Zabawki artystyczne, które wspierają rozwój dziecięcych zainteresowań i zachęcają do zdobywania coraz to nowszych umiejętności. Sprawdź!

Odwiedzając znajomych, często stajemy przed zadaniem kupienia prezentu dla ich dzieci. Biorąc pod uwagę czasy i zainteresowania współczesnych dzieci, nie jest to łatwe zadanie. Większość osób stara się, aby prezenty dla dzieci przyjaciół były dobrze przemyślane i przynajmniej częściowo zgodne z ich zainteresowaniami. Jednak nie zawsze się to udaje. Najczęściej wybór pada na lalki lub instrumenty muzyczne dla dzieci.

W tym artykule proponujemy alternatywne ciekawe, artystyczne zabawki, które zadowolą nawet najbardziej wymagające dzieci i pozwolą im rozwijać swoje zainteresowania.

Zabawki artystyczne rozwijające zdolności plastyczne

Wybierając prezenty dla własnych dzieci lub dzieci znajomych, warto kupić zestaw artystyczny. Znajdą się w nim farby do malowania palcami, kredki, ołówki, flamastry, które nie tylko sprawią przyjemność dziecku, ale także pobudzą jego kreatywność. Dzieci w każdym wieku chętnie korzystają z przyborów do rysowania i malowania, które pozwalają im rozwijać zdolności manualne. Malowanie świetnie wpływa na wyobraźnię i uczy cierpliwości. Zabawa polegająca na możliwości mieszania kolorów w dowolny sposób jest jednym z najbardziej stymulujących aspektów dzieciństwa.

Zabawka rozwijająca DJECO DUŻY ZESTAW ARTYSTYCZNY

DJECO DUŻY ZESTAW ARTYSTYCZNY

Zabawka rozwijająca DJECO ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA MALUCHÓW, KREDKI, MAZAKI

DJECO ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA MALUCHÓW, KREDKI, MAZAKI

Zabawka rozwijająca DJECO ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI MAZAKI

DJECO ZESTAW ARTYSTYCZNY DLA DZIECI MAZAKI

1. Farby dla dzieci – fantastyczny pomysł na kreatywną zabawę

Świetnym pomysłem może być podarowanie dzieciom zestawu do malowania, zawierającego różne rodzaje farb, pędzle, a nawet specjalny papier, np. papier do akwareli. Tego typu zabawki rozwijające tylko pozornie mogą wydawać się prostym i nudnym prezentem. Jednakże dzięki nim zainteresowanie dziecka farbami i kolorowaniem nabierze nowego wymiaru, zwłaszcza jeśli do wyboru będzie wesołe pudełko z farbami. Do ciekawych propozycji plastycznych należą farby, które wyglądają jak flamastry. Dają więcej możliwości mimo, że nie wymagają użycia wody ani pędzla. Inną opcją są farby do malowania palcami, które są bezpieczne dla dzieci, nawet tych z problemami dermatologicznymi.

OOLY FARBY W KREDCE CHUNKIES 24 SZT.

OOLY FARBY W KREDCE CHUNKIES 24 SZT.

COLORESCA FARBY DLA DZIECI DLA MALUCHA 4X40 ML

COLORESCA FARBY DLA DZIECI DLA MALUCHA 4X40 ML

MAPED FARBY PLAKATOWE W TUBKACH 12ML X 5

MAPED FARBY PLAKATOWE W TUBKACH 12ML X 5

2. Kredki dla dzieci – połączenie przyjemnej zabawy z rozwojem podstawowych umiejętności

Dobrze jest mieć w domu kilka pudełek kredek na wypadek, gdyby dziecko chciało przyłączyć się do rodzeństwa i przyjaciół w zabawie w kolorowanie. Choć może się wydawać, że każde dziecko ma kredki, dobrych kredek nigdy nie jest za wiele. Dla twórczego rozwoju dziecka ważne jest, aby kolory były żywe i ciekawe, ale jednocześnie łatwe do opanowania przez małe paluszki. Dlatego w tym przypadku prezent powinien być dostosowany do wieku dziecka. Coraz częściej mniejsze dzieci, które ukończyły 2 lata, używają kolorowych kredek woskowych przeznaczonych specjalnie dla ich małych rączek. Przedszkolakom spodobają się kredki dla dzieci Woody Stabilo. Są to kredki w rozmiarze XXL, które są łatwe w użyciu i, co najważniejsze, są niezwykle odporne na wstrząsy podczas upadku. Inne cechy tych kredek to możliwość używania ich na szkle i wyjątkowa odporność na wstrząsy.

