Fotele do biurka dla dziecka powinny zapewniać prawidłową postawę, komfort siedzenia oraz regulacje dostosowaną do wzrostu i potrzeb malucha.

Siedź prosto! Nie garb się! Często powtarzamy to dziecku, co przypomina trochę syzyfową pracę. Uchronienie kręgosłupa dziecka przed deformacjami to problem, który spędza sen z powiek wielu rodziców. Każdy martwi się o własne dzieci, które wiele czasu spędzają, grając w gry komputerowe, a nawet ucząc się podczas edukacji zdalnej. Zdalne nauczanie wymogło na dzieciach wielogodzinne siedzenie przed komputerem, jednak bardzo często nie dbają one ani o poprawną postawę podczas siedzenia, ani o to, na czym siedzą.

Fotel do biurka dla dziecka i regulowane biurko pomoże dziecku w utrzymaniu prawidłowej pozycji podczas nauki i zabawy, a także będzie miało ogromny wpływ na jego przyszłość. Prawidłowe nawyki kształtują się w okresie dziecięcym i nastoletnim, wypracowanie nawyku prawidłowej postawy podczas siedzenia, pozwoli uniknąć schorzeń związanych z deformacją kręgosłupa i zachowa ich kręgosłup w zdrowiu na długie lata. To ogromnie ważne szczególnie teraz, gdy większość naszego życia toczy się w pozycji siedzącej i podobne wzorce trafiają do dzieci.

Jaki fotel dla dziecka wybrać?

Dzieci ze względu na swoją budowę ciała potrzebują wyjątkowego sprzętu, który będzie dopasowany do ich wymagań. Już 4-letnie dzieci korzystają ze sprzętu komputerowego, dlatego też rodzice powinni się zatroszczyć o odpowiedni fotel dla dzieci. Dzieci rosną, dlatego też produkty skierowane do nich, powinny być tak zaprojektowane, aby rosły razem z dziećmi i starczały na długo. Naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci wyszła firma Mayer, która oferuje szeroki zakres foteli biurowych dla dzieci, które rosną wraz z dzieckiem. To ogromnie ważne, ponieważ dziecko każdego roku może urosnąć od kilku do kilkunastu centymetrów, które w bezpośredni sposób.

Ciekawy design różnych modeli Mayer

Marka Mayer w ofercie posiada kilka topowych modeli krzeseł w różnych wersjach:

 • Freaky
 • Actikid A2
 • Actikid A3
 • MyPony
 • MyChamp
 • Freaky Sport

Zobacz ich szczegółowe omówienie niżej.

Krzesło obrotowe Freaky Mayer

To krzesło, które pozwoli na utrzymanie zdrowego kręgosłupa. Krzesełko rośnie razem z dzieckiem i posiada dwa warianty. Pierwszy wariant to fotel, który sprawdzi się dla dzieci od 4 roku życia do 15 roku życia. Drugi wariant to krzesło biurowe dla dzieci od 7 do 18 roku życia. Fotel Freaky posiada system Easy Click, który odpowiada za regulację krzesła. Zarówno oparcie, jak i siedzisko posiadają odpowiednie wyprofilowanie. Rodzice aktywnych dzieci ucieszą się z możliwości blokowania kółek, co zwiększy bezpieczeństwo maluchów.

Fotel do biurka dla dziecka MAYER FREAKY CZERWONE

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM FREAKY CZERWONE

Fotel dla dzieci Actikid A2 Mayer

Kolejnym godnym polecenia produktem od firmy Mayer jest fotel do biurka dla dzieci Actikid A2. Podobnie jak Freaky, Actikid A2 posiada warianty dostosowane dla młodszych i starszych dzieci. Dodatkowym atutem krzesła jest uchwyt, który pozwala na sprawne przesuwanie fotela. Krzesło ergonomiczne posiada regulację wysokości siedziska i oparcia co pozwala na wykorzystanie fotela przez długie lata. Materiały, z których został wykonany fotel, są bezpieczne i trwałe, a samo krzesło może być używane przez osoby, które mają nie więcej niż 180 cm.

