Mata edukacyjna dla dzieci to interaktywna i wielofunkcyjna zabawka, która zapewnia bezpieczne i stymulujące środowisko do nauki maluchów.

Mata edukacyjna – rozwój dziecka podczas przyjemnej zabawy

Jako rodzice dokładamy największych starań do tego, aby nasza pociecha miała możliwość zdrowego i prawidłowego rozwoju. Dbamy o zaspokojenie wszystkich potrzeb dziecka otaczając go największą troską i miłością.

W pierwszych miesiącach życia zwracamy ogromną uwagę na rozwój sensoryczny maluszka. Jest on kluczowy i niezbędny do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu dziecka. W tym celu wykorzystujemy różnego rodzaju zabawki stymulujące wszystkie zmysły dziecka. Jedną z najpopularniejszych zabawek sensorycznych dla niemowląt jest oczywiście mata edukacyjna.

Poza aktywizacją dziecięcych zmysłów posiada ona szereg innych funkcji przez co cieszy się zainteresowaniem wśród rodziców na całym świecie. Korzyści jakie płyną z zabawy na macie edukacyjnej dla niemowlaka są tak niesamowite, że każdy z nas powinien zastanowić się nad zakupem tej zabawki dla swojego maleństwa.

Mata dla niemowląt – świetne miejsce do zabawy

Mata edukacyjna to nie tylko zwykła zabawka, która jak większość traci zainteresowanie naszego dziecka i po kilku zabawach trafia w kąt. Stanowi ona prawdziwy plac zabawy przepełniony różnymi, ciekawymi zabawkami oraz funkcjami, które zapewniają maluchowi różnorodną zabawę.

Mata zapewnia wiele różnego rodzaju zabaw dlatego też maluszek będzie nią zachwycony i chętnie spędza czas w ten sposób. Została stworzona z myślą o noworodkach, które większość czasu w ciągu dnia spędzają w pozycji leżącej na pleckach lub brzuszku. Jej zadaniem jest skupienie uwagi malucha za pomocą zawieszek i zabawek znajdujących się na pałąku.

Każda z nich została zaprojektowana w taki sposób, aby pobudzać wszystkie zmysły dziecka. Począwszy od wzroku, który rozwija się dzięki kontrastowym i żywym kolorom, stymulując słuch za pomocą grzechoczących i szeleszczących zabawek, poprzez zmysł dotyku, kształtujący się podczas kontaktu dłoni dziecka z różnymi materiałami i tkaninami zawieszek.

Mata edukacyjna dla niemowlaka wspiera rozwój poznawczy u dzieci, które coraz bardziej interesują się otaczającym je światem. Tego typu zabawka to doskonały prezent dla maluszka, który uwielbia poznawać każdy przedmiot znajdujący się w zasięgu jego wzroku.

LITTLE DUTCH MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM FLOWERS & BUTTERFLIES

LITTLE DUTCH MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM FLOWERS & BUTTERFLIES

LITTLE DUTCH MATA AKTYWIZUJĄCA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM SAILORS BAY

LITTLE DUTCH MATA AKTYWIZUJĄCA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM SAILORS BAY

LITTLE DUTCH MATA EDUKACYJNA GĄSKA LITTLE GOOSE LISTEK

LITTLE DUTCH MATA EDUKACYJNA GĄSKA LITTLE GOOSE LISTEK

Zalety zabawy na macie edukacyjnej dla dziecka

Największa zaletą maty edukacyjnej dla niemowląt jest fakt, że maluszek może z niej korzystać już od pierwszego dnia życia. Oczywiście początkowo będzie się wyłącznie przyglądać wszystkim zawieszkom, ale i to ma niebagatelne znaczenie w prawidłowym rozwoju dziecka.

Z czasem zacznie wyciągać swoje rączki w kierunku zabawek. Wraz z upływem czasu dziecko będzie odkrywać nowe funkcje maty edukacyjnej, dzięki czemu zabawa nigdy się nie znudzi. Mata edukacyjna dla dzieci została stworzona w taki sposób, aby dostarczyć maluchowi jak największą ilość zróżnicowanych bodźców. Dzieje się to za pomocą kolorów, faktów oraz dźwięków. Na każdym etapie rozwoju dziecka pomaga mu kształtować niezbędne umiejętności. Oddziałują na dziecięce zmysły i z czasem zachęcając malucha do pełzania, przekręcania się na brzuszek i w końcu do raczkowania.

Mata edukacyjna – wieloletni towarzysz dziecięcej zabawy

Mata edukacyjna dla dzieci to inwestycja na lata, ponieważ rośnie ona wraz dzieckiem i dostosowuje się do jego potrzeb edukacyjnych. Początkowo pomaga maluszkowi poznać otaczający go świat. Z czasem staje się miejscem ciekawej zabawy i podejmowania pierwszych prób raczkowania. Mata może się przekształcać, aby wciąż zaskakiwać kreatywną zabawą. Na pałąki można dodawać coraz więcej elementów i zawieszek, które zagwarantują dziecku kolejną dawkę atrakcji. Ich dostępność jest tak różnorodna, że każdy z pewnością znajdzie idealne akcesoria dla swojego maluszka.

Odróżniają się od siebie materiałem, teksturą oraz przeznaczeniem, do którego zostały stworzone. Jedne mają za zadanie zwracać uwagę dziecka za pomocą kontrastowych kolorów. Inne pobudzać prawidłową pracę słuchu podczas grzechotania, gwizdania lub szeleszczenia.

MAMAS&PAPAS MATA DLA NIEMOWLAKA PINGWINY

MAMAS&PAPAS MATA DLA NIEMOWLAKA PINGWINY

MAMAS&PAPAS MATA DLA NIEMOWLAKA Z PAŁĄKAMI DUAC CHMURKA

MAMAS&PAPAS MATA DLA NIEMOWLAKA Z PAŁĄKAMI DUAC CHMURKA

LITTLE BIG FRIENDS MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT FARMA

LITTLE BIG FRIENDS MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT FARMA

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniej maty edukacyjnej?

Mata edukacyjna dla niemowląt powinna być przede wszystkim miękka i dostosowana do leżenia na brzuszku. Warto zwrócić uwagę na matę edukacyjną, która w zestawie posiada poduszeczkę ułatwiającą wygodne leżenie malucha. Najlepiej, jeśli mata została wyprodukowana z najwyższej jakości materiałów i tkanin. Dołączone do zestawu zabawki i zawieszki nie mogą posiadać ostrych elementów, które mogłyby zranić maluszka. Im większa różnorodność zabawek, tym większa ilości bodźców stymulujących prawidłową pracę zmysłów dziecka, a co za tym idzie, więcej korzyści wpływających na rozwój malucha.

W naszym blogu znajdziesz szeroki wachlarz mat edukacyjnych dla niemowląt, wśród których znajdziesz idealną propozycję dla swojego maluszka. Gorąco polecamy produkty takich marek jak Little Dutch, Tiny Love, Skip Hop i innych. Które gwarantują wysoką jakość i zadowolenie każdego klienta.

LITTLE DUTCH INTERAKTYWNA MATA AKTYWIZUJĄCA SAILORS BAY

LITTLE DUTCH INTERAKTYWNA MATA AKTYWIZUJĄCA SAILORS BAY

LITTLE DUTCH INTERAKTYWNA MATA EDUKACYJNA LITTLE GOOSE

LITTLE DUTCH INTERAKTYWNA MATA EDUKACYJNA LITTLE GOOSE

LITTLE DUTCH INTERAKTYWNA MATA AKTYWIZUJĄCA FLOWERS & BUTTERFLIES

LITTLE DUTCH INTERAKTYWNA MATA AKTYWIZUJĄCA FLOWERS & BUTTERFLIES

Mata edukacyjna Tiny Love

Jednym z najpopularniejszych producentów mat edukacyjnych dla dzieci jest znana i ceniona na całym świecie marka Tiny Love. Specjalizuje się m.in. w produkcji najwyższej jakości zabawek sensorycznych dla dzieci, w tym mat edukacyjnych. Mata Tiny Love zachwyca każdego swoim staranny wykonaniem, niebanalnym designem oraz funkcjonalnością. Jej wyjątkowość pozwoli maluszkowi na ciekawą zabawę pełną niesamowitych wrażeń. Podczas zabawy zapewni dziecku aktywny rozwój ruchowy oraz radość z odkrywania nowych bodźców.  Zachęca również do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, a także ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową. Dla najmłodszych idealnym rozwiązaniem będzie mata edukacyjna Tiny Love wykonana w kontrastowych kolorach, które korzystnie wpływają na wzrok dziecka.

TINY LOVE MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT 113X140 CM

TINY LOVE MATA EDUKACYJNA DLA NIEMOWLĄT 113X140 CM

TINY LOVE MATA EDUKACYJNA Z PAŁĄKAMI SKARBY OCEANU

TINY LOVE MATA EDUKACYJNA Z PAŁĄKAMI SKARBY OCEANU

TINY LOVE MATA EDUKACYJNA Z PAŁĄKAMI MAGICZNA KRAINA CZARNO-BIAŁA 0+

TINY LOVE MATA EDUKACYJNA Z PAŁĄKAMI MAGICZNA KRAINA CZARNO-BIAŁA 

Podsumowanie

Jednogłośnie możemy stwierdzić, że mata edukacyjna to jedna z najlepszych zabawek sensorycznych jakie możemy podarować swojemu dziecko. Korzystnie wpływa na rozwój zmysłów dziecka, wspiera prawidłową pracę mózgu, a także zachęca do podejmowania aktywności ruchowej. Ponadto wspiera koordynację wzrokowo-ruchową i ćwiczy pracę małych rączek dziecka. 

Dlatego warto zainwestować w wysokiej jakości matę i sprezentować maluszkowi to co dla niego najlepsze. Mata edukacyjna to doskonały pomysł na prezent dla przyszłych rodziców, którzy czekają na narodziny swojego potomstwa. Mata świetnie nadaje się do transportu, ponieważ jest szybka i prosta w demontażu, co ułatwia jej przechowywanie i przewożenie.