STABILO WOODY KREDKI DLA DZIECI 3W1 DUO 10 KOL+ TEMPERÓWKA

STABILO WOODY KREDKI DLA DZIECI 3W1 DUO 10 KOL+ TEMPERÓWKA

OOLY KREDKI ŚWIECOWE PACHNĄCE YUMMY

OOLY KREDKI ŚWIECOWE PACHNĄCE YUMMY

COLORESCA KREDKI DLA DZIECI DLA MALUCHA 8 SZT

COLORESCA KREDKI DLA DZIECI DLA MALUCHA 8 SZT

3. Lumi Board Creative – nauka rysowania dla dzieci

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym najbardziej odpowiednia jest tablica do rysowania Lumi Board Creative, która zawiera szablony, modele do rysowania i flamastry. Jest doskonała do nauki rysowania, doskonalenia techniki i twórczego spędzania czasu.

Zabawka rozwijająca MAPED PODŚWIETLANA TABLICA DO RYSOWANIA LUMI BOARD CREATIV

MAPED PODŚWIETLANA TABLICA DO RYSOWANIA LUMI BOARD CREATIV

Zabawka rozwijająca MAPED CREATIV TABLICA PODŚWIETLANA DO RYSOWANIA DLA DZIECI PODWODNY ŚWIAT

MAPED CREATIV TABLICA PODŚWIETLANA DO RYSOWANIA DLA DZIECI PODWODNY ŚWIAT

Zabawka rozwijająca MAPED CREATIV TABLICA PODŚWIETLANA DO RYSOWANIA DLA DZIECI HARRY POTTER + MAPED COLORPEPS

MAPED CREATIV TABLICA PODŚWIETLANA DO RYSOWANIA DLA DZIECI HARRY POTTER

Oto kilka wspaniałych prezentów dla dzieci, które rozwijają zdolności manualne.

Wszystkie dzieci uwielbiają wykonywać takie czynności, jak modelowanie z gliny, składanie origami i wyklejanie różnego rodzaju obrazków. Ten rodzaj aktywności jest ważny dla rozwoju drobnych umiejętności motorycznych, dlatego poniżej znajdziesz propozycje stymulujących prezentów dla dzieci.

SES KROSNO DO TKANIA NAUKA TKANIA DLA NAJMŁODSZYCH

SES KROSNO DO TKANIA NAUKA TKANIA DLA NAJMŁODSZYCH

BS TOYS DREWNIANY DOMEK DLA PTAKÓW

BS TOYS DREWNIANY DOMEK DLA PTAKÓW

Zabawka rozwijająca JANOD ZESTAW KREATYWNY WYDRAPYWANKI 8 KREACJI

JANOD ZESTAW KREATYWNY WYDRAPYWANKI 8 KREACJI

1. Zabawy z masą plastyczną i plasteliną – zabawki artystyczne w typie Montessori

Istnieją różne rodzaje mas plastycznych i plasteliny dostępne jako zestawy artystyczne dla dzieci. Dobrym pomysłem na prezent dla maluchów jest plastelina Carioca Plastyka. Produkt nie brudzi rąk i co najważniejsze, nie wysycha. Specjalna plastelina sprawi radość nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Młodszym dzieciom, które ukończyły 18 miesięcy, można zaproponować masę plastyczną od Djeco. Jest wykonana po prostu z naturalnej z mąki pszennej.

Zabawka rozwijająca DJECO MASA PLASTYCZNA DLA DZIECI + AKCESORIA

DJECO MASA PLASTYCZNA DLA DZIECI + AKCESORIA

Zabawka rozwijająca MAPED MASA PLASTYCZNA DLA DZIECI + AKCESORIA

MAPED MASA PLASTYCZNA DLA DZIECI + AKCESORIA

Zabawka rozwijająca DJECO ZESTAW KREATYWNY MASA PLASTYCZNA SALON FRYZJERSKI

DJECO ZESTAW KREATYWNY MASA PLASTYCZNA SALON FRYZJERSKI

2. Tajemnicza wydrapywanka i kolorowanki dla dzieci

Świetnym zajęciem dla maluchów w deszczowy dzień jest robienie własnych kolorowanek. Zapas kredek, ołówków i innych mazaków zapewni im zajęcie w deszczowy dzień. Większe dzieci wprawione w sztuce kolorowania chętnie kupią naklejki, które mogą umieścić na pustych stronach w kolorowance. Dzięki temu stworzą dodatkowe sceny i akcje z tego, co pokolorowały. Materiały plastyczne, takie jak farby akwarelowe, pędzle, a nawet sztalugi, mogą być świetną zabawą dla małego dziecka lub starszego, które lubi malować, a nie kolorować. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, kup po jednym dla każdego z nich, aby nie dochodziło do kłótni o przybory.