Fotel do biurka dla dziecka MAYER ACTIKID A2 ZIELONE KÓŁKA

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM ACTIKID A2 ZIELONE KÓŁKA

Fotel dla dzieci Actikid A3 Mayer

To krzesło przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia. Posiada uchwyt, który pomaga w sprawnym przesunięciu krzesła. Jak każde zdrowe krzesło biurowe dla dziecka Actikid A3 posiada regulację wysokości i odległości oparcia, a także odpowiednie wyprofilowanie, które ma na celu wsparcie lędźwiowej części kręgosłupa. Podobnie jak wcześniejsze modele i ten fotel posiada blokadę kółek, co zwiększa bezpieczeństwo krzesła.

Fotel do biurka dla dziecka MAYER ACTIKID A3 ANTRACYT

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM ACTIKID A3 ANTRACYT

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka Mychamp Mayer

Wybierając krzesło biurowe dla dzieci, nie sposób pominąć model Mychamp z uwagi na jego ciekawe możliwości i unikalny wygląd. To krzesło, które posłuży zarówno 4 latkowi, jak i nastolatkowi. To doskonałe rozwiązanie dla rodzin z większą ilością dzieci, które nie mogą sobie pozwolić na osobne stanowiska do nauki dla każdego dziecka. Z krzesła mogą korzystać osoby do 195 cm wzrostu! Sekretem tego fotela jest duża skala regulacji wysokości oparcia i głębokości siedziska. Fotel posiada podnóżek na stopy, który będzie wspaniałym rozwiązaniem dla niższych dzieci. Ergonomiczne wykonanie oparcia zapewnia w pełni dynamiczne siedzenie i odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa.

Fotel do biurka dla dziecka MAYER ERGONOMICZNE MYCHAMP ZIELONE KÓŁKA

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYCHAMP ZIELONE KÓŁKA

Fotel dla dzieci Freaky Sport Mayer

Kolejny ciekawy fotel to Freaky Sport, który przeznaczony jest dla dzieci od 110 cm wzrostu do 180 cm. Krzesło biurowe zapewnia 4-stopniową regulację siedziska i regulację wysokości oparcia. Do wyprodukowania fotela użyta została świetnej jakości pianka, która zapobiega odkształceniom. Wersja standardowa krzesła wyposażona jest w kółka, które posiadają blokadę. Komfort siedzenia jest spotęgowany przez miękkie podłokietniki.

Fotel do biurka dla dziecka MAYER ERGONOMICZNE FREAKY SPORT ZIELONY/CZARNY/SZARY

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM FREAKY SPORT ZIELONY/CZARNY/SZARY

Podsumowanie

Powyżej opisane fotele wyposażone są w szereg funkcji, które ułatwiają korzystanie i pozwalają na ich maksymalne dostosowanie do ciała dziecka. To ważne, ponieważ mniejsze dzieci, nie będą mogły w pełni korzystać z zalet krzeseł przeznaczonych dla starszych i większych użytkowników. Jeśli nadal zastanawiasz się, który fotel będzie odpowiedni dla Twojego dziecka, to kolejna część artykułu powinna rozwiać wszystkie wątpliwości.

Który model fotela wybrać?

Chcąc wybrać najlepszy fotel, który zapewni dziecku komfort i odpowiednie wsparcie dla kręgosłupa, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

 • wiek i wzrost dziecka,
 • możliwość wyboru poszczególnych akcesoriów,
 • liczba dzieci, które mają korzystać z krzesła,
 • wygoda i innowacyjne mechanizmy, w tym ergonomiczne profilowanie siedziska i oparcia,
 • możliwość regulacji poszczególnych części fotela przez co uzyskamy pełne dopasowanie do wzrostu dziecka,
 • cena,
 • kolorystyka i materiał, z którego wykonane jest krzesło – szczególnie w przypadku dzieci wytrzymały materiał i łatwość jego czyszczenia to ogromna zaleta. Warto również wspomnieć o atestach materiałowych, które zapewniają bezpieczne użytkowanie produktu i pewność, że dziecko nie jest narażone na wchłanianie się w skórę niebezpiecznych składników chemicznych (fotele dla dzieci Mayer posiadają atesty Öko-Tex Standard 100)

