Biurko dla dziecka Mayer zapewnia odpowiednią przestrzeń do nauki i organizacji, wyposażone w praktyczne półki, szuflady.

Wrzesień dla pierwszoklasisty to wyjątkowy czas, który niesie ze sobą wiele zmian. Pierwsze kroki w nowej rzeczywistości mogą się wydać dziecku trudne i przerażające, dlatego warto ułatwić mu te chwile. W tym celu zorganizuj wygodne miejsce do nauki w domu. Z pewnością wielu rodziców wie, jak ważny jest odpowiedni dobór sprzętów, z których będą korzystać dzieci w tym biurka.

Jak wybrać odpowiednie biurko dla dziecka?

Przede wszystkim, warto zdać sobie sprawę z tego, że standardowe biurka, które dostępne są w marketach lub sklepach meblowych, nie będą nadawać się do użytku dla małych dzieci. Dziecko idąc do pierwszej klasy szkoły podstawowej ma zazwyczaj około 130 cm wzrostu. Co się z tym wiąże – wysokość biurka, którą mogłoby wygodnie użytkować, będzie wynosić 55-60 cm. Standardowe biurka są blisko o 20 centymetrów wyższe, co z kolei stwarza konieczność zakupu krzesła z regulacją wysokości, które sprawiłoby, że dziecko wygodnie usiądzie przy blacie. Z tym zazwyczaj jest problem, ponieważ jeden rozwiązany problem, niesie za sobą kolejny, jakim jest podparcie stóp. Żeby zachować prawidłową postawę podczas siedzenia, konieczne jest ustawienie siedziska na takiej wysokości, żeby stopy opierały się o podłoże. W przypadku Zwykłych biurek i foteli z regulacją, które pozwolą dziecku dosięgnąć do blatu, problem pozostaje z podparciem stóp, które zazwyczaj wiszą, bez możliwości wsparcia.
Dlatego wybierając biurko dla pierwszoklasisty, należy kierować się rozsądkiem i wybierać modele, które będą dostosowane do wzrostu dziecka.

Które biurko dla 7 latka wybrać?

Z poprzedniej części dowiedzieliście się jak wybrać odpowiednie biurko dla dziecka, dlatego przyszła pora na przedstawienie kilku ciekawych propozycji, które będą miały duży wpływ na komfort nauki i przede wszystkim na profilaktykę kręgosłupa. Nie od dziś wiadomo, że w okresie wzrastania, trzeba zwrócić szczególną uwagę na wypracowanie odpowiednich nawyków, związanych z zachowaniem odpowiedniej postawy podczas siedzenia.

MAYER BIURKO ERGONOMICZNE ROSNĄCE RAZEM Z DZIECKIEM NATURALNE + 5 KOLORÓW PROFI3

MAYER BIURKO ERGONOMICZNE ROSNĄCE RAZEM Z DZIECKIEM NATURALNE PROFI3

SPACETRONIK XD SPE-X112W

SPACETRONIK ELEKTRYCZNE BIURKO REGULOWANE DLA DZIECKA XD SPE-X112W

SPACETRONIK XD SPE-X116A

SPACETRONIK ELEKTRYCZNE BIURKO REGULOWANE DLA DZIECKA XD SPE-X116A

SPACETRONIK XD SPE-X101W BIAŁY

SPACETRONIK BIURKO REGULOWANE DLA DZIECKA RĘCZNIE XD SPE-X101W BIAŁY

Fantastyczne biurko dla pierwszoklasisty Uniq Mayer 32U1 18

Świetnym wyborem będzie Uniq, które przeznaczone jest dla dzieci o wzroście od 110 cm do 195 cm. Biurko posiada duży blat, podnoszony pulpit, który ułatwia naukę, podkładkę pod nadgarstek, a nawet wysuwany organizer z 4 przegródkami. Biurko wyposażone zostało w wygodne uchwyty na tornister. Sporym atutem są detale, które można zamówić w ulubionym kolorze. To biurko regulowane będzie znakomitym wyborem dla dzieci od lat 5 wzwyż.

MAYER ERGONOMICZNE BIURKO REGULOWANE UNIQ

MAYER ERGONOMICZNE BIURKO REGULOWANE UNIQ

Biurko dla dziecka Expert Mayer

To ergonomiczne biurko regulowane posiada szereg ciekawych rozwiązań, które będą miały korzystny wpływ na samopoczucie i jakość pracy naszego pierwszoklasisty. Biurko wyposażone zostało w duży blat, dodatkowy podnoszony pulpit, a nawet w magnetyczną podkładkę pod nadgarstek. Podobnie jak poprzedni model i to biurko posiada praktyczny organizer, a także uchwyty na tornister. Biurko jest bezpieczne dla mniejszych dzieci, ponieważ nie posiada ostrych kątów. Płynną regulację wysokości zapewnia podnośnik gazowy, a samą regulację możemy wykonać, korzystając z poręcznej korbki. Dodatkowym atutem może być możliwość montażu półki nad biurko, jednak jest to opcja dodatkowa.