Zabawka rozwijająca AUZOU KOLOROWANKA WODNA PRZYJAZNE ZWIERZĄTKA

AUZOU KOLOROWANKA WODNA PRZYJAZNE ZWIERZĄTKA

Zabawka rozwijająca AKSJOMAT WODNA KOLOROWANKA Z PISAKIEM AUTKA

AKSJOMAT WODNA KOLOROWANKA Z PISAKIEM AUTKA

Zabawka rozwijająca LITTLE DUTCH KOLOROWANKA DLA DZIECKA

LITTLE DUTCH KOLOROWANKA DLA DZIECKA

Wydrapywanki mogą być świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Te pomysłowe zabawki artystyczne rozwijają wiele umiejętności twórczych. Na niektórych wydrapywankach znajdują się różne szablony, za pomocą których mniejsze dzieci mogą tworzyć ciekawe wzory i obrazki. Inne wydrapywanki mają gotowe obrazki, które pojawiają się po zdrapaniu warstwy pokrywającej kartę. Dostępne są również wydrapywanki z gotowymi obrazkami, które mogą być wspaniałym prezentem dla małych dzieci. Zobacz nasze propozycje wydrapywanek dla dzieci, które mogą Ci się spodobać.

 

Zabawka rozwijająca AKSJOMAT WYDRAPYWANKA Z RYSIKIEM KUCYKI

AKSJOMAT WYDRAPYWANKA Z RYSIKIEM KUCYKI

Zabawka rozwijająca DJECO WYDRAPYWANKI DLA DZIECI ZWIERZĘTA FOLK

DJECO WYDRAPYWANKI DLA DZIECI ZWIERZĘTA FOLK

Zabawka rozwijająca JANOD WYDRAPYWANKA DLA DZIECI ŚWIECĄCA W CIEMNOŚCI NOCNY ŚWIAT

JANOD WYDRAPYWANKA DLA DZIECI ŚWIECĄCA W CIEMNOŚCI NOCNY ŚWIAT

3. Origami dla dzieci – zabawki artystyczne rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni

Origami wykorzystuje logiczne myślenie i poprawia koordynację oczu i rąk. Wybierz książki do origami dla dzieci, które staną się źródłem radości i świetnej zabawy. Już przedszkolaki mogą zacząć się bawić i układać swoje pierwsze figurki lub zwierzątka. Im starsze dziecko, tym większą frajdę będzie miało z układania trudniejszych form origami. Dokonując zakupu pamiętajmy jednak, że poziom trudności origami dla dzieci zawsze powinien być dostosowany do ich wieku. 

Zabawka rozwijająca DJECO ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DINOZAURY

DJECO ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DINOZAURY

Zabawka rozwijająca JANOD ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DLA DZIECI

JANOD ZESTAW KREATYWNY ORIGAMI DLA DZIECI

Zabawka rozwijająca AUZOU ZESTAW ARTYSTYCZNY SKŁADANKI 3D - ORIGAMI KSIĘŻNICZKI

AUZOU ZESTAW ARTYSTYCZNY SKŁADANKI 3D – ORIGAMI KSIĘŻNICZKI

Instrumenty muzyczne dla dzieci i inne prezenty, które pokochają Twoje dzieci

Rodzice i dziadkowie, którzy chcą podarować dzieciom bardziej tradycyjne prezenty, mogą zdecydować się na zabawki rozwijające dla maluchów. Niektóre z tych produktów to małe zestawy do majsterkowania i zestawy lekarskie. Są one świetną zabawą zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

 

LITTLE DUTCH ZESTAW LEKARZA LEKARSKI

LITTLE DUTCH ZESTAW LEKARZA LEKARSKI

LITTLE DUTCH ZESTAW MAJSTERKOWICZA

LITTLE DUTCH ZESTAW MAJSTERKOWICZA

Drewniana kuchnia to kolejny dobry pomysł na prezent, ponieważ dzieci mogą wykorzystać swoją wyobraźnię i gotować posiłki, jeść je z misiami, lalkami i całą rodziną.

LITTLE DUTCH MINI KUCHNIA DLA DZIECI

LITTLE DUTCH MINI KUCHNIA DLA DZIECI

Instrumenty muzyczne to kolejny fascynujący prezent, który sprawi radość dzieciom w różnym wieku, ponieważ zabawki można dopasować do wieku dziecka i pomóc mu w rozwijaniu talentów muzycznych i poczucia rytmu.

HAPE INSTRUMENTY DLA DZIECI MINIATUROWA ORKIESTRA

HAPE INSTRUMENTY DLA DZIECI MINIATUROWA ORKIESTRA

JANOD MUZYCZNY STOLIK DLA DZIECKA SUNSHINE

JANOD MUZYCZNY STOLIK DLA DZIECKA SUNSHINE

DUMEL DISCOVERY INSTRUMENT DLA DZIECI GITARA ELEKTRYCZNA

DUMEL DISCOVERY INSTRUMENT DLA DZIECI GITARA ELEKTRYCZNA