Dopiero po analizie wymagań i oczekiwać można odpowiednio dobrać krzesło, które będzie służyć dziecku przez długie lata. Jednocześnie trzeba wziąć pod uwagę, że większa uniwersalność to większy jednorazowy koszt. W kilkuletnim rozrachunku zakup droższego krzesła z większą skalą regulacji zawsze będzie bardziej opłacalne. Ważne jest również, że oprócz specjalistycznych mechanizmów krzesło musi być wykonane z najlepszych materiałów, które zagwarantują trwałość na długie lata.

Gwarancja 5 lat?

Podczas wyboru krzesła dla dziecka ważne jest również korzystanie z doświadczenia i oferty firmy, która specjalizuje się w tworzeniu produktów dedykowanym małym użytkownikom. W tym wypadku firma Mayer to gwarancja jakości i niezawodności, co potwierdza udzielając na krzesła do biurka dla dzieci aż 5 lat gwarancji.

Jakie regulowane biurko dla dziecka wybrać?

Każde dziecko w wieku szkolnym potrzebuje odpowiedniego miejsca do zabawy i nauki. W dbałości o plecy naszych pociech najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie ergonomicznego miejsca pracy, które pozwoli na utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia. Wielu rodziców wie już, jak ważne jest odpowiednio dobrane krzesło ergonomiczne dla naszego dziecka. Dzięki niemu mniejsze i większe dzieci mogą odpowiednio dopasować miejsce do własnych potrzeb i zachować proste plecy w trakcie trwania nauki i zabawy. Jednak odpowiednie krzesło to nie wszystko. W parze z fotelem ergonomiczne dla dzieci powinno iść biurko rosnące z dzieckiem, które zapewni maluchowi i starszemu dziecku odpowiednią wysokość blatu roboczego.

Biurko regulowane dla dziecka- co to takiego?

Coraz częściej spotyka się biurka dla dzieci i dorosłych, które mają regulację wysokości. System ten potrafi zapewnić odpowiednią wysokość blatu do osoby, która z niego korzysta. To ogromnie ważne szczególnie dla dzieci, które bardzo często biurko mają zbyt wysoko lub zbyt nisko i muszą przyjmować nienaturalną postawę podczas siedzenia. Jeśli nawet rodzic podwyższy siedzisko fotela, na którym siedzi dziecko, to wówczas dochodzi do sytuacji, w których nogi dziecka zwisają. Taka postawa mocno obciąża kręgosłup i nogi, które nie mają wsparcia. Dlatego właśnie biurko regulowane dla dziecka w połączeniu z fotelem ergonomicznym sprawią, że dziecko będzie siedzieć wygodnie, a przy tym kręgosłup i mięśnie pleców nie będą narażone na przeciążenia. To ogromnie ważne szczególnie obecnie, gdy większość dzieci już w wieku nastoletnim przejawia skrzywienia kręgosłupa, które mogły mieć swoje źródło w utrzymywaniu nieprawidłowej postawy podczas nauki.

Bestsellery wśród regulowanych biurek dla dzieci

Na rynku znaleźć można wiele biurek regulowanych, jednak ich jakość często odbiega od normy. Jeśli mamy w planach zakupienie dobrego sprzętu, który posłuży przez długie lata, dobrze będzie zwrócić uwagę na produkty firmy Mayer. To producent z niemieckim rodowodem z ogromnym, wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie tworzenia produktów ergonomicznych dla dzieci i nastolatków. Zarówno fotele dla dzieci, jak i biurka z regulowaną wysokością charakteryzuje się wysoką jakością, estetycznym wyglądem i trwałością.

