Zabawki dla 3 latka wspierające rozwój motoryczny i umysłowy to doskonały pomysł na prezenty dla 3 latka! Szeroka oferta i wysyłka 24h! Zobacz nasze bestsellery!

Wielu rodziców stoi przed dylematem, jakie zabawki kupić swojemu dziecku, aby pomóc mu jak najlepiej i najszybciej się rozwijać. Chcą również, aby zakupione zabawki cieszyły ich dziecko i były bezpieczne.

Nie jest łatwo wyselekcjonować te najlepsze i najbardziej rozwijające zabawki z gąszczu rzeczy wykonanych z kiepskiej jakości plastiku, jednak przy odrobinie chęci, staje się możliwe do zrealizowania. Czasem wystarczy podpytać znajomych, a innym razem zdać się na podpowiedzi znalezione w internecie.

Zabawki dla 3 latka rozwijające pamięć i zdolność logicznego myślenia.

Dziecko wchodzące w wiek przedszkolny jest niesłychanie chłonne i to najlepszy moment na rozpoczęcie treningu pamięciowego.

Oczywiście nie chodzi o ćwiczenia ponad siły małego dziecka, a o sprytne przemycenie do zabawy rzeczy, które będą stymulować i rozwijać jego rozwój w ciekawy i zachęcający dla niego sposób.

Puzzle dla 3 latka

Najlepszym sposobem na połączenie treningu pamięciowego z ćwiczeniami logicznymi są puzzle dla 3 latka. Ciekawe obrazki stymulują dziecko do podjęcia wyzwania i prób ułożenia jednego spójnego obrazu z kilku elementów.

Wybierając puzzle dla 3 latka, należy kierować się przede wszystkim własnym rozsądkiem. Dostosowanie stopnia trudności układanki do wieku dziecka jest kluczowe. Odpowiednio dobrana zabawka zachęci do rozwoju i będzie doskonałym stymulatorem.

Układanka dopasowana do możliwości dziecka sprawi mu radość i stanie się wyzwaniem, któremu dziecko będzie umiało samo sprostać. Z pewnością ogromną radość sprawią dziecku puzzle obserwacyjne z Jando, które są zachęcająco kolorowe, a do tego spełniają normy jakości i bezpieczeństwa.

Najciekawsze propozycje puzzli dla 3 latka.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

JANOD PUZZLE DLA DZIECKA DO KĄPIELI MAPA ŚWIATA 28 ELEMENTÓW 3 LATA + AUZOU PUZZLE PODNIEBNY ŚWIAT 100 EL. JANOD ŚWIECĄCE PUZZLE DLA DZIECI Z MINI LAMPKĄ UV OCEAN 24 EL.

Zabawki sensoryczne dla 3 latka

Bardzo ważny dla małych dzieci jest dotyk. Możliwość poznania różnych faktur i struktur. Mniejsze dzieci zazwyczaj zadowalają się piłeczkami z różnego rodzaju wypustkami, jednak zabawki sensoryczne dla 3 latka powinny być precyzyjnie dobrane.

Pomóc w tym mogą specjalne puzzle sensoryczne, dzięki którym maluch dowie się, jak wygląda życie na wsi, a przy okazji świetnej zabawy będzie mógł dotknąć sierści zwierząt zamieszkujących farmę. Zabawki sensoryczne dla dziecka dają możliwość poznania otaczającego ich świata, przez zmysł dotyku.

Zabawki sensoryczne dla 3 latka, które mogą Ci się spodobać.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Książki dla 3 latka i dla starszych dzieci

Jeśli chcemy sprawić naszym pociechom trochę radości, a nie do końca wiemy, co moglibyśmy im kupić, to książka będzie ratunkiem, który najlepiej sprawdzi się nie tylko jako zabawka edukacyjna, ale jak rzecz sprawiająca radość naszemu dziecku.

