Przeczytaj więcej o tym co każda mama powinna wiedzieć o kąpieli maluszka i jakie akcesoria do kąpieli będą niezbędne podczas tej czynności.

Kąpiel noworodka to oprócz karmienia maluszka jedna z najbardziej magicznych chwil zarówno dla rodziców, jak i dla tego małego człowieka. Ta przyjemna czynność szczególnie na samym początku może nie być łatwa. Mimo to warto zadbać o miłą i sympatyczną atmosferę bez cienia zdenerwowania, które mogłoby się udzielić noworodkowi lub niemowlakowi. By zredukować stres podczas kąpieli ważne są również akcesoria do kąpieli, które ułatwiają czynności związane z kąpielą.

Jakie akcesoria do kąpieli kupić, żeby kąpiel noworodka była łatwa i przyjemna?

Kluczem do sukcesu jest brak stresu. Na szczególny stres narażone są mamy i tatusiowie, którzy nie mają pomocy w postaci doświadczonej babci. Aby uniknąć tych nieprzyjemnych emocji warto jeszcze przed porodem wyposażyć się w akcesoria do kąpieli. Dzięki temu kąpiel noworodka przebiegła sprawnie i bez większych komplikacji.

1. Beaba wanienka

Wanienka ze stojakiem będzie wspaniałym rozwiązaniem dla młodych rodziców, którzy mogą cierpieć na bóle kręgosłupa związane z dużym obciążeniem pleców na końcu ciąży. Beaba wanienka daje możliwość montażu jej na stojaku, co sprawia, że nie musisz się pochylać.

Specjalny antypoślizgowy i miękki materiał został umieszczony wewnątrz wanienki i zwiększa on bezpieczeństwo maluszka podczas kąpieli. Beaba wanienka posiada odpływ odprowadzający wodę, korek i wgłębienie na słuchawkę prysznicową. Wanienka ze stojakiem daje również inne ciekawe możliwości. Po zakończonej kąpieli stojaka można używać razem z przewijakiem z tej samej serii, co z pewnością odciąży kręgosłup. Stojak został wyposażony w wieszaczek na ręcznik niemowlęcy i w rurkę do odprowadzania wody.

Akcesoria do kąpieli BEABA WANIENKA ZE STOJAKIEM + WKŁADKA CAMELE'O OLD PINK

BEABA WANIENKA ZE STOJAKIEM + WKŁADKA CAMELE’O OLD PINK

Akcesoria do kąpieli BEABA WANIENKA ZE STOJAKIEM + WKŁADKA CAMELE'O LIGHT MIST

BEABA WANIENKA ZE STOJAKIEM + WKŁADKA CAMELE’O LIGHT MIST

Akcesoria do kąpieli BEABA WANIENKA ZE STOJAKIEM CAMELE'O SAGE GREEN

BEABA WANIENKA ZE STOJAKIEM CAMELE’O SAGE GREEN

2. Ręcznik niemowlęcy

Gdy wanienka ze stojakiem jest już kupiona, nie sposób zapomnieć o odpowiednim ręczniku dla dziecka. Ręcznik niemowlęcy to produkt, który różni się od klasycznego ręcznika używanego przez dorosłych. Posiada kapturek, którym okryć można główkę dziecka. Najpopularniejsze i najchętniej kupowane ręczniki przez młode mamy, to te wykonane z bawełny i bambusa.