Biurko regulowane dla dziecka Uniq Mayer

Wspaniałe regulowane biurko przygotowane jest dla dzieci od lat 5 i posłuży osobom, które mają nawet 195 cm. To inwestycja, która może służyć przez długie lata, od dzieciństwa do dorosłości. Biurko posiada duży i wygodny blat z podnoszonym pulpitem. To idealny sposób na wygodne i zdrowe odrabianie lekcji. Pulpit posiada 6-stopniową skalę nachylenia. Kolejnym atutem jest podkładka pod nadgarstek i wysuwany organizer, który ukrywa aż 4 przegrody. Biurko posiada uchwyty na plecak. Płynna regulacja blatu możliwa jest dzięki podnośnikowy gazowemu.

MAYER ERGONOMICZNE BIURKO REGULOWANE UNIQ

MAYER ERGONOMICZNE BIURKO REGULOWANE UNIQ

Biurko dla przedszkolaka Miniuniq Mayer

Do mniejszych mieszkań z pewnością najlepsze będzie biurko dla dziecka Miniuniq, którego blat ma szerokość 90 cm. Biurko posiada wszystkie elementy, które ma biurko Uniq, jednak główną różnicą jest szerokość blatu. W biurku Uniq ma ono aż 120 cm szerokości. Miniuniq posiada blat z podnoszonym pulpitem, dodatkowo można dokupić do niego półkę pod książkę. Biurko posiada dwa wieszaki na tornister.

MAYER ERGONOMICZNE BIURKO REGULOWANE MINIUNIQ

MAYER ERGONOMICZNE BIURKO REGULOWANE MINIUNIQ

Biurko rosnące z dzieckiem Profi2 Mayer

Biurko Profi2 to ergonomiczny produkt pozwalający zachować zdrowe plecy. Profi2 posiada wysuwany pulpit i podkładkę pod nadgarstek usytuowaną w dolnej części blatu. Podkładka może również stanowić zabezpieczenie dla zeszytu opartego o pulpit. W biurku ukryta jest szuflada, która ma aż 6 przegródek. W każdej przegródce można umieścić ołówki, gumki, kredki i inne akcesoria. Biurko nie posiada ostrych kątów i jest bezpieczne dla mniejszych dzieci. Skrzydła blatu mogą być wykonane w innym kolorze niż biurko, jednak jest to opcja dostępna za dodatkową dopłatą. W ten sposób można dokonać personalizacji i stworzyć biurko dla dziewczynki lub biurko dla chłopca.

MAYER BIURKO ERGONOMICZNE ROSNĄCE RAZEM Z DZIECKIEM BIAŁE + 5 KOLORÓW PROFI3

MAYER BIURKO ERGONOMICZNE ROSNĄCE RAZEM Z DZIECKIEM BIAŁE  PROFI3

Biurko dla dziecka Junior Mayer

To jedno z modeli, które nie posiada na stałe szuflady, jednak możliwy jest jej zakup. Biurko sprawdzi się dla dzieci w okolicach 5 roku życia i będzie służyło nastolatkom, którzy mają nawet 185 cm. Biurko nie posiada ostrych kątów i podobnie jak wcześniejsze modele zaopatrzone jest w uchwyty na plecak. Regulacja blatu pozwoli zachować poprawną pozycję ciała i ułatwi odrabianie lekcji. Dużym atutem tego biurka jest możliwość pochylenia całego blatu. Regulacji dokonuje za pomocą pokręteł znajdujących się na nogach stołu. Odpowiednie ustawienie blatu może ułatwić dołączona do zestawu naklejka, na której zawarte są informacje dotyczące odpowiednich wysokości.

MAYER BIURKO ERGONOMICZNE ROSNĄCE RAZEM Z DZIECKIEM BIAŁO ZIELONE JUNIOR

MAYER BIURKO ERGONOMICZNE ROSNĄCE RAZEM Z DZIECKIEM BIAŁO ZIELONE JUNIOR

Biurko rosnące z dzieckiem Expert Mayer

Planując zakup biurka dla dziecka, nie sposób pominąć regulowanego biurka Expert, które odznacza się bardzo ciekawym wyglądem. Biurko Expert posiada długi 120 cm blat z podnoszonym pulpitem. Kąt nachylenia pulpitu to nawet 36 stopni, dzięki odpowiedniej regulacji dziecko będzie mogło zachować prawidłową pozycję kręgosłupa. Do biurka dołączona jest magnetyczna podkładka pod nadgarstek. Biurko wyposażone jest w szufladę z organizerem i posiada 2 uchwyty na tornister. Do biurka można dokupić dopasowaną półkę na książkę. Biurko nie posiada ostrych kantów i niektóre z detali można wybrać w ulubionej kolorystyce.

