Kocyk dla niemowlaka to jeden z najważniejszych elementów wyprawki, jest niezbędny do otulenia maluszka zarówno podczas snu jak i spacerów. Podczas kompletowania wyprawki warto przemyśleć jaki kocyk dla niemowlaka przyda się naszemu nowo narodzonemu dziecku. Niezależnie od tego, kiedy maluszek przyjdzie na świat, warto kupić 2 do 4 kocyków, które będą różnej grubości i wykonane zostaną z różnych tkanin. W ten sposób będziemy mieć pewność, że maleństwo nie zmarznie, ale też nie będzie przegrzane podczas cieplejszych dni. Na jakie kocyki powinniśmy zwrócić uwagę? Jakie materiały są bezpieczne dla dzieci i sprawdzają się podczas codziennego użytku? Temat ten poruszymy w kolejnej części artykułu.

Nasza propozycja kocyków dla niemowlaka

Kompletując wyprawkę, nagle stajemy przed ciężkim wyborem, który może oszołomić i przytłoczyć. A to wszystko dlatego, że do wyboru mamy całą gamę kocyków dla niemowląt. Jedne są całoroczne, inne nadają się wyłącznie na okres zimowy, a jeszcze inne są tak lekkie i przewiewne, że sprawdzą się podczas największych upałów. Jak więc wybrać odpowiedni kocyk i dopasować go do panujących warunków atmosferycznych? Wystarczy zapoznać się z szeroką gamą kocyków, które różnią się od siebie ze względu na tkaniny, elementy graficzne i kolorystyczne.

Kocyki całoroczne są doskonałe zarówno wiosną jak i jesienią.

LULLALOVE KOCYK AŻUROWY DAISY BEŻ

Kocyki dla niemowlaka

LULLALOVE KOCYK BAMBUSOWY DUŻY 100X120 CM FROZEN BLUE

LA MILLOU KOCYK DLA DZIECKA LIGHT L 110X140 CM VELVET VINTAGE MEADOW SAND

YOSOY KOCYK DLA NIEMOWLAKA WAVES ECO COTTON LATTE

BIM BLA KOCYK ASPEN BAWEŁNA MERINO GRAFITOWY MELANŻ

1. Kocyki dla niemowlaka bambusowe Lullalove

Bardzo popularne wśród młodych mam stają się kocyki bambusowe, które wspaniale służą niemowlętom od wczesnej wiosny, aż po późną jesień. Kocyk bambusowy jako produkt naturalny posiada ogromną zaletę, którą jest utrzymywanie odpowiedniej temperatury ciała maluszka (termoregulacja), bez niepotrzebnego przegrzewania dziecka. Kocyk bambusowy sprawdzi się o każdej porze roku w użytku domowym, jednak zimą podczas spacerów warto zaopatrzyć niemowlaka w cieplejszy kocyk. Kocyki bambusowe mogą pełnić funkcję otulaczy, które ważne są podczas pierwszych dni życia noworodka. Decydując się na zakup kocyka, warto zwrócić uwagę na jego rozmiar. Im większy kocyk, tym dłużej pozostanie z Waszym dzieckiem.

LULLALOVE KOCYK BAMBUSOWY MUSZELKA CAŁOROCZNY BŁĘKIT

LULLALOVE KOCYK BAMBUSOWY 80X100 CM BUTELKOWA ZIELEŃ

LULLALOVE KOCYK BAMBUSOWY 80X100 PIWONIA

LULLALOVE KOCYK BAMBUSOWY DUŻY 100X120 CM KOKOS

2. Kocyki dla niemowlaka bawełniane

Jeśli szukacie odpowiedniego kocyka na lato, który zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza, a do tego nie będzie wywoływał reakcji alergicznych, to kocyk bawełniany będzie idealny. Bawełna nie nadaje się na silne mrozy, jednak wspaniale poradzi sobie jako przewiewne okrycie podczas cieplejszych dni. Zimą w domu również może mieć swoje zastosowanie, dlatego warto przemyśleć, czy kocyk bawełniany powinien znaleźć się w wyprawce zimowych maluszków. Z reguły odpowiedź jest twierdząca, ponieważ doskonale sprawdzi się jako okrycie dziecka w ogrzewanych pomieszczeniach. Sporą zaletą kocyków bawełnianych jest to, że można je prać w temperaturze 40ᣞC.

YOSOY KOCYK DLA NIEMOWLAKA WAVES ECO COTTON LATTE

YOSOY KOCYK DLA NIEMOWLAKA WAVES ECO COTTON LATTE

LA MILLOU KOCYK DLA DZIECKA 110 X 140 CM BRIGHT LUNA SAND

Kocyk dla niemowlaka COLORSTORIES TKANY COTTON CLASSIC BABY BLUE

COLORSTORIES KOCYK TKANY COTTON CLASSIC BABY BLUE

Kocyk dla niemowlaka BIM BLA BAWEŁNIANY AŻUROWY SZARY

BIM BLA KOCYK BAWEŁNIANY AŻUROWY SZARY

3. Kocyki dla niemowlaka muślinowe

Nie tylko bawełna i bambus nadają się na okrycia letnie. Muślin to kolejna tkanina, która doskonale sprawdzi się jako delikatne okrycie niemowlaka podczas doskwierających upałów. Kocyk muślinowy to wspaniały pomysł na prezent, ale również obowiązkowy produkt każdej wyprawki. Ten delikatny kocyk muślinowy może odgrywać rolę otulacza, który zapewnia noworodkowi poczucie bezpieczeństwa i poczucie ciągłego przebywania w brzuchu u mamy. Jeśli mamy starsze dziecko, możemy poszukać większych kocyków lub pieluszek muślinowych.

