Sprawdź nasze propozycje na krzesła do biurka do dzieci i wybierz takie, które pozwoli na zdrowe i komfortowe siedzenie. Dowiedź się więcej!

W Twojej głowie powstała myśl o przygotowaniu miejsca do nauki dla Twojego pierwszoklasisty? Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej to ważny krok w życiu, który całkowicie oddziela beztroskie dzieciństwo od wejścia w okres dorastania i nauki. Żeby ułatwić dziecku start w nowej rzeczywistości, warto zadbać o odpowiednie sprzęty i akcesoria, które ułatwią mu naukę i zadbają o jego zdrowie. Obecnie dzieci spędzają mnóstwo czasu w pozycji siedzącej. Dzieje się tak ze względu na wiele czynności, które od jakiegoś czasu wykonujemy właśnie w tej pozycji. Nasze dzieci często siedząc, uczą się, oglądają telewizję, spędzają czas przed komputerem. To jak wiadomo, ma ogromny wpływ na ich postawę, która bardzo często jest nieprawidłowa.

Do czego prowadzi utrwalanie złych nawyków podczas siedzenia?

Siedząc przed komputerem lub odrabiając lekcje, dziecko powinno czuć się komfortowo i powinno móc utrzymać prawidłową postawę podczas siedzenia. Źle dobrana wysokość biurka i krzesła, bardzo często wpływają negatywnie na nawyki, które maluch nabywa podczas wielu lat nauki. Dlatego już od samego początku, gdy dziecko skończy 7 lat, warto zadbać o organizację ergonomicznego miejsca pracy i o zakup odpowiednich sprzętów, które będą dostosowane do jego wzrostu i wymagań.

Brak odpowiednio zorganizowanego miejsca do nauki bardzo często skutkuje pojawianiem się zwyrodnień kręgosłupa i dokuczliwych bólów, które w przyszłości będą utrudniać młodemu dorosłemu wykonywanie codziennych czynności. Aby tego uniknąć, warto zadbać o kręgosłup dziecka już na samym początku jego szkolnej drogi.

Jakie krzesło do biurka dla pierwszoklasisty wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, które krzesło biurowe dla dziecka będzie najlepsze, to poniżej przedstawimy kilka propozycji, które z pewnością ułatwią Ci ten trudny wybór. Podpowiemy, na jakie aspekty warto zwrócić uwagę i co zrobić, żeby krzesło służyło przez długie lata. Nie każdy rodzic ma świadomość tego, że dostępne są modele, które rosną razem z dzieckiem, a to w końcowym rozrachunku duża oszczędność.

Krzesło do biurka dla pierwszoklasisty Mypony Mayer

To fantastyczne i zdrowe krzesło do biurka dla dziecka od firmy Mayer to produkt, który służyć może przez długie lata. Przeznaczone jest dla osób o wzroście od 110 cm do 195 cm. Krzesło posiada wielopoziomową regulację i solidną konstrukcję. Możliwości, jakie oferuje ten model, to regulacja oparcia, głębokości siedziska i wysokości siedziska. Oprócz tego zarówno oparcie, jak i siedzisko są odpowiednio wyprofilowane. Mniejsze dzieci mogą skorzystać z podnóżka, który umożliwi im wygodne siedzenie. Sporym atutem, którym może poszczycić się krzesło do biurka dla pierwszoklasisty, jest certyfikat bezpieczeństwa tkanin Öko-Tex Standard 100.

Krzesło do biurka dla dziecka MAYER MYPONY ZIELONE

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYPONY ZIELONE

Krzesło biurowe dla dzieci Mychamp Mayer

Ten wysokiej jakości fotel dla dzieci podobnie jak jego poprzednik przeznaczony jest dla osób od 110 cm wzrostu do 195 cm wzrostu. Krzesło posiada regulację wysokości oparcia, głębokości siedziska, które są odpowiednio wyprofilowane, a także regulację wysokości siedziska. Elastyczne mocowanie oparcia pozwala na dynamiczne wsparcie kręgosłupa. Oznacza to, że oparcie dostosowuje się do ruchów dziecka. Ten fotel dla dzieci posiada certyfikat bezpieczeństwa tkanin Öko-Tex Standard 100.

Krzesło do biurka dla dziecka MAYER MYCHAMP SZARE

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYCHAMP SZARE

Krzesło biurowe dla dzieci Freaky Mayer

To ciekawe krzesło regulowane dla dziecka firmy Mayer jest bez wątpienia warte uwagi podczas urządzania pokoju ucznia. Fotel ten jest przeznaczony dla osób o wzroście od 110 cm do 180 cm. Posiada 4-stopniową regulację głębokości siedziska, wygodną regulację oparcia. Zarówno oparcie, jak i siedzisko są odpowiednio wyprofilowane. Duży wpływ na wygodę użytkowania mają miękkie podłokietniki. System Easy click odpowiada za prostą regulację krzesła. To krzesło biurowe dla dzieci jest wspaniałą alternatywą, która zapewni dziecku wygodę i utrzymanie zdrowego kręgosłupa.

