Zabawki Janod

To wysokiej jakości i pięknie wykonane produkty, które łączą kreatywność, edukację i rozrywkę poprzez interaktywną zabawę.

Zabawki to nieodłączny element życia dziecka. Uczą, bawią, sprawiają, że dziecko na długie godziny pogrąża się w świecie fantazji i kreuje swoją własną wymyśloną rzeczywistość. Z pomocą zabawek wiele dzieci doskonali swoje umiejętności logicznego myślenia. Uczą zachowań społecznych i przygotowują je na wyzwania, które czekają na dzieci każdego dnia. Odpowiedni dobór zabawek sprawi, że dziecko będzie mogło rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności. Janod to gwarancja dobrej zabawy, estetycznego wyglądu i jakości.

JANOD KREATYWNY ZESTAW DO ROBIENIA BIŻUTERII KWIATKI Z KORALIKÓW

JANOD KREATYWNY ZESTAW DO ROBIENIA BIŻUTERII KWIATKI Z KORALIKÓW

JANOD ZESTAW KREATYWNY DLA DZIECI MALOWANIE DIAMENCIKAMI JELEŃ

JANOD ZESTAW KREATYWNY DLA DZIECI MALOWANIE DIAMENCIKAMI JELEŃ

JANOD PUZZLE DLA DZIECI PRZYJACIELE Z OGRÓDKA

JANOD PUZZLE DLA DZIECI PRZYJACIELE Z OGRÓDKA

JANOD DREWNIANA LOGICZNA UKŁADANKA DLA DZIECI ALGORYTMY ŻABA

JANOD DREWNIANA LOGICZNA UKŁADANKA DLA DZIECI ALGORYTMY ŻABA

A co najważniejsze w ofercie tej marki znaleźć można wiele nowych adaptacji światowych bestsellerów, które podbiją serca dzieci. Francuska marka Janod tworzy wysokiej jakości zabawki od 1970 roku. Produkty tej firmy wykonane są z wysokiej jakości drewna i od dziesięcioleci bawią, uczą i towarzyszą w rozwoju małych dzieci.

Które zabawki Janod wybrać na dzień dziecka?

Z wielu atrakcyjnych produktów dla dzieci, wyróżnić możemy zabawki edukacyjne, które mają ogromny wpływ na rozwój najmłodszych dzieci, a te starsze wciągają w wir niekończącej się zabawy. Większość zabawek skonstruowana jest tak, aby maksymalnie zaangażować dziecko, które podczas zabawy ćwiczy pamięć i logiczne myślenie.

Zarówno pamięć, jak i logiczne myślenie są ogromnie ważna we wczesnym etapie dorastania, ale również później w dorosłym życiu. Zabawki edukacyjne to nie tylko gry logiczne, ale również misie interaktywne, układanki i inne świetnie wykonane zabawki, które sprawią maluchom wiele radości.

1. Fantastyczne puzzle

Puzzle to jeden z najbezpieczniejszych prezentów dla dzieci w każdym wieku. Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby układać puzzli, dlatego wybierając się w odwiedziny do znajomych posiadających dziecko, warto w ramach prezentu przemyśleć zakup puzzli.

Nie jest tajemnicą, że dziecko, które układa puzzle doskonali koordynację ruchową i wzrokową. Uczy się odpowiedniego dopasowania poszczególnych elementów i ma przy tym niesłychanie dużo radości. Puzzle magnetyczne od Janod składają się z 4 układanek i stanowią wspaniały trening pamięciowy. Propozycje na udaną zabawę z puzzlami dla dzieci od Janod.

JANOD KLOCKI DREWNIANE PUZZLE 6W1 ZWIERZĄTKA

JANOD KLOCKI DREWNIANE PUZZLE 6W1 ZWIERZĄTKA

JANOD PUZZLE DLA DZIECKA PORY ROKU 4 UKŁADANKI 6, 9, 12 I 16 ELEMENTÓW

JANOD PUZZLE DLA DZIECKA PORY ROKU 4 UKŁADANKI 6, 9, 12 I 16 ELEMENTÓW

JANOD PUZZLE DLA DZIECI UCZĘ SIĘ LICZYĆ PURE

JANOD PUZZLE DLA DZIECI UCZĘ SIĘ LICZYĆ PURE

JANOD PUZZLE DO KĄPIELI OCEAN 28 EL.