Akcesoria do kąpieli MEMI BAMBUSOWY RĘCZNIK DLA NIEMOWLAKA MOUSE LIGHT GREY

MEMI BAMBUSOWY RĘCZNIK DLA NIEMOWLAKA MOUSE LIGHT GREY

Akcesoria do kąpieli BIM BLA BAMBUSOWY RĘCZNIK DLA NIEMOWLAKA Z KAPTURKIEM DUST SAND

BIM BLA BAMBUSOWY RĘCZNIK DLA NIEMOWLAKA Z KAPTURKIEM DUST SAND

Akcesoria do kąpieli LULLALOVE PONCZO KĄPIELOWE DLA DZIECKA - KRÓLIK RÓŻ

LULLALOVE PONCZO KĄPIELOWE DLA DZIECKA – KRÓLIK RÓŻ

3. Mata do przewijania

Każdy rodzic, który spodziewa się maluszka, powinien zadbać o odpowiednie miejsce do przewijania. W szczególności noworodki bardzo często będą korzystać z tego miejsca, dlatego warto, aby było ono przyjemne i wygodne dla dziecka i rodzica. Mata do przewijania to świetny produkt, który umożliwi wygodne przewijanie małego dziecka.

Przed zakupem maty warto rozważyć produkt firmy Baby Stepsa. Mata do przewijania tej firmy doskonale nadaje się do wzięcia w podróż i przyda się w drodze. Wybierając akcesoria dla dziecka, warto kierować się bezpieczeństwem i jakością produktów. To ogromnie ważne, bo każda z tych rzeczy będzie miała bezpośredni kontakt z delikatną skórą maluszka.

LA MILLOU MATA DO PRZEWIJANIA BOHO PALMS LIGHT POWDER PINK

LA MILLOU MATA DO PRZEWIJANIA BOHO PALMS LIGHT POWDER PINK

MUSHIE MATA DO PRZEWIJANIA ROMAN GREEN

MUSHIE MATA DO PRZEWIJANIA ROMAN GREEN

BABY STEPS DWUSTRONNA MATA DO PRZEWIJANIA BOHO

BABY STEPS DWUSTRONNA MATA DO PRZEWIJANIA BOHO

Pielęgnacja noworodka i niemowlęcia

Oprócz akcesoriów pomagających w uzyskaniu komfortu podczas kąpieli małego dziecka ważne są również produkty odpowiedzialne za jego pielęgnacje. W tym wypadku warto zwrócić szczególną uwagę na kosmetyki dla dzieci, które wybieramy. Powinny być łagodne i zawierać jak najmniej składników (zwróćmy uwagę na brak w składzie alkoholu, parabenów i innych szkodliwych substancji).

1. Szczotka Lullalove

U małych dzieci bardzo często pojawia się ciemieniucha. To mało estetyczna skórna skorupka na główce, a czasem na czole małego dziecka. W walce z ciemieniuchą ważne jest jej zapobieganie i masowanie główki dziecka specjalną i miękką szczotką. Oczywiście w panikę nie muszą wpadać rodzice, którzy zauważyli u swoich dzieci zmiany związane z tą przypadłością.

LULLALOVE ZESTAW 2 X SZCZOTKA DLA NIEMOWLĄT

LULLALOVE ZESTAW 2 X SZCZOTKA DLA NIEMOWLĄT

LULLALOVE SZCZOTKA DO MASAŻU NA SUCHO

LULLALOVE SZCZOTKA DO MASAŻU NA SUCHO

LULLALOVE SZCZOTKA DO MASAŻU CIAŁA ŚREDNIA SZCZECINA LIMITOWANA EDYCJA MATKA NATURA

LULLALOVE SZCZOTKA DO MASAŻU CIAŁA ŚREDNIA SZCZECINA LIMITOWANA EDYCJA MATKA NATURA

2. Kosmetyczka Beaba

Każde małe dziecko powinno mieć własną kosmetyczkę. Może w niej schować odpowiednie akcesoria takie jak termometr, obcinaczki i nożyczki do paznokci, aspirator do noska czy inne produkty potrzebne małemu dziecku. Higiena i posiadanie przez dziecko prywatnych artykułów higienicznych jest ogromnie ważne.