MAYER ERGONOMICZNE BIURKO REGULOWANE EXPERT

MAYER ERGONOMICZNE BIURKO REGULOWANE EXPERT

Podsumowanie

Te wspaniałe meble, będą stanowić doskonałą ozdobę dziecięcego pokoju, która zadowoli zarówno rodziców, jak i ich dzieci. Innowacyjne rozwiązania sprawią, że rodzice będą mogli odetchnąć z ulgą, że ich dziecko w końcu ma szansę na zachowanie prostego i zdrowego kręgosłupa na długie lata.

Które biurko wybrać?

Dokonując wyboru biurka, należy rozważyć miejsce w którym stanie. Dobrze ustawione biurko powinno być skierowane bokiem do źródła światła. Znając już miejsce, w którym ma stanąć biurko, trzeba zmierzyć ilość dostępnego miejsca i na tej podstawie dobrać odpowiedni model. Oczywiście najlepsze biurka to takie, które wystarczają na długie lata. Dlatego też podczas decyzji najważniejsze są:

 • wielkość biurka,
 • cena,
 • wyposażenie,
 • sposób podnoszenia i opuszczania biurka,
 • przewidywana wysokość dziecka.

Biorąc pod uwagę ostatnią z wymienionych rzeczy, nie da się precyzyjnie określić ile dziecko będzie miało wzrostu, ale można jego wzrost oszacować na podstawie wzrostu rodziców. W tym momencie będziemy wiedzieć, czy sprawdzi się u nas niższe, czy wyższe biurko. Kolejnym ważnym aspektem będzie system, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób będziemy mogli regulować biurko. Jeśli z danego miejsca nauki będzie korzystać jedno dziecko, to system podnoszenia nie jest aż taki ważny, bo regulacji dokonywać się będzie raz na jakiś czas. Problem pojawia się, jeśli z danego miejsca nauki korzysta dwoje lub więcej dzieci. Wówczas każde dziecko powinno mieć dostosowaną wysokość do własnych wymagań i w takim przypadku płynna i łatwa regulacja wysokości jest bardzo ważna.

Ostatnią, ale nie najmniej ważną kwestią, jest sprawa użytych materiałów. Jako, że laminaty biurek niskiej jakości mogą mieć całą tablicę Mendelejewa różnych składników chemicznych, to koniecznie warto nabyć biurko renomowanej marki. Dzięki temu mamy pewność użytych materiałów, bezpieczeństwo składników chemicznych. Nie musimy się też obawiać o kwestie uczulenia, które potrafią się zdarzyć dzieciom poprzez kontakt skóry z biurkami niskiej jakości.
Biurko regulowane dla dzieci to inwestycja na lata, dlatego dokonajmy mądrego wyboru.

Regulowane biurko i krzesło inwestycją w zdrowie dziecka

Wybierając krzesło biurowe dla dziecka, nie można zapominać, że biurko też powinno posiadać regulację wysokości. Wyobraźmy sobie sytuację, w które krzesło jest doskonale dopasowane do wzrostu dziecka a z drugiej strony zbyt niskie lub zbyt wysokie biurko powoduje nieprawidłowe ułożenie się kręgosłupa. Małe dziecko mimo prawidłowego ustawienia krzesła nie będzie w stanie utrzymać prostych pleców, jeśli blat biurka będzie za wysoko. Dziecko będzie wówczas nienaturalnie unosiło ręce, a to z kolei będzie prowadziło do napięć w obrębie szyjnym i barkowym. Prawda, że to bez sensu?

Dopiero te dwa produkty połączone razem, dadzą nam gwarancję zachowania prawidłowej postawy podczas siedzenia. Dlatego tak ważne jest, aby w parze z odpowiednim krzesłem szło biurko z regulowaną wysokością.