Mata edukacyjna dla niemowlaka to świetne miejsce do zabawy, które wspiera rozwój sensoryczny, motoryczny i poznawczy w wczesnym etapie życia

Mata edukacyjna – rozwój dziecka podczas przyjemnej zabawy

Jako rodzice dokładamy największych starań do tego, aby nasza pociecha miała możliwość zdrowego i prawidłowego rozwoju. Dbamy o zaspokojenie wszystkich potrzeb dziecka otaczając go największą troską i miłością.

Chcąc zadbać o niego jak najlepiej tylko potrafimy, w pierwszych miesiącach życia zwracamy ogromną uwagę również na rozwój sensoryczny maluszka. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu dziecka. W tym celu wykorzystujemy różnego rodzaju zabawki stymulujące wszystkie zmysły dziecka. Jedną z najpopularniejszych zabawek sensorycznych dla niemowląt jest oczywiście mata edukacyjna.

Poza aktywizacją dziecięcych zmysłów posiada ona szereg innych funkcji przez co cieszy się zainteresowaniem wśród rodziców na całym świecie. Korzyści jakie płyną z zabawy na macie edukacyjnej dla niemowlaka są tak niesamowite, że każdy z nas powinien zastanowić się nad zakupem tej zabawki dla swojego maleństwa.

MAMAS&PAPAS MATA DLA NIEMOWLAKA PINGWINY

MAMAS&PAPAS MATA DLA NIEMOWLAKA PINGWINY

SKIP HOP MATA JEDNOROŻEC

SKIP HOP MATA EDUKACYJNA JEDNOROŻEC

TINY LOVE MATA Z PAŁĄKAMI MAGICZNA KRAINA CZARNO-BIAŁA

TINY LOVE MATA EDUKACYJNA Z PAŁĄKAMI MAGICZNA KRAINA CZARNO-BIAŁA

LITTLE DUTCH MIFFY MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT VINTAGE LITTLE FLOWERS

LITTLE DUTCH MIFFY MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT VINTAGE LITTLE FLOWERS

Może ona odgrywać rolę kojca bardziej mobilnego niż standardowy, ponieważ jest łatwiejsza w transporcie. Przed zakupem maty należy dokładnie zastanowić się i wybrać model, który będzie dobrze przystosowany do naszego dziecka.

Dziecko znajdując się na macie nie ma ograniczeń ruchowych, może swobodnie zmieniać pozycje i wierzgać nóżkami. Zaleca się korzystać z mat u niemowląt, które ukończyły 3 miesiąc życia. To idealne czas, ponieważ maluszek jest coraz aktywniejsze i pragnie poznawać świat. Leżąc na macie może przyglądać się kolorowym elementom i zabawkom znajdującym się nad nim. W miarę wzrostu dziecko będzie wyciągało w ich kierunku rączki, a następnie próbowało się nimi bawić. Maty na podłogę są ciekawe i zajmują dziecko na dłuższy okres czasu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru maty edukacyjnej?

Warto zwrócić wówczas uwagę na rozmiar – mata interaktywna powinna być na tyle duża, by umożliwiać małemu odkrywcy swobodne obracanie się.

Ogromną zaletą jest duża liczba kolorowych zabawek i elementów, które wydają z siebie dźwięki. Rodzice powinni pamiętać o tym, by sprawdzić czy mata ma podwyższane boki lub w zestawie znajdują się poduszeczki.  W przeciwnym razie trzeba zadbać o to, by dziecko nie uderzyło się o podłogę. Mata edukacyjna ranking zabawek i gadżetów zajmuje na najwyższych pozycjach.

Mata interaktywna powinna być stworzona z solidnego i naturalnego materiału, przystosowanego do częstego prania.

LITTLE DUTCH MATA AKTYWIZUJĄCA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM SAILORS BAY

LITTLE DUTCH MATA AKTYWIZUJĄCA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM SAILORS BAY

LITTLE DUTCH MATA EDUKACYJNA GĄSKA LITTLE GOOSE LISTEK

LITTLE DUTCH MATA EDUKACYJNA GĄSKA LITTLE GOOSE LISTEK

LITTLE DUTCH MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM FLOWERS & BUTTERFLIES

LITTLE DUTCH MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM FLOWERS & BUTTERFLIES

Mata edukacyjna Babysteps

Mata edukacyjna to nie tylko zwykła zabawka, która traci zainteresowanie naszego dziecka i po kilku zabawach trafia w kąt. Jest to prawdziwy plac zabawy przepełniony różnymi, ciekawymi zabawkami oraz funkcjami, które zapewniają maluchowi różnorodną zabawę.

Mnogość różnego rodzaju zabaw, jakie umożliwia mata edukacyjna dla niemowląt sprawia, że każdy maluszek jest nią zachwycony. Została stworzona z myślą o noworodkach, które większość czasu w ciągu dnia spędzają w pozycji leżącej na pleckach lub brzuszku. Jej zadaniem jest skupienie uwagi malucha za pomocą zawieszek i zabawek znajdujących się na pałąku. Każda z nich została zaprojektowana w taki sposób, aby pobudzać wszystkie zmysły dziecka. Począwszy od wzroku, który rozwija się dzięki kontrastowym i żywym kolorom, stymulując słuch za pomocą grzechoczących i szeleszczących zabawek, poprzez zmysł dotyku, kształtujący się podczas kontaktu dłoni dziecka z różnymi materiałami i tkaninami zawieszek.

Mata edukacyjna wspiera rozwój poznawczy u dzieci, które z dnia na dzień coraz bardziej interesują się otaczającym je światem. Tego typu zabawka to doskonały prezent dla maluszka, który uwielbia obserwować i poznawać nowe rzeczy.

BABY STEPS KONTRASTOWA MATA SENSORYCZNA DLA DZIECI DZIECIAKI CUDAKI

BABY STEPS KONTRASTOWA MATA SENSORYCZNA DLA DZIECI DZIECIAKI CUDAKI

BABY STEPS MATA EDUKACYJNA KONTRASTOWA

BABY STEPS MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT KONTRASTOWA

BABY STEPS MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM KONTRASTOWA

BABY STEPS MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM KONTRASTOWA