JANOD PUZZLE DO KĄPIELI OCEAN 28 EL.

2. Magnetibook 

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent jest magnetibook, czyli magnesowe puzzle, które można układać na wiele sposobów. Okładka wewnątrz pudełka jest kolorową magnetyczną planszą, na której można układać obrazki znajdujące się na kartonach. Puzzle magnetibook ćwiczą spostrzegawczość i precyzję.

W zależności od wybranego zestawu dziecko uczy się tego, jak wyglądają różnorodne pojazdy lub zwierzęta. Sporym atutem jest piękne pudełko, w którym przechowujemy puzzle magnetyczne.
Janod Magnetibook dostępne w kilku wzorach.

MAGNETYCZNA UKŁADANKA MAGNETIBOOK ŚWIAT BAŚNI

JANOD MAGNETYCZNA UKŁADANKA MAGNETIBOOK ŚWIAT BAŚNI

MAGNETYCZNA UKŁADANKA MAGNETIBOOK POJAZDY

JANOD MAGNETYCZNA UKŁADANKA MAGNETIBOOK POJAZDY

MAGNETYCZNA UKŁADANKA MAGNETIBOOK ALFABET

JANOD MAGNETYCZNA UKŁADANKA MAGNETIBOOK ALFABET

MAGNETYCZNA UKŁADANKA MAGNETIBOOK ZWIERZĄTKA

JANOD MAGNETYCZNA UKŁADANKA MAGNETIBOOK ZWIERZĄTKA

3. Janod rakieta

Wspaniałym i efektownym prezentem dla dziecka znajomych może być pięknie zapakowana Janod rakieta drewniana, która składa się z 6 drewnianych elementów. Każdy drewniany element ma wbudowany magnes, który pozwoli na odtworzenie modelu. Janod rakieta to układanka magnetyczna przedstawiona w zupełnie nieszablonowy i ciekawy sposób.

Rakieta może się pięknie prezentować na półce w dziecięcym pokoiku, stanowiąc ciekawy element dekoracyjny.

 RAKIETA DREWNIANA MAGNETYCZNA

JANOD RAKIETA DREWNIANA MAGNETYCZNA

4. Rozwijające gry logiczne

Gry logiczne, to zabawki, które ucieszą starsze dzieci. Choć nie sprawdzą się jako prezent dla dzieci przed 3 rokiem życia, to i tak warto przemyśleć ich zakup. Janod zaproponował nową odsłonę popularnej gry w statki, w której wykorzystane zostały wspaniale ilustrowane magnetyczne plansze. W skład zestawu wchodzą magnesy ze statkami, ścieralne markery i karty do zaznaczenia trafień.

Grę można zaproponować już 4-latkom z uwagi na dwie odsłony gry, łatwiejszą i trudniejszą. Gry logiczne pozwalają rozwijać strategiczne myślenie i zdolności analityczne. Najciekawsze Janod gry logiczne dla dzieci.

GRA STRATEGICZNA 2W1 KÓŁKO I KRZYŻYK WYŚCIG TAKTIK 5+

JANOD GRA STRATEGICZNA 2W1 KÓŁKO I KRZYŻYK WYŚCIG TAKTIK 

STATKI BITWA MORSKA GRA LOGICZNA MAGNETYCZNA

JANOD STATKI BITWA MORSKA GRA LOGICZNA MAGNETYCZNA

Co kupić dziecku na dzień dziecka?

Kreatywność i wyobraźnia to niezwykle ważne aspekty w życiu każdego człowieka, nad którymi należy pracować od najwcześniejszych lat. Wiedząc, jak ważne są te cechy w dorosłym życiu, dobrze jest dbać o rozwój kreatywności już od najmłodszych lat, wykorzystując do tego odpowiednie zabawki materiały, które pozwolą dziecku na rozwój przez zabawę.

Stając przed wyborem zabawki kreatywnej dla dziecka, można rozważyć ich preferencje i naturalne predyspozycje do wykonywania niektórych czynności i tak dobrać produkt, aby pomógł doskonalić odpowiednie cechy.

5. Wydrapywanki dla dzieci

Ciekawość to jedna z funkcji naszego organizmu, która popycha nas do działania. Dzięki niej staramy się uzyskać odpowiedź na nurtujące nas pytania. Podobnie jest w przypadku dzieci, które pierwszy raz otrzymały wydrapywanki.

