Oryginalne prezenty dla 5 latka takie jak zestawy konstrukcyjne, instrumenty muzyczne, hulajnogi, gry edukacyjne i wiele innych. Sprawdź!

Dzieci w wieku 5 lat coraz więcej czasu poświęcają na rozwijanie swoich zdolności manualnych i plastycznych za pomocą różnego rodzaju kolorowanek, zabawek artystycznych oraz zestawów klocków konstrukcyjnych. Wspierają one dziecięcą kreatywność, samodzielność oraz cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu.

Pięcioletnie dzieci uwielbiają rywalizację podczas zabawy z rówieśnikami i w gronie najbliższej rodziny. Gry edukacyjne uczą również współpracy w zespole, logicznego myślenia i zaangażowania. Ukończenie 5 roku życia to również przełomowy moment w edukacji dziecka, ponieważ podejmuje on pierwsze kroki w stronę nauki czytania i pisania.

Dlatego podczas wyboru odpowiedniej zabawki dla 5 latka powinniśmy zwrócić uwagę na to, aby poza fantastyczną zabawą wspierała rozwój umiejętności dziecka. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla Państwa szeroką ofertę zabawek dla 5 latków. Gwarantują one znalezienie idealnego prezentu dla 5 latka oraz dla każdej dziewczynki.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym blogiem, w której znajdują się zestawy konstrukcyjne, gry edukacyjne i wiele innych interesujących zabawek.

Gry edukacyjne dla 5 latków, gry logiczne

JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA DLA DZIECI BAWÓŁ

Jednym z najlepszych pomysłów na prezent dla pięcioletniego dziecka są różnego rodzaju gry edukacyjne. Są one idealne do zabawy podczas wielogodzinnych spotkań w gronie całej rodziny.

Gwarantują one fantastyczną zabawę zarówno dla dzieci, jak również dla rodziców, która dodatkowo wspiera rozwój dziecka pod wieloma aspektami.

W naszym sklepie mogą Państwo znaleźć gry edukacyjne, które wspierają naukę czytania i pisania. Gorąco polecamy grę edukacyjną od marki Kapitan Nauka, dzięki której maluchy mają możliwość poznania prawidłowego łączenia sylab podczas przyjemnej zabawy.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą marki Janod, w której można znaleźć świetne zabawki wspierające kreatywność dziecka takie jak zestaw do zdrapywania czy zestaw do tworzenia z cekinów. Równie doskonałą propozycją w naszym sklepie są gry edukacyjne od Smart Games, które gwarantują wspólną zabawę całej rodzinie (seria IQ).

Gry edukacyjne:

Prezent dla 5 latka JANOD STATKI BITWA MORSKA GRA LOGICZNA MAGNETYCZNA

JANOD STATKI BITWA MORSKA GRA LOGICZNA MAGNETYCZNA

Prezent dla 5 latka PETIT COLLAGE GRA PLANSZOWA CATVENTURES KOTY

PETIT COLLAGE GRA PLANSZOWA CATVENTURES KOTY

Prezent dla 5 latka SMART GAMES GRA MAGNETYCZNA KRÓLICZA NORKA

SMART GAMES GRA MAGNETYCZNA KRÓLICZA NORKA

Rowerek lub hulajnoga – idealny pomysł na prezent dla 5 latka

Dzieci mają ogromną potrzebę ruchu. Aktywność fizyczna pobudza rozwój układu nerwowego, a to z kolei przyspiesza rozwój motoryki (ogólnej sprawności fizycznej – jako form ruchowych i czynności manualnych).

Ograniczenie aktywności ruchowej zdecydowanie wpływa na opóźnienie ważnych funkcji rozwoju dzieci. Dlatego też w początkowych latach życia szczególnie warto inwestować w ruch dziecka. Może się to odbywać poprzez aktywność na świeżym, powietrzu, jak i odpowiedni rodzaj zabaw w środowisku domowym.

W swoim asortymencie posiada wysokiej jakości rowerki i hulajnogi, które z pewnością zachwycą każdego malucha. Inna marka produkująca Hulajnogi to Scootandride. Fantastyczne hulajnogi Scootandride to połączenie jeździka i hulajnogi. Zmiana z jednego na drugie odbywa się jednym ruchem

Rowerki i hulajnogi:

SCOOTANDRIDE JEŹDZIK I HULAJNOGA HIGHWAYKICK 2W1 1-5 LAT BLUEBERRY

SCOOTANDRIDE JEŹDZIK I HULAJNOGA HIGHWAYKICK 2W1 1-5 LAT BLUEBERRY

SCOOTANDRIDE HULAJNOGA SKŁADANA ZE ŚWIECĄCYMI KÓŁKAMI HIGHWAYKICK 3 LED 3+ BLACK&GOLD

SCOOTANDRIDE HULAJNOGA SKŁADANA ZE ŚWIECĄCYMI KÓŁKAMI HIGHWAYKICK 3 LED 3+ BLACK&GOLD

SCOOTANDRIDE JEŹDZIK I HULAJNOGA HIGHWAYKICK 2W1 1-5 LAT ROSE

SCOOTANDRIDE JEŹDZIK I HULAJNOGA HIGHWAYKICK 2W1 1-5 LAT ROSE

Zestawy artystyczne dla 5 latka

Kolejnym dobrym pomysłem na prezent dla 5 latka są różnego rodzaju zestawy artystyczne, dzięki którym maluch może rozwijać swoje umiejętności manualne.