MUSHIE OTULACZ DLA NIEMOWLAKA Z BAWEŁNY ORGANICZNEJ PALE TAUPE

MUSHIE PIELUSZKI MUŚLINOWE 3-PACK FOG

Kocyk dla niemowlaka LULLALOVE LEKKI OTULACZ MUŚLINOWY DO SPANIA 150X200 CM JAGÓDKI

LULLALOVE LEKKI OTULACZ MUŚLINOWY DO SPANIA 150X200 CM JAGÓDKI

Kocyk dla niemowlaka LULLALOVE OTULACZ MUŚLINOWY KWIATY RÓŻ 100X100

LULLALOVE OTULACZ MUŚLINOWY KWIATY RÓŻ 100X100

4. Kocyki zimowe Merino

Rolą kocyków dla dzieci na zimę jest ochrona przed zimnem. Dobrze jeśli kocyk łatwo odprowadza wilgoć, co sprawia, że dziecku jest bardziej komfortowo.
Na zimowe kocyki dla dzieci powinni zwrócić uwagę rodzice, którzy spodziewają się rozwiązania w zimnych zimowych miesiącach. Zapewnienie noworodkowi ciepła jest bardzo ważne i warto posiadać odpowiednio grube kocyki, które sprawią, że maluszek się nie wychłodzi podczas spacerów i podróży.

Kocyk dla niemowlaka MEMI BAMBUSOWY Z FALBANKĄ LIGHT GREY 85X105 CM

MEMI BAMBUSOWY KOCYK Z FALBANKĄ LIGHT GREY 85X105 CM

Kocyk dla niemowlaka MEMI AŻUROWY BAMBUSOWY 80X100 LIGHT GREY

MEMI AŻUROWY KOCYK BAMBUSOWY 80X100 LIGHT GREY

Jeśli jesteście minimalistami to w przypadku wyprawki dla dziecka, ważny będzie odpowiedni dobór produktów. Można kupić jeden kocyk lub otulacz i próbować sobie radzić, jednak zdecydowanie warto pomyśleć o 2, a nawet 3 otulaczach i choćby dwóch cieplejszych kocykach, które pozwolą na okrycie dziecka, gdy temperatura niespodziewanie spadnie. To o tyle ważne, że w przypadku nieprzewidzianej sytuacji mamy możliwość łatwej zmiany kocyka.

Różnica między kocykiem muślinowym i kocykiem bambusowym

Zastanawiasz się, czy kupić kocyk muślinowy albo, czy zdecydować się na otulacz bambusowy? Nieraz można dostrzec, że producenci łącznie lub zamiennie stosują określenia muślin i bambus. Jaki jest sekret tych dwóch nazw? To tkaniny o takim samym pochodzeniu, jednak o różnej strukturze, która ma swoją genezę w sposobie tkania. Muślin bambusowy wygląda jak połączenie dużej ilości kwadratów, natomiast bambus płaski ma jednolitą gładką strukturę. Zastosowanie muślinu bambusowego i bambusa płaskiego są praktycznie takie same. W obydwu przypadkach doskonale sprawdzają się jako letnie kocyki lub otulacze. Dodatkowym atutem jest trwałość, wytrzymałość i to, że nie powodują reakcji alergicznych u dzieci. Mając do wyboru muślin lub bambus, dokonujemy wyboru w kwestii wizualnej, bo jakość jest porównywalna.

Warto też dopowiedzieć, że kocyki bawełniane również mają opcję muślinową. Cechują się wtedy jeszcze wyższym poziomem miękkości i delikatności.

Kocyki dla niemowlaka i otulacze do fotelika

YOSOY OTULACZ DO FOTELIKA SAMOCHODOWEGO Z VELVETEM DREAMING WHALES

SLEEPEE KOCYK DO FOTELIKA SAMOCHODOWEGO BOHEMIAN GREEN

LA MILLOU KOCYK DO FOTELIKA SAMOCHODOWEGO BOHO PALMS LIGHT VELVET FRENCH LAVENDER

Otulacz czy kocyk dla niemowlaka?

Wielu rodziców zastanawia się co wybrać. Czy postawić na klasyczne kocyki, czy może spróbować z otulaczami. Choć na początku wspaniale przyjmą się otulacze bambusowe lub muślinowe, to jednak z czasem dziecko będzie chciało mieć więcej swobody i zwykły kocyk będzie dla niego wygodniejszy. Otulacze dla niemowląt to wspaniały sposób na uspokojenie maluszka i zapewnienie mu bezpieczeństwa. W szczególności noworodki, a nawet 2-miesięczne maluszki mogą docenić szczelne otulenie. Mimo wszystko otulacze nie wykluczają posiadania kocyka. Nawet zimą można postawić na cienkie otulacze i w razie konieczności okryć dziecko cieplejszym kocem.

Największą zaletą kocyków jest to, że w zależności od rozmiaru starczą na bardzo długo. Nawet 2-letnie dzieci lubią zabawy i zasypianie z kocykami. Chociażby z tego względu jest to opłacalna inwestycja. Co więc wybrać? Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które ma mniej niż 2 miesiące, możesz kupić otulacze i większe kocyki. Jednak gdy masz starsze dziecko, wówczas idea otulaczy nie sprawdzi się, a zamiast nich można wybrać większe pieluszki bambusowe lub muślinowe, którymi w lecie można okryