Poduszka do karmienia to wielofunkcyjny gadżet, który ułatwia mamie karmienie zarówno piersią jak i butelka. Dowiedz się wiecej!

Karmienie piersią, a poduszka do karmienia

Pod koniec ciąży i po porodzie kobieta może odczuwać duży dyskomfort w okolicy kręgosłupa. Jest to spowodowane ogromnym obciążeniem, jakim dla organizmu jest ciąża. Szczególnie tuż po porodzie skutki 9 miesięcy stanu błogosławionego mogą być szczególnie odczuwalne, a nowe obowiązki, jakimi jest zajmowanie się maluszkiem i karmienie go, mogą sprawiać sporo problemu. Dlatego też wcześniej warto zastanowić się, w jaki sposób ułatwić sobie te pierwsze dni, a nawet miesiące w roli mamy.

Produktem godnym polecenia, który pomoże młodej mamie w karmieniu piersią swojego dziecka, jest poduszka do karmienia. Wybór odpowiedniego modelu to ogromnie ważne przedsięwzięcie, dlatego też warto poznać właściwości kilku modeli.

Karmienie butelką, a poduszka do karmienia

Zastanawiasz się pewnie co w przypadku, gdy z jakiegoś powodu nie możesz karmić naturalnie, albo nie chcesz? Poduszka będzie świetnym wyborem nawet w takich przypadkach. Szczególnie na początku maluch potrafi jeść bardzo długo, do tego robi to często i ciągłe podtrzymywanie dziecka może prowadzić do przybierania nienaturalnej postawy, a to z kolei będzie prowadziło do bólu kręgosłupa. Dlatego nawet podczas karmienia butelką warto układać maluszka na podusi do karmienia i delektować się chwilą, gdy dziecko je i wygodnie leży, a ty możesz karmić swoje dziecko bez dyskomfortu spowodowanego źle dobraną pozycją w czasie karmienia.

Poduszki do karmienia

Poduszka do karmienia LA MILLOU KURA MINKY ABC FRUITS

LA MILLOU KURA BABCI DANY PODUSZKA DO KARMIENIA MINKY ABC FRUITS

Poduszka do karmienia YOSOY ORGANIC BLUE WAVE

YOSOY PODUSZKA DO KARMIENIA ORGANIC BLUE WAVE

Poduszka do karmienia POOFI ORGANIC PIWONIA

POOFI PODUSZKA DO KARMIENIA ORGANIC PIWONIA

Jeśli szukasz produktu, który będzie charakteryzował się unikalną i oryginalną grafikę, to poduszka od Colorstories, będzie idealnym wyborem. Produkt ten łączy w sobie jakość i unikalny design. Piękne zwierzęta leśne utrzymane w stonowanej kolorystyce sprawią, że poduszka będzie wspaniałą pomocą dla młodej mamy, ale również piękną ozdobą pokoju dziecięcego. Podobnie jak poprzednie propozycje wykonana jest z najwyższą starannością i wypełniona jest silikonowym puchem.

Każda z powyższych propozycji jest wykonana z tkanin i materiałów, które nie wywołują alergii, a dodatkowo każdą z tych poduszek można prać w pralce. Jednak należy pamiętać o ustawieniu określonej temperatury. Zastanawiasz się co zrobić z podusią po zakończonym karmieniu piersią? Z dalszej części artykułu dowiesz się, jak poduszka do karmienia może pomóc w zwyczajnym życiu.

Jakie poduszki dla matek karmiących warto wybierać?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli poduszek do karmienia i różnią się ona pod wieloma względami. Oprócz jakości zwrócić trzeba uwagę na wielkość poduszki. Zdecydowanie najwygodniejsze są produkty duże, na których możemy ułożyć maluszka. Mniejsze poduszeczki mogą się sprawdzić dla bardziej wprawnych w karmieniu mam, jednak są mniej wygodne na początku mlecznej drogi. Wybierając poduszkę, przemyśl czy uda Ci się na niej położyć wygodnie dziecko, tak aby jego ciało nie zwisało z żadnej strony i żebyś Ty nie musiała podtrzymywać zarówno dziecka, jak i poduszki.

Poduszka do karmienia BABY STEPS SEPIA ROSE

BABY STEPS ROGAL DO KARMIENIA SEPIA ROSE

Poduszka do karmienia POOFI SZAŁWIA

POOFI PODUSZKA DO KARMIENIA SZAŁWIA

Poduszka do karmienia LA MILLOU KURA VELVET COLLECTION SAND

LA MILLOU KURA BABCI DANY PODUSZKA DO KARMIENIA VELVET COLLECTION SAND

 Czy warto kupić poduszkę do karmienia?

Wiele mam zastanawia się czy warto kupować poduszkę do karmienia. Nie jest to produkt pierwszej potrzeby, jednak bardzo ułatwia funkcjonowanie szczególnie tuż po porodzie i w pierwszych miesiącach życia maluszka. Poduszki, które są dobrej jakości, praktycznie nie posiadają żadnych wad, a zalety z ich stosowania są ogromne.

Warto dopisać poduszkę do listy związanej z wyprawką dla mamy i dziecka. Oczywiście taka poduszka nie musi być zakupem dla nas, może być również wspaniałym prezentem dla przyszłej mamy. Warto wówczas wybrać większy model, tak żeby przyszła mama mogła z niej korzystać w ostatnich miesiącach ciąży. W ten sposób prezent będzie najlepszym wyborem, bo skorzystają z niego zarówno mama, jak i w późniejszym czasie noworodek. Taką poduszkę można podarować przyszłym rodzicom podczas zwykłej wizyty, albo popularnych ostatnio przyjęć Baby Shower.

POOFI PODUSZKA DO KARMIENIA NA RĘKĘ NUGAT

COLORSTORIES PODUSZKA DO KARMIENIA BUNNY NEW

LA MILLOU KURA BABCI DANY VELVET COLLECTION SMOKE MINT