Książki dla 3 latka są niesłychanie ważne nie tylko dlatego, że bawią, ale również wspomagają ich rozwój i pozwalają poznawać otaczający ich świat. Najpopularniejsze książki dla 3 latka, który wchodzi w wiek przedszkolny, to obecnie seria o Kici Koci i Nunusiu.

W książkach tych wyjaśniane jest w prosty i dziecięcy sposób wiele zagadnień ze świata dorosłych. Obecnie seria ta to już kilkadziesiąt krótkich książeczek edukacyjnych z mnóstwem historii.

Najpopularniejsze książki dla 3 latka, które mogą Ci się spodobać.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Prezent dla 3 latka MEDIA RODZINA KICIA KOCIA W BIBLIOTECE Prezent dla 3 latka NASZA KSIĘGARNIA PUCIO W MIEŚCIE ZABAWY JĘZYKOWE Prezent dla 3 latka WYDAWNICTWO EGMONT CZAPU CZIPU. CO TO TAK SKROBIE?

 Gry edukacyjne dla 3 latka

JANOD KALEJDOSKOP DLA DZIECI POCKET 2+

Najciekawszymi prezentami dla dzieci, które zawsze wzbudzają ich ciekawość, są gry, w których mogą rywalizować ze starszym rodzeństwem lub rodzicami. Możliwości wspomagania rozwoju dziecka przez gry planszowe są praktycznie nieskończone, bo wiele zależy od ich rodzaju.

 

Najlepsze gry dla 3 latka, będą ćwiczyły jego pamięć, zdolność strategicznego i analitycznego myślenia, a także koncentrację. Jedna z pierwszych gier, które można zaproponować dziecku, są memory, których zadaniem jest wyćwiczenia koncentracji i pamięci.

 

Jako rodzice musimy pamiętać, że odpowiednie gry dla 3 latka muszą być na tyle łatwe, aby dziecko mogło sobie z nimi poradzić i na tyle absorbujące, aby nie znudziły się dziecku po kilku minutach. Dobrym wyborem mogą być również wszelkiego rodzaju gry zręcznościowe, takie jak drewniany Leniwiec od Janod, który przyniesie całej rodzinie wiele radości i emocji.

 

Zobacz nasze propozycje gier dla 3 latka, które mogą Ci się spodobać.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

 

Prezent dla 3 latka KIDS CONCEPT GRA PLANSZOWA CHIŃCZYK EDVIN Prezent dla 3 latka VILAC GRA ZRĘCZNOŚCIOWA WIELORYB

Figurki zwierząt – kreatywna zabawa

Dzieci mają niesłychane zdolności analityczne, które warto rozwijać dzięki odpowiedniej stymulacji.

W tym wypadku świetnie sprawdzą się figurki zwierząt, które przedstawiają ich naturalny cykl rozwojowy. Dziecko obserwując figurki zwierząt, dowiaduje się, jak przebiega proces rozwoju zwierząt, a nawet roślin. Oprócz przyswojenia tak ważnej wiedzy dziecko może bawić się figurkami, rozwijając swoją kreatywność.

Wyjątkowe figurki zwierząt od marki Safari LTD.

Kliknij, na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

SAFARI LTD FIGURKA MŁODY KAMELEON JEMEŃSKI SAFARI LTD FIGURKA MEDUZA SAFARI LTD FIGURKA OWCZAREK SZKOCKI DŁUGOWŁOSY COLLIE

Zabawki dla 3 latka wspomagające motorykę małą

Stymulacja motoryki małej odpowiedzialnej za precyzyjne wykonywanie prostych czynności jest szalenie ważne u dzieci w wieku przedszkolnym.

Dlatego ważne, aby zachęcić dziecko do pisania, rysowania, a także sznurowania butów. Te czynności są niesłychanie ważne i będą rzutowały na przyszłość małego człowieka. Dobrze jest też wesprzeć swoje dziecko odpowiednimi zabawkami i akcesoriami, które dadzą mu radość z zabawy, a przy okazji pozwolą mu wykonywać ćwiczenia.

