIĘŻNICZKI

MELISSA AND DOUG NAKLEJKI WIELOKROTNEGO UŻYTKU 3D KSIĘŻNICZKI

3. Tatuaże dla dzieci

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent dla najmłodszych są tatuaże dla dzieci. Oczywiście produkt jest zmywalny. Dziecko może robić na swoim ciele ciekawe i kolorowe tatuaże przedstawiające prehistoryczne zwierzęta lub cieszyć się ze świecących kosmicznych wzorów. Tatuaże dla dzieci to wspaniała zabawa dla większej ilości dzieci! Bo Twoje dziecko może się nimi bawić z rodzeństwem lub kolegami.

Nadal uważasz, że zabawki kreatywne są skomplikowane i drogie? Sądzę, że już Cię przekonałem – nie wydając dużych pieniędzy, możesz podarować dziecku zabawkę kreatywną.

PETIT MONKEY TATUAŻE DLA DZIECI PANDA LOVE

PETIT MONKEY TATUAŻE DLA DZIECI PANDA LOVE

AUZOU TATUAŻE ZMYWALNE WSZECHŚWIAT

AUZOU TATUAŻE ZMYWALNE WSZECHŚWIAT

DJECO TATUAŻE PRZYJACIELE WRÓŻKI

DJECO TATUAŻE PRZYJACIELE WRÓŻKI

TYTOO BROKATOWE TATUAŻE DLA DZIECKA GLAMOROUS

TYTOO BROKATOWE TATUAŻE DLA DZIECKA GLAMOROUS

4. Zestawy artystyczne

Jedną z ciekawszych grup należącą do zabawek kreatywnych są zestawy artystyczne, które pozwalają na ćwiczenie koordynacji ręka-oko. Wsparcie rozwoju małego człowieka na początku jego rozwoju jest ogromnie ważne i będzie rzutowało na jego przyszłość.
Dlatego poniżej zamieszczonych zostało kilka ciekawych propozycji zabawek, które będą wspaniale rozwijać kreatywność dzieci. Zestawy artystyczne nie muszą być nudne, a mogą wspaniale bawić i uczyć.

To świetny sposób nie tylko na ćwiczenie precyzji, ale i na wyciszenie przebodźcowanych ekranami i migającymi światłami dzieci.

Zabawka kreatywna dla dzieci DJECO MALOWANIE KULKAMI

DJECO ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI MALOWANIE KULKAMI

Zabawka kreatywna dla dzieci DJECO RUCHOME POSTACIE DINOZAURY

DJECO ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI RUCHOME POSTACIE DINOZAURY

Zabawka kreatywna dla dzieci OOLY WYKLEJANKA DIAMENTOWA LIS

OOLY ZESTAW ARTYSTYCZNY WYKLEJANKA DIAMENTOWA LIS

Zabawka kreatywna dla dzieci OOLY WYKLEJANKI DIAMENTOWE LEW

OOLY ZESTAW ARTYSTYCZNY WYKLEJANKI DIAMENTOWE LEW

5. Wydrapywanki dla dzieci

Możliwości wykorzystania wydrapywanek jest wiele. Można korzystać z gotowych szablonów i wydrapywać ulubione elementy. Można też pozwolić dziecku na puszczenie wodzy fantazji i na stworzenie unikalnego dzieła. Wydrapywanki to bardzo kreatywna zabawka, która przypadnie do gustu mniejszym i większym dzieciom.
Jeśli jednak wydrapywanki z jakiegoś powodu nie zachwycą, to można pokusić się o zakup świetnej tablicy do malowania. Dzięki niej nawet najmłodsze maluchy będą w stanie stworzyć wspaniałe obrazy, zaledwie pocierając płaską kredką kartkę papieru położoną na tablicy.

AKSJOMAT WYDRAPYWANKA DLA DZIECI Z RYSIKIEM UKOCHANE PUPILE

AKSJOMAT WYDRAPYWANKA DLA DZIECI Z RYSIKIEM UKOCHANE PUPILE

OOLY MINI WYDRAPYWANKA ZWIERZĘTA DOMOWE 6+

OOLY MINI WYDRAPYWANKA ZWIERZĘTA DOMOWE 

AUZOU WYDRAPYWANKA MASKI ZWIERZĄT

AUZOU WYDRAPYWANKA MASKI ZWIERZĄT

MELISSA AND DOUG WYDRAPYWANKI MOTYLE I KWIATY

MELISSA AND DOUG WYDRAPYWANKI MOTYLE I KWIATY

6. Zestaw do robienia bransoletek

Szczególnie rodzice dziewczynek pochylą się nad propozycją jaką jest zestaw do robienia biżuterii. Rodzice chłopców również mogą rozważyć zakup takiej zabawki. Nawlekanie koralików i wymyślanie kolorowych wzorów będzie świetną zabawą zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Dodatkowo dzieci mogą ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową i wypracować cierpliwość i dokładność. Zestaw do robienia bransoletek to wspaniały produkt zapewniający dzieciom rozwój i dobrą zabawę.

