Przeczytaj więcej o zabawkach sensorycznych dla niemowląt, które wspierają rozwój wszystkich zmysłów podczas miłej i przyjemnej zabawy. Dowiedz się więcej!

Zabawki sensoryczne dla niemowląt to zabawki, które powinny towarzyszyć dziecku od pierwszych dni życia. Rozwijają percepcję i koordynację wzrokowo-ruchową oraz kształtują procesy poznawcze, pozwalając na opanowanie kształtów, kolorów i wielkości. Zabawki te wyzwalają potrzebę komunikowania się, uczą cierpliwości, systematyczności i dokładności.
Zabawki sensoryczne dla niemowląt dopasowujemy stosownie do wieku dziecka.

Zaczynając od najmłodszych (np. misie sensoryczne z metkami, lalki i przytulanki) po starsze dzieci (kostka edukacyjna, drewniany labirynt, nakładana wieża, mata edukacyjna), gdzie dzieci uczą się dopasowywania kształtów, wielkości i dokładności. Zabawki sensoryczne wpływają szeroko na sfery rozwoju dziecka: – sprawność manualna dłoni i percepcja wzrokowo ruchowa – poznawanie świata dotykiem, wzrokiem, teksturą materiału, kształtami, miękkością, czy kolorami lub dźwiękiem – spostrzegawczość – potrzeby emocjonalne

Zabawki rozwijające dla niemowlaka

Sensoryczne zabawki dla niemowląt są przeznaczone dla najmłodszych pociech, by mogły się rozwijać od samego początku. Zabawki sensoryczne dla dzieci są już bardziej rozwinięte, by dziecko mogło mieć dostosowany sposób nauki do wieku. Sensoryczne zabawki to niewątpliwie hit na rynku dziecięcym. Przede wszystkim rozwijają spostrzegawczość i pozwalają na rozwijanie odpowiedzialności za swoje potrzeby emocjonalne.

Maleństwo od narodzin spotyka się z nowym światem, w którym wszystko jest nowe i odkrywcze. Jednak nie każdy przedmiot jest dla maluszka bezpieczny, dlatego z pomocą nadchodzą bezpieczne zabawki sensoryczne, które posiadają wiele ciekawych faktur. Dotyk niemowlęcia rozwija się przez ciągłą styczność z nowymi materiałami, dlatego zabawki sensoryczne to wspaniały pomysł na świetny i zdrowy start w przyszłość.
Poznaj nasze propozycje zabawek sensorycznych dla dzieci, które mogą Ci się spodobać!

 

Zabawki sensoryczne

Zabawka sensoryczna DUMEL DISCOVERY ZABAWKA POP IT BIEDRONKA

DUMEL DISCOVERY ZABAWKA POP IT SENSORYCZNA BIEDRONKA

Zabawka sensoryczna TULLO PIŁECZKI SENSORY BALLS 5 SZT.

TULLO PIŁECZKI SENSORYCZNE SENSORY BALLS 5 SZT.

Zabawka sensoryczna VILAC PUZZLE DLA DZIECI DŻUNGLA

VILAC SENSORYCZNE PUZZLE DLA DZIECI DŻUNGLA

Książeczki sensoryczne

Jeżeli zastanawialiście się, czy książki są odpowiednie dla niemowląt, które nie znają jeszcze słów, to mamy odpowiedź: książeczki sensoryczne. Dlaczego?
Książeczki sensoryczne składają się z miękkich, różniących się od siebie fakturami stron, dzięki którym dziecko bawiąc się i dotykając, rozwija percepcje ruchowo-wzrokową, dotyk oraz manualność dłoni. Dzięki takim zabawkom jak książeczki sensoryczne, maluchy od najwcześniejszych lat przekonują się do książek. Zobacz dostępne w naszym sklepie książeczki sensoryczne, które mogą Cię zainteresować!

 

Książeczki sensoryczne

Zabawka sensoryczna JOLLY BABY KSIĄŻECZKA LION CLOTH BOOK

JOLLY BABY KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA LION CLOTH BOOK

Zabawka sensoryczna LILLIPUTIENS KSIĄŻECZKA NOSOROŻEC MARIUS

LILLIPUTIENS KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA NOSOROŻEC MARIUS

Zabawka sensoryczna JOLLY BABY KSIĄŻECZKA ZWIERZĘTA OCEANU ENG

JOLLY BABY KSIĄŻECZKA SENSORYCZNA ZWIERZĘTA OCEANU ENG

Mata edukacyjna – zabawa połączona z rozwojem maluszka

Mata edukacyjna to dobry sposób na zainteresowanie dziecka czymś nowym. Warto zwracać na to uwagę co może zaoferować w kwestii nauki. Taka mata edukacyjna oferuje dużo możliwości, dlatego jej wybór powinien być dobrze przemyślany pod kątem zainteresowań dzieci. Dlaczego więc mata edukacyjna? Dziecko w najwcześniejszych chwilach spędza dużo czasu na brzuszku i plecach. Często kładziemy maluszka na jakieś wygodne miejsce, ale nie mamy go czym zainteresować, bądź to my próbujemy zainteresować czymś maluszka – dlatego świetnym rozwiązaniem jest mata edukacyjna. Mata jest na tyle wygodna i mięciutka, że można na niej położyć bobasa, a dzięki ciekawym i odkrywczym elementom, jest pozytywnym stymulatorem do nauki dla najmłodszych. 

 

Maty edukacyjne

LITTLE DUTCH MATA AKTYWIZUJĄCA DLA NIEMOWLĄT Z PAŁĄKIEM SAILORS BAY

SKIP HOP MATA EDUKACYJNA JEDNOROŻEC

HABA MINI WODNA MATA EDUKACYJNA DLA DZIECI FARMA