Mogą to być produkty takie jak kolorowanki, wydrapywanki oraz zestawy do skonstruowania własnoręcznej zabawki. Te ostatnie cieszą się największym zainteresowaniem wśród maluchów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszych bestsellerowych marek Djeco, Auzou i Melissa and Doug.

Zestawy artystyczne:

Prezent dla 5 latka ANOD ZESTAW KREATYWNY NAKLEJANIE CYRKONII PIĘKNE PTAKI

JANOD ZESTAW KREATYWNY NAKLEJANIE CYRKONII PIĘKNE PTAKI

JANOD WYDRAPYWANKA DLA DZIECI GRAFICZNE ZWIERZĄTKA

JANOD WYDRAPYWANKA DLA DZIECI GRAFICZNE ZWIERZĄTKA

AUZOU KOLOROWANKA WODNA ZWIERZĘTA

AUZOU KOLOROWANKA WODNA ZWIERZĘTA

Instrumenty muzyczne – doskonały prezent dla pięciolatków

Zabawki muzyczne to ciekawy temat. Wielu rodziców przyzna, że wymagają one dużego poświęcenia z ich strony i często testują do granic wytrzymałości cierpliwość.

Z drugiej strony zabawki muzyczne wspaniale rozwijają słuch, wyobraźnię i wrażliwość dzieci. Doskonałym pomysłem na prezent dla 5 latka są instrumenty muzyczne. Są one specjalnie zaprojektowane z myślą o najmłodszych dzieciach, które lubią muzykę i wykazują chęci tworzenia własnych aranżacji.

Gorąco polecamy instrumenty muzyczne marki Vilac coraz Djeco. Są to na przykład fortepian, gitara, flet, bębenek, marakasy i wiele innych. Taki prezent dla 5 latka zapewni zabawę dla całej rodziny na długie szczęśliwe chwile. Zabawką muzyczną, która jest naszym hitem jest orkiestra B.Toys.

Pulpit dyrygenta posiada podstawowe ścieżki melodyczne klasycznej muzyki. Kiedy odtwarzana jest melodia dziecko może położyć na pulpicie figurkę danego instrumentu dodając przez to kolejną ścieżkę melodyczną. Wyrabia dzięki temu słuch i poszerza wiedzę o instrumentalistykę.

Instrumenty muzyczne:

Prezent dla 5 latka B.TOYS ZESTAW DREWNIANYCH INSTRUMENTÓW

B.TOYS ZESTAW DREWNIANYCH INSTRUMENTÓW

Prezent dla 5 latka LITTLE DUTCH GITARA DREWNIANA RÓŻ

LITTLE DUTCH GITARA DREWNIANA RÓŻ

Prezent dla 5 latka B.TOYS INSTRUMENT DLA DZIECI MINI WOOFER PIESEK

B.TOYS INSTRUMENT DLA DZIECI MINI WOOFER PIESEK

Zestawy konstrukcyjne – idealna zabawka dla 5 latka

Dzieci w wieku 5 lat uwielbiają rysować, malować i tworzyć własnoręczne zabawki. Mogą się później nimi z zaangażowaniem bawić, dlatego kolorowanki, farby, kredki i zestawy konstrukcyjne to idealny pomysł na wielogodzinną zabawę.

W naszym sklepie dostępne są również zestawy do robienia biżuterii, z których w szczególności ucieszą się dziewczynki.

Idealną zabawką dla dziewczynek 5 lat będą zestawy koralików od marki B.Toys. Natomiast jako najlepszą zabawkę dla 5 letniego chłopca polecamy Brio zestaw majsterkowicza.

Zestawy konstrukcyjne:

Prezent dla 5 latka FAT BRAIN TOYS MINI PRZYSSAWKI SILIKONOWE 75 SZT.

FAT BRAIN TOYS MINI PRZYSSAWKI SILIKONOWE 75 SZT.

Prezent dla 5 latka B. TOYS KORALIKI KREATYWNY ZESTAW DO TWORZENIA BIŻUTERII 275 ELEMENTÓW

B. TOYS KORALIKI KREATYWNY ZESTAW DO TWORZENIA BIŻUTERII 275 ELEMENTÓW

Prezent dla 5 latka BRIO WORLD KOLEJKA ZESTAW STARTOWY 26EL.

BRIO WORLD KOLEJKA ZESTAW STARTOWY 26EL.