Na początku nie wiedzą na czym polega zabawa, a gdy odkryją, że wystarczy zdrapać wierzchnią warstwę, aby zobaczyć kolorowy obrazek, który pod sobą ukrywała, to okazuje się, że mogą spędzić długi czas na drapaniu. Wydrapywanki rozbudzają ciekawość i wyobraźnię, będą wspaniałym sposobem na spędzenie wieczorów z dzieckiem, jak i na zrobienie małego prezentu dla pociech znajomych. Wydrapywanki od Janod to 5 plansz z ukrytymi obrazkami, które dostarczą wielu emocji. Zobacz szeroką ofertę wydrapywanek dla dzieci Janod.

WYDRAPYWANKA DLA DZIECI GRAFICZNE ZWIERZĄTKA

JANOD WYDRAPYWANKA DLA DZIECI GRAFICZNE ZWIERZĄTKA

WYDRAPYWANKA DLA DZIECI ZWIERZĘTA ŚWIATA

JANOD WYDRAPYWANKA DLA DZIECI ZWIERZĘTA ŚWIATA

 ZESTAW KREATYWNY WYDRAPYWANKI MASKI I OKULARY ZWIERZĘTA

JANOD ZESTAW KREATYWNY WYDRAPYWANKI MASKI I OKULARY ZWIERZĘTA

ZESTAW KREATYWNY WYDRAPYWANKI 8 KREACJI

JANOD ZESTAW KREATYWNY WYDRAPYWANKI 8 KREACJI

6. Zestaw artystyczny dla dziecka

Mozaika to ciekawy zestaw artystyczny od Janod, która bawi i uczy. Dla mniejszych dzieci najlepsza będzie zestaw artystyczny, którego wszystkie elementy wykonane są z pianki.
Dziecko może w łatwy i przyjemny sposób przyklejać piankowe naklejki na dołączone do zestawu karty z obrazkami. Później taki obrazek, może zostać zawieszony w centralnym miejscu w pokoju dziecka lub w kuchni na lodówce, tak aby każdy mógł go podziwiać.

Zestaw kreatywny dla starszych dzieci to wspaniałe i błyszczące naklejki, którymi dziecko może wyklejać piękne ptaki takie jak paw, koliber czy papuga. Ciekawe cyrkonie, które mienią się efektownie w świetle sprawią, że zabawa stanie się bardziej doniosła, a przez to wciągająca i angażująca. Najciekawsze zestawy artystyczne dla dzieci od marki Janod.

 ZESTAW ARTYSTYCZNY MALOWANIE BROKATEM WRÓŻKI

JANOD ZESTAW ARTYSTYCZNY MALOWANIE BROKATEM WRÓŻKI

ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI MALOWANIE FARBAMI 3D DŻUNGLA

JANOD ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI MALOWANIE FARBAMI 3D DŻUNGLA

 ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI MALOWANIE FARBAMI PERŁOWYMI I 3D JEDNOROŻCE

JANOD ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI MALOWANIE FARBAMI PERŁOWYMI I 3D JEDNOROŻCE

ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI MALOWANIE PO NUMERACH MOTYLE

JANOD ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI MALOWANIE PO NUMERACH MOTYLE

Alternatywą dla zabawek edukacyjnych i kreatywnych są produkty, których zadaniem jest wspomaganie motoryki małej i dużej. Nie jest tajemnicą, że motoryka mała odpowiada za mniejsze czynności takie jak rysowanie, pisanie, czy kolorowanie, natomiast motoryka duża, to większe aktywność fizyczna jak bieganie, skakanie, turlanie.

Aby zatroszczyć się o kompleksowy rozwój motoryczny dziecka, można zaproponować kilka ciekawych zabawek, które zachęcą do ćwiczeń. Dokonując wyboru podczas zakupów, dobrze jest przeanalizować czy dana zabawka sprawdzi się jako wypełniacz czasu podczas podróży pociągiem lub samochodem. Oczywiście nie powinien to być argument decydujący o zakupie.

7. Przestrzenna układanka drewniana wąż

Drewniany wąż to ciekawa układanka drewniana od Janod idealna na prezent dla dziecka. Dostarczy mu niesamowicie wiele zabawy i radości na długie godziny. Dziecko może dowolnie obracać i układać elementy, z których składa się wąż, zmieniając tym samym jego kształt. Układanka drewniana to wspaniały sposób na rozwój motoryki małej i koordynację wzrokowo ruchową.