Akcesoria do kąpieli BEABA KOSMETYCZKA Z 9 AKCESORIAMI NIGHT BLUE

BEABA KOSMETYCZKA Z 9 AKCESORIAMI DO PIELĘGNACJI NIEMOWLĄT NIGHT BLUE

Akcesoria do kąpieli BEABA KOSMETYCZKA Z 9 AKCESORIAMI OLD PINK

BEABA KOSMETYCZKA Z 9 AKCESORIAMI DO PIELĘGNACJI NIEMOWLĄT OLD PINK

Akcesoria do kąpieli BEABA KOSMETYCZKA ORGANIZER Z 9 AKCESORIAMI SAGE GREEN

BEABA KOSMETYCZKA ORGANIZER Z 9 AKCESORIAMI DO PIELĘGNACJI NIEMOWLĄT SAGE GREEN

3. Organizer podróżny

Z rzeczy przydatnych i niekoniecznie obowiązkowych, ale jednak wartych rozważenia może być organizer podróżny. Pomieści on potrzebne akcesoria dla dziecka, takie jak chusteczki, krem, pieluszki butelkę i wiele innych rzeczy, które rodzice uznają za ważne w podróży. Atutem takiego organizera jest zamontowana lampa, która oświetla zawartość i pozwala na zachowanie intymności po zmroku.

W ten sposób nie będziemy musieli wybudzać dziecka, świecą górne światło, tylko po to, aby odnaleźć krem czy pieluchę. Podczas pielęgnacji maluszka każda z powyższych propozycji okazuje się niezbędna. Należy jednak pamiętać o jakości kupowanych rzeczy, które jak powyższe produkty powinny być bezpieczne i najwyższej jakości.

EZIMOOV EZI STORAGE ORGANIZER DO SAMOCHODU TORBA ECO FRIENDLY

EZIMOOV EZI STORAGE ORGANIZER DO SAMOCHODU TORBA ECO FRIENDLY

SKIP HOP ORGANIZER NA PIELUSZKI I AKCESORIA Z LAMPKĄ HEATHER PINK

SKIP HOP ORGANIZER NA PIELUSZKI I AKCESORIA Z LAMPKĄ HEATHER PINK

Akcesoria do kąpieli UBBI ORGANIZER NA PIELUSZKI

UBBI ORGANIZER NA PIELUSZKI

Jak często kąpać niemowlę?

Wielu rodziców staje przed dylematem, jakim jest kąpiel małego dziecka. Sporo osób zastanawia się jak często kąpać małe dziecko. Przecież teoretycznie nie poci się ono jak dorosły człowiek i nie ma okazji się wybrudzić? To mylne założenia, większość małych dzieci może mieć problem z ulewaniem, lub może robić wiele kupek o rzadkiej konsystencji.
W takim wypadku warto rozważyć codzienną kąpiel.

Jeśli jako rodzice spotkaliście się z kąpielą dziecka w szpitalu w godzinach porannych, to możecie kontynuować taki rytm dnia. Wiele osób woli jednak kąpać dziecko wieczorem i uczyć maluszka odpowiedniej rutyny, co ułatwia zasypianie.

O czym należy pamiętać przygotowując kąpiel dla dziecka?

Przygotowując siebie i maluszka do kąpieli warto zadbać o odpowiednią atmosferę, która nastroi dziecko do nowej dla niego czynności. Noworodki potrzebują ciepła i każda zmiana temperatury, może je rozdrażnić, dlatego przed przygotowaniem kąpieli zwróć uwagę na:

  • temperaturę w pomieszczeniu,
  • odpowiednią temperaturę wody,
  • czy dziecko jest najedzone (nie kąpiemy głodnego maluszka),
  • zadbajmy o spokój i brak pośpiechu, kąpiel ma być przyjemna dla obydwu stron,
  • okrycie podczas kąpieli (warto przygotować sobie pieluszkę tetrową).

Zwracając uwagę na te kwestie, kąpiele staną się przyjemnym czasem zacieśniania relacji między dzieckiem a rodzicami. To wspaniały czas, którym warto się cieszyć i celebrować każdą minutę z nim związaną.

 

Akcesoria do kąpieli i organizery znajdziesz u partnera artykułu 4kidspoint.pl