Krzesło do biurka dla dziecka MAYER FREAKY CZERWONE KÓŁKA

 MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM FREAKY CZERWONE KÓŁKA

Zdrowe krzesło do biurka dla dziecka MyErgosit Mayer

Ciekawym pomysłem na zorganizowanie dziecku miejsca do nauki będzie zakup krzesła balansującego, dzięki którym od najmłodszych lat dziecko będzie się uczyło jak aktywnie siedzieć. To zdrowe krzesło do biurka dla dziecka posiada delikatnie zaokrągloną podstawę, która umożliwia balansowanie i utrzymanie wyprostowanej postawy. Stołek ten posiada regulację wysokości i wykonany został z najwyższej jakości materiałów. Siedzenie na tym krześle przyniesie wiele korzyści i znacząco wpłynie na wzmocnienie mięśni kręgosłupa.

Mayer MyErgosit Taboret stołek balansujący Krzesło 3D
Mayer MyErgosit Taboret stołek balansujący Krzesło 3D

Fotel dla dzieci Actikid A3 Mayer

Krzesło to przeznaczone jest dla osób o wzroście od 110 cm do 190 cm. Posiada regulację wysokości i głębokości, a także regulację wysokości oparcia. Siedzisko i oparcie są odpowiednio wyprofilowane. Dodatkowo oparcie posiada zagięcie w okolicy lędźwiowej. Podobnie jak inne produkty firmy Mayer i to krzesło posiada certyfikat bezpieczeństwa tkanin Öko-Tex Standard 100.

Krzesło do biurka dla dziecka MAYER ACTIKID A3 SZARE

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM ACTIKID A3 SZARE

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego modelu, to bez wątpienia dobrym sposobem będzie skorzystanie z możliwości porównania tych foteli i podjęcia rozważnej decyzji. Każdy z tych modeli jest na swój sposób unikalny i wyjątkowy, przez co decyzja na którykolwiek z nich będzie ogromnie trudna. Jednak warto poświęcić kilka minut na dogłębne poznanie każdego modelu i wybranie takiego krzesła, które najbardziej przysłuży się Waszemu dziecku.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotela dla dziecka?

Dokonując zakupu, z pewnością w większości przypadków rodzice kierują się bezpieczeństwem, wygodą i zdrowiem dziecka. Dlatego poniżej wymienimy kilka najważniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów:

  • Regulacja wysokości – Najważniejszym aspektem każdego krzesła jest możliwość regulacji wysokości, która pozwoli dopasować wysokość siedziska do warunków fizycznych każdego dziecka.
  • Wyprofilowane siedzisko i oparcie – Zapewnią komfort i utrzymanie prawidłowej postawy podczas siedzenia. Odpowiednie wsparcie dla pleców jest ogromnie ważne podczas długotrwałego siedzenia.
  • Podnóżek – To opcja dla mniejszych dzieci, które w szczególności powinny korzystać z tego typu udogodnień, szczególnie wtedy, gdy pracują przy biurku, które nie posiada regulacji wysokości. Konieczność podniesienia krzesła wyżej bardzo często sprawia, że maluchy siedzą w nienaturalnej i niewygodnej pozycji ze zwisającymi nogami.
  • Podłokietniki – To dodatek pojawiający się bardzo rzadko w fotelach dla dzieci. Często lekarze zalecają ich posiadanie lub też odradzają. Naszym zdaniem najważniejsze jest by wypracować odpowiednią postawę dziecka – wtedy nawet kiedy te podłokietniki są w fotelu dziecko nie będzie się ku nim pochylać krzywiąc plecy.

Teraz z pewnością wiesz, na co zwrócić uwagę podczas wybierania fotela dla dziecka rozpoczynającego naukę w szkole podstawowej.

Co kupić oprócz krzesła do biurka dla dziecka?

Jeśli masz już wybrane odpowiednie krzesło dla dziecka, nie zapominaj o zakupie regulowanego biurka, które pozwoli Ci dostosować wysokość blatu do wzrostu dziecka. Połączenie tych dwóch sprzętów pozwoli na stworzenie wspaniałego i ergonomicznego miejsca pracy i nauki. Z pewnością będzie miało to wpływ na obecny zapał do nabywania wiedzy, ale też znacząco wpłynie na przyszłość dziecka. Życie bez bólu kręgosłupa jest możliwe, jednak wymaga zastosowania szeregu udogodnień, które pozwolą dziecku budować odpowiednie nawyki. Innymi ciekawymi dodatkami, które z pewnością ułatwią naukę, będzie wyprofilowana podkładka pod mysz i pod klawiaturę. Całość sprawi, że przygotowane miejsce nauki dla dziecka będzie bezpieczne i wysoce ergonomiczne.

Pełną ofertę krzeseł do biurka dla dzieci znajdziesz u partnera artykułu 4kidspoint.pl