Klocki to bardzo prosta ale rozwijająca zabawka, dzięki nim dziecko poznaje kształty, kolory i rozwija mała motorykę. Zainspiruj się naszymi propozycjami i wybierz idealny prezent dla swojego malucha. Dowiedz się więcej!

Klocki – najstarsza i najbardziej popularna na świecie forma zabawy dla dzieci. Klocki powinny towarzyszyć dzieciom przez cały okres rozwoju. Dlaczego? Rozwijają kreatywność, koncentrację, spostrzegawczość, i wiele więcej a dodatkowo klocki są niesamowicie wciągające i dające mnóstwo radości.

Klocki to zabawka uniwersalna. Klocki stanowią świetną zabawkę dla chłopczyków, jak i dziewczynek. Ilość wzorów jest wręcz nieograniczona, tak jak ilość zastosowań w codziennej zabawie. Wśród ogromnego wyboru każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Klocki rozwijają takie cechy u dziecka jak:

  • sprawność manualna
  • wyobraźnia przestrzenna i abstrakcyjne myślenie
  • kreatywność i spostrzegawczość
  • umiejętności werbalne
  • umiejętności społeczne

Przedstawiamy więc Wam Kochani ranking najlepszych klocków, które uwielbiają wszystkie maluchy!

 

Drewniane klocki

Klocki drewniane dla dzieci są produkowane z dobrej jakości drewna, a farby stosowane do ich malowania są nieszkodliwe dla zdrowia dzieci. Pozwalają najmłodszym dzieciom tworzyć podstawowe konstrukcje i rozwijać zdolności manualne. Tworzenie wież, czy murków, w tym doskonale sprawdzają się klocki drewniane. To doskonała zabawa dla najmłodszych, a nawet starszych, ponieważ wyobraźnia dzieci rozwija się wraz z zabawą cały czas.

Najpopularniejsze klocki drewniane, które mogą Ci się spodobać.

LITTLE DUTCH KLOCKI DREWNIANE LITTLE GOOSE RÓŻ

LITTLE DUTCH KLOCKI DREWNIANE LITTLE GOOSE BŁĘKITNE

LITTLE DUTCH DREWNIANY POCIĄG DLA DZIECKA SAILORS BAY

LITTLE DUTCH DREWNIANY POCIĄG DLA DZIECKA FLOWERS & BUTTERFLIE

 

Klocki edukacyjne

Klocki edukacyjne zostały stworzone do rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach. To dzięki nim dziecko poznaje świat, otaczające nas zwierzęta, kraje, kontynenty, uczy się myśleć i rozwija zdolności poznawcze. Wybierając najlepsze wśród wielu zabawek, klocki edukacyjne będą najlepszym pomysłem na “naukę poprzez zabawę”. To doskonały wybór dla dzieci, które zaczynają już rozpoznawać kształty i zwierzęta. Klocki zachęcają maluchy do dzielenia się swoimi osiągnięciami i skłania ich do rozwijania umiejętności społecznych oraz werbalnych. A przecież rozwój tak kluczowych umiejętności dziecka jest tak ważny dla każdego rodzica. To czyni klocki edukacyjne jedne z najlepszych zabawek dla maluchów.

Klocki edukacyjne, które mogą Cię zainteresować.
Klocki dla dzieci SCRATCH PIRAMIDA ZWIERZĘTA

SCRATCH KLOCKI DLA DZIECI PIRAMIDA ZWIERZĘTA

Klocki dla dzieci LITTLE DUTCH KARTONOWE WIEŻA SAILORS BAY

LITTLE DUTCH KARTONOWE KLOCKI DLA DZIECI WIEŻA SAILORS BAY

Klocki dla dzieci VILAC PIRAMIDA MICHELLE CARLSLUND

VILAC PIRAMIDA KLOCKI DLA DZIECI MICHELLE CARLSLUND

Klocki dla dzieci VILAC SENSORYCZNE SUZY ULTMAN

VILAC DREWNIANE KLOCKI SENSORYCZNE SUZY ULTMAN

 

Klocki miękkie marki B.Toys

Klocki miękkie to najlepsza propozycja bezpiecznych zabawek dla dzieci, są wykonane z kartonu lub z miękkiego tworzywa sztucznego, pozbawionego groźnych i szkodliwych dla zdrowia substancji. Idealnie nadają się dla tych najmłodszych. Klocki miękkie mają wiele ciekawych wzorów, które rozwijają zmysł wzroku oraz spostrzegawczość. A dzięki możliwości wyrażania własnej wyobraźni w dowolny sposób, budowanie klocków wpływa na wyobraźnię przestrzenną i abstrakcyjne myślenie, pozwalając na tworzenie własnych, ciekawych i odkrywczych, stabilnych budowli.

Dlatego tak wiele osób wybiera je na pierwsze klocki dla swoich dzieci.

Klocki od marki B.Toys, które mogą Cię zainteresować!

Klocki dla dzieci B.TOYS MAŁY ZESTAW 10 EL.

B.TOYS MIĘKKIE KLOCKI EDUKACYJNE MAŁY ZESTAW 10 KLOCKÓW

Klocki dla dzieci B.TOYS MIĘKKIE DUŻY ZESTAW 26

B.TOYS MIĘKKIE KLOCKI EDUKACYJNE DUŻY ZESTAW 26 KLOCKÓW

Klocki dla dzieci B.TOYS JEŻYKI KONSTRUKCYJNE W SŁOJU 68 ELEM.

B.TOYS KLOCKI JEŻYKI KONSTRUKCYJNE W SŁOJU 68 ELEM.

Klocki dla dzieci B.TOYS MIĘKKIE DUŻY ZESTAW 26 KLOCKÓW MIĘTOWY

B.TOYS MIĘKKIE KLOCKI EDUKACYJNE DUŻY ZESTAW 26 KLOCKÓW MIĘTOWY

 

U partnera artykułu 4kidspoint.pl znajdziesz klocki – różne dostępne rozmiary maxi, midi, mini oraz różne rodzaje pozwalające dopasować je do naszych najmłodszych pociech pod względem wieku, płci i potrzeb.