Zabawka kreatywna dla dzieci JANOD ZESTAW DO ROBIENIA BRANSOLETEK BOHO

JANOD ZESTAW DO ROBIENIA BRANSOLETEK BOHO

Zabawka kreatywna dla dzieci B.TOYS KORALIKI DO ROBIENIA BIŻUTERII 50 ELEMENTÓW TURKUS

B.TOYS KORALIKI KREATYWNY ZESTAW DO ROBIENIA BIŻUTERII 50 ELEMENTÓW TURKUS

MAPED CREATIV ZESTAW DO ROBIENIA BRANSOLETEK DLA DZIECI 16 BRANSOLETEK W NEONOWYCH KOLORACH

MAPED CREATIV ZESTAW DO ROBIENIA BRANSOLETEK DLA DZIECI 16 BRANSOLETEK W NEONOWYCH KOLORACH

Zabawka kreatywna dla dzieci DJECO ZESTAW DO TWORZENIA BRANSOLETEK PRZYJAŹNI MIYUKI

DJECO ZESTAW DO TWORZENIA BRANSOLETEK DLA DZIECI BRANSOLETKI PRZYJAŹNI MIYUKI

7. Zestaw kreatywny

Jak stworzyć wspaniały i niezapomniany prezent dla dziecka na urodziny lub inną okazję? Stwórz mu najprawdziwszy zestaw artystyczny, który będzie zawierał ciekawe zabawki wspomagające i stymulujące jego rozwój.

JANOD ZESTAW KREATYWNY NAKLEJANIE KRYSZTAŁKÓW MEDALIONY

JANOD ZESTAW KREATYWNY NAKLEJANIE KRYSZTAŁKÓW MEDALIONY

Zabawka kreatywna dla dzieci SENTOSPHERE CEKINY JEDNOROŻEC

SENTOSPHERE ZESTAW KREATYWNY DLA DZIEWCZYNKI CEKINY JEDNOROŻEC

Zabawka kreatywna dla dzieci DJECO ZRÓB TO SAM PRASKA I ZIELNIK BOTANIK

DJECO ZRÓB TO SAM ZESTAW KREATYWNY DLA DZIECI PRASKA I ZIELNIK BOTANIK

Zabawka kreatywna dla dzieci MAPED FLAMASTRY DMUCHANE

MAPED ZESTAW KREATYWNY FLAMASTRY DMUCHANE

8. Układanka

Każde dziecko powinno mieć własną układankę, z której będzie mogło stworzyć najróżniejsze postaci, zwierząt lub budowle.

Układanka drewniana to najlepszy sposób na kreatywne spędzenie czasu i pobudzenie u dziecka wyobraźni. Dzięki niej dziecko może wymyślać różne kształty i układać, ciekawe kombinacje w fantazyjnych kolorach. Bazą jest gwiazda, jednak układanka drewniana daje szerokie możliwości, które nie ograniczą dziecka do tworzenia wyłącznie jednej rzeczy.

Zabawka kreatywna dla dzieci BS TOYS UKŁADANKA DREWNIANA WIEŻA KLOCKI

BS TOYS UKŁADANKA DREWNIANA WIEŻA KLOCKI

Zabawka kreatywna dla dzieci BIGJIGS TOYS UKŁADANKA KOŁKI MORZE

BIGJIGS TOYS UKŁADANKA DLA DZIECI PUZZLE KOŁKI MORZE

Zabawka kreatywna dla dzieci EUGY PUZZLE 3D UKŁADANKA LENIWIEC

EUGY PUZZLE 3D DLA DZIECI UKŁADANKA LENIWIEC

Zabawka kreatywna dla dzieci FAT BRAIN TOYS MAGNETYCZNA UKŁADANKA KAMELEONY

FAT BRAIN TOYS MAGNETYCZNA UKŁADANKA KAMELEONY

9.Origami dla dzieci

Twoje dziecko lubi dinozaury i wszystko, co z nimi związane? Wykorzystaj to i zaproponuj mu origami dla dzieci z kolorowymi kartkami. Twoje dziecko z tych fantazyjnie kolorowych kartek będzie mogło stworzyć najprawdziwsze dinozaury. Origami dla dzieci to wspaniały sposób na ćwiczenie cierpliwości i precyzji.
Dodatkowo gotowymi figurkami Twój maluch będzie mógł się bawić w dowolny sposób. Ciekawy zestaw kreatywny dla dzieci nie musi być drogi, żeby sprawił radość małemu dziecku.

DJECO ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DINOZAURY

DJECO ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DINOZAURY

JANOD ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DLA DZIECI

JANOD ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DLA DZIECI

AUZOU ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DLA DZIECI ZWIERZĄTKA

AUZOU ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DLA DZIECI ZWIERZĄTKA

JANOD ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DLA DZIECI ZWIERZĄTKA

JANOD ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DLA DZIECI ZWIERZĄTKA

Wystarczy, że kupisz dwie zabawki, które zapewnią maluchowi zajęcie na długie godziny, a będzie je stosować zamiennie. Jeśli w domu masz więcej dzieci, to kupuj takie zabawki, które mogą być wielokrotnego użytku.