Układanka drewniana składa się z 14 elementów i doskonale nadaje się do wzięcia w podróż. Oprócz węża dostępny jest również krokodyl, którego zasady działania są dokładnie takie same.

JANOD UKŁADANKA DREWNIANA WĄŻ/KROKODYL POCKET 2+

JANOD UKŁADANKA DREWNIANA WĄŻ/KROKODYL POCKET 

8. Godne polecenia gry zręcznościowe

Kolejnym sposobem na rozwój motoryki małej są gry zręcznościowe, które są ogromnie lubiane przez małe dzieci. Aby gra zręcznościowa mogła prawdziwie bawić i cieszyć, konieczne jest jej dostosowanie do moment rozwoju naszego dziecka. Z pewnością Magnetyczna gra w rzutki marki Janod przyniesie wiele radości całej rodzinie.

Czarna tkanina z ciekawymi rysunkami zachęca do zabawy, która jest niezwykle podobna do standardowej gry w rzutki. Jednocześnie jest o wiele bezpieczniejsza z uwagi na bezpieczne rzutki magnetyczne, które wchodzą w skład zestawu. To gra zręcznościowa dla całej rodziny. Magnetyczna gra w rzutki dostępna w różnych motywach.

JANOD DREWNIANA GRA BALANSOWA TROPIK

JANOD DREWNIANA GRA BALANSOWA TROPIK

JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA DLA DZIECI ZWARIOWANE PATYCZKI

JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA DLA DZIECI ZWARIOWANE PATYCZKI

9. Magnetyczny Labirynt

Kolejną propozycją jest Labirynt, w którym głównym zadaniem jest przesuwanie drewnianych kulek po korytarzach rozmieszczonych na drewnianej planszy. Kulki przesuwamy patyczkiem, który zakończony jest magnesem. To kolejna gra zręcznościowa, która rozwija chwyt, wyobraźnię i ćwiczy precyzję. 

JANOD MAGNETYCZNY LABIRYNT LAS

JANOD MAGNETYCZNY LABIRYNT LAS

JANOD MAGNETYCZNY LABIRYNT ŁĄKA ZABAWKA EDUKACYJNA

JANOD MAGNETYCZNY LABIRYNT ŁĄKA ZABAWKA EDUKACYJNA

10. Gra zręcznościowa łowienie rybek

Ostatnią propozycją jest gra w łowienie rybek, której celem jest złowienie jak największej ilości ryb przy pomocy drewnianej wędki.
To gra, której atrakcyjności dodaje możliwość gry w parze i rywalizacji. W skład zestawu wchodzi 10 rybek i 2 wędki, dzięki czemu możemy zaproponować dzieciom organizację zawodów. Sporym atutem takich gier jest to, że można je zabrać w praktycznie każde miejsce.

Mogą być wybawieniem podczas długich podróży lub staną się alternatywnym zajęciem podczas urlopu, gdy pogoda nie będzie dopisywać.

JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA DLA DZIECI ŁOWIENIE RYBEK

JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA DLA DZIECI ŁOWIENIE RYBEK

Bardzo często wybieramy się w odwiedziny do znajomych i chcemy kupić drobny upominek dla dzieci. Ma to być po prostu miły gest, który nie uszczupli zanadto portfela. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie zakup czegoś, czym dzieci będą mogły się wspólnie bawić. Mogą być to puzzle lub jakaś inna układanka, jednak chyba najwięcej pozytywnych emocji wzbudziłby zakup gry.

Naszym wybawieniem mogą stać się gry zręcznościowe. Ich działanie rozumie dziecko w każdym wieku, a do tego sprawią im wiele radości. Bez przeszkód można wybrać jedną z powyższych propozycji marki Janod, takie jak magnetyczne rzutki, labirynt czy rybki do łowienia. Każda z tych propozycji zaangażuje dzieci od 3 roku życia bez ustalania górnej granicy wiekowej.

Jeśli jednak mamy trochę więcej gotówki i możemy sobie pozwolić na zakup odpowiednich prezentów, warto wcześniej podpytać znajomych co lubią ich dzieci. Należy pamiętać, że jedno dziecko będzie wolało układanki, a inne wyklejanki czy wydrapywanki.