Zestaw artystyczny dla dzieci

Bardzo ważna w rozwoju małego dziecka jest umiejętność rysowania i kolorowania. Oczywiście od 3 latka nie będziemy wymagać zbyt wiele, jednak można odpowiednio go ukierunkować i zachęcić do czynności, które dla niego będą świetną i ciekawą zabawą.

Doskonałym produktem do zadań specjalnych jest zestaw artystyczny dla dzieci, który spełni jego marzenia o pięknych i ciekawych obrazkach. Największą radość sprawi mu świadomość, że przy pomocy specjalnej tablicy z kartonikami, sam będzie w stanie rysować te wszystkie cuda.

Najpopularniejsze zestawy artystyczne dla 3 latka.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Prezent dla 3 latka B. TOYS KORALIKI KREATYWNY ZESTAW DO ROBIENIA BIŻUTERII 50 ELEMENTÓW TURKUS Prezent dla 3 latka JANOD ZESTAW KREATYWNY NAKLEJANIE CYRKONII PIĘKNE PTAKI

Zabawki drewniane dla 3 latka

Choć zazwyczaj zabawki drewniane kojarzą się wyłącznie z klockami, to jednak pod tą nazwą kryje się o wiele ciekawych produktów, które sprawią, że zabawy dzieci będą nie tylko bardziej radosne, ale również niezwykle atrakcyjne.

Z pewnością wiele edukacyjnych korzyści przyniesie zakup przepięknej drewnianej kuchni, w której niejedna dziewczynka będzie chciała gotować obiady i piec ciasta na przyjęcia organizowane dla swoich lalek. Choć zazwyczaj takie kuchnie to prezent dla 3 latka dziewczynki, to z pewnością i nie jeden chłopiec będzie chciał oddać się fantazyjnej zabawie, korzystając z tak pięknej kuchni.

Podobnie jest w przypadku drewnianego warsztatu z narzędziami, który jest często wybierany jako prezent dla 3 latka chłopca. W wielu przypadkach całe rodzeństwo korzystało z warsztatu młodszego brata i wspólnie reperowali samochody lub montowane meble. Zabawki drewniane to zakup, który gwarantuje wykorzystanie wyobraźni i kreatywności, o którą tak mocno się obecnie walczy.

Piękne drewniane zabawki dla 3 latka, które z pewnością Ci się spodobają.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

Prezent dla 3 latka LITTLE DUTCH DREWNIANA TĘCZA RÓŻ Prezent dla 3 latka JANOD UKŁADANKA DREWNIANA WĄŻ/KROKODYL POCKET

Instrumenty muzyczne dla dzieci

Nic nie sprawia dzieciom większej radości niż muzyka i taniec. A jeśli dałoby się połączyć jedno i drugie ciekawym prezentem, to każde dziecko byłoby szczęśliwe. W tym wypadku kluczem do sukcesu są instrumenty muzyczne dla dzieci, które będą bawić i uczyć.

W zależności od upodobań pociechy można wybrać bardziej kolorową i dziecięcą wersję, kupując pianinko ze skaczącymi ptaszkami lub kupić instrumenty muzyczne dla dzieci trochę starszych, które posłużą dłużej. Ciekawą propozycją będzie zestaw instrumentów od Jando zawierający flet, cymbałki, bębenek i tamburyna.

Fantastyczne instrumenty ciekawy pomysł na prezent dla 3 latka.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

LITTLE DUTCH GITARA DREWNIANA RÓŻ B.TOYS ZESTAW DREWNIANYCH INSTRUMENTÓW

Zabawki dla 3 latka wspomagające motorykę dużą

Motoryka duża jest odpowiedzialna za umiejętność biegania skakania utrzymywania równowagi.

Wiele mówi się o konieczności stymulacji rozwoju psychicznego dziecka, jednak nie można pomijać również rozwoju ruchowego, dlatego poniżej znajduje się kilka pomysłów na prezent, które pozwala na wspomaganie rozwoju motoryki dużej.

Choć za precyzję ruchów odpowiada motoryka mała, to jednak umiejętność skakania, biegania, utrzymywania równowagi jest równie ważna co precyzyjne wykonywanie czynności.

 

Kombinezon dla dzieci

Choć sam w sobie nie jest zabawką, które dziecko może wykorzystać w każdej chwili, to w deszczowe dni stać się może prawdziwym orężem i sposobem na nudę.

Dzięki niemu żaden deszcz, śnieg, ani wiatr nie będzie straszny, a maluch będzie szczęśliwy, mogąc bezkarnie skakać w deszczu po kałużach. Przed przemoczeniem ochroni się, ubierając kalosze i izolujący przed wiatrem i deszczem kombinezon dla dzieci.

Radość nie będzie opuszczać twarzy dziecka nawet zimą, jeśli otrzyma całoroczny kombinezon dla dzieci, chroniący przed niskimi temperaturami i przed śniegiem.

Zobacz przepiękne kombinezony dla dzieci od Ducksday.

Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć ofertę!

DUCKSDAY KOMBINEZON ZIMOWY 86 CM MANU DUCKSDAY KOMBINEZON PRZECIWDESZCZOWY CAŁOROCZNY RANGER 80-86 DUCKSDAY KOMBINEZON PRZECIWDESZCZOWY CAŁOROCZNY JANE 86-92

Zabawki Zręcznościowe dla 3 latka

Pomocne w stymulacji rozwoju psychoruchowego będą wszelkiego rodzaju zabawki zręcznościowe, które zachęca dzieci do aktywności fizycznej.

Wspaniale sprawdzą się tu wszelkiego rodzaju jeździki, hulajnogi czy rowerki biegowe pozwalające na rozwój koordynacji ruchowej. Oczywiście ogromnie ważnym aspektem przy dokonywaniu takich zakupów jest najwyższa jakość wykonania i duża wytrzymałość danego produktu. Trochę tańszym, ale równie ciekawym rozwiązaniem będą paletki, do których przyczepiać się będzie rzucona piłeczka.

Ta niepozorna gra pozwala na wyćwiczenie refleksu, a także koordynacji wzrokowo ruchowej. Choć 3 latki nie do końca będą umiały sobie z nią poradzić, to odpowiednio zachęcane i dopingowane będą czerpały ogromną radość z zaproponowanej zabawy.

Najciekawsze prezenty zręcznościowe dla 3 latka.

Kliknij na zdęcie, aby zobaczyć ofertę!

Prezent dla 3 latka VILAC GRA ZRĘCZNOŚCIOWA AKROBACI Prezent dla 3 latka JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA Z KULECZKAMI POCKET Prezent dla 3 latka JANOD MAGNETYCZNA GRA W RZUTKI WESOŁE MIASTECZKO

Jaki prezent wybrać idąc w odwiedziny?

Pomimo szerokiego wyboru zabawek, wielu dorosłych bardzo często nie umie się zdecydować co podarować dziecku, do którego idziemy w odwiedziny. O ile z własnymi dziećmi jest łatwiej, bo wiemy co lubią i jakie zabawki już posiadają, to z dziećmi znajomych nie jest już tak prosto.

Znając wiek dzieci, można wybrać najbezpieczniejsze opcje, jakimi są zabawki zręcznościowe dla dzieci. Maluchy będą miały świetną zabawę, a rodzice zyskają kilka godzin dla siebie. Do tego większość zabawek jest na tyle uniwersalna, że młodsze dzieci będą umiały sobie z nimi poradzić.

Jeśli natomiast dzieci znajomych posiadają bogatą fantazję i cechuje je ogromna kreatywność to najlepszym prezentem stanie się zestaw artystyczny dla dzieci, który otworzy przed nimi ogromne możliwości rozwoju i świetnej zabawy. Niezależnie od tego, na co padnie decyzja, najważniejsze w obdarowywaniu nie są prezenty same w sobie a intencja, z jaką je dajemy.