MAYER ERGONOMICZNE BIURKO REGULOWANE EXPERT

MAYER ERGONOMICZNE BIURKO REGULOWANE EXPERT

Piękne biurko dla dziecka białe Junior Mayer

Równie ciekawą propozycją, która różni się nieco od poprzednich modeli, jest biurko białe Junior. Biurko regulowane posiada regulowany blat, który podczas odrabiania lekcji zapewni idealną pozycję ciała. Model ten przeznaczony jest dla dzieci o wzroście od 135 cm do 185 cm. Podobnie jak wcześniejsze modele, tak i ten posiada uchwyty na tornister i nie posiada ostrych kątów. To, co go wyróżnia od pozostałych to możliwość pochylenia całego blatu. Regulację wysokości biurka umożliwiają pokrętła zlokalizowane na obydwu nogach. Białe biurko to wspaniały sposób na wyposażenie pokoju dziecka i zapewnienie mu wygody podczas nauki.

MAYER BIURKO ERGONOMICZNE ROSNĄCE RAZEM Z DZIECKIEM BIAŁE JUNIOR

MAYER BIURKO ERGONOMICZNE ROSNĄCE RAZEM Z DZIECKIEM BIAŁE JUNIOR

Biurko dla siedmiolatka rosnące z dzieckiem Profi3 Mayer

Kolejnym wartym uwagi biurkiem jest model Profi3, który posiada wysuwany pulpit, podkładkę pod nadgarstek, organizer z 6 przegrodami. Środkową część biurka regulujemy za pomocą rączki na końcu blatu. Wysokość blatu możemy ustawić przy pomocy pokręteł zlokalizowanych na obu nogach biurka. Pomocna może okazać się naklejka, która informuje, jaka wysokość blatu będzie odpowiednia do wysokości, która osiągnęło dziecko. To wszystko pozwala osiągnąć idealny model biurka, który dopasować można do oczekiwań rodziców i dziecka.

MAYER BIURKO ERGONOMICZNE BIAŁE PROFI3

MAYER BIURKO ERGONOMICZNE ROSNĄCE RAZEM Z DZIECKIEM BIAŁE PROFI3

Każdy z tych modeli jest na swój sposób unikalny, dlatego warto rozważyć możliwości każdego z nich. Znaczącą rolę podczas zakupu będzie odgrywać cena, jednak warto pamiętać, że zakup takiego biurka, będzie inwestycją na długie lata. Do tego jest to wspaniałe rozwiązanie, gdy w domu mamy więcej dzieci. Rodzeństwo o różnym wzroście bez problemu będzie wygodnie korzystać z biurka podczas odrabiania zadań. Wystarczy, że każde dziecko będzie mogło dostosować wysokość blatu do własnych potrzeb.

Jak ustawić biurko w pokoju dziecka?

Kolejnym ważnym aspektem jest niewątpliwie odpowiednie ustawienie biurka. Dziecko powinno mieć dostęp do światła dziennego, dlatego biurko powinno zostać ustawione pod oknem, tak aby światło z zewnątrz padało bezpośrednio na blat. Jeśli nie jest to możliwe, biurko można ustawić bokiem, pamiętając, aby zorganizować miejsce do nauki tak, aby dzieci leworęczne siedziały prawym bokiem do okna, a dzieci praworęczne lewym. Jeśli zastanawiacie się skąd taka zasada, to wystarczy przeanalizować sposób pracy i od razu będziemy wiedzieć. Dziecko piszące prawą ręką i siedzące prawym bokiem do źródła światła będzie sobie zasłaniało. Wtedy konieczne będzie użycie dodatkowego oświetlenia. Podobnie będzie w odwrotnej sytuacji.

W miejscu, w którym maluchy będą pracować, powinny zostać zastosowane stonowane barwy. Zbyt dużo kolorów, będzie działać rozpraszająco i nie pozwoli się skupić dziecko na czynnościach, które powinien wykonać.

Oprócz regulowanego biurka ważne jest również odpowiednie krzesło ergonomiczne, które podobnie jak biurko, będzie mogło rosnąć razem z dzieckiem.

Które biurko wybrać?

Jeśli w tym momencie w Waszych głowach nadal piętrzą się pytania dotyczące wyboru biurka, to uspokoić może informacja, że każda z powyższych propozycji jest na swój sposób dobra. Jednak jeśli zależy nam na długim użytkowaniu biurka, to warto zastanowić się nad biurkiem Uniq od Mayer. Zakup z myślą o przyszłości jest zawsze najlepsza z możliwych inwestycji oszczędzającą czas, pieniądze i zapewniające zdrowie Waszego dziecka. Bo to w końcu o zdrowy kręgosłup chodzi większości rodziców, którzy zdają sobie sprawę, że obecny siedzący tryb życia niekorzystnie wpływa na rosnące młode pokolenie. A na zdrowiu nigdy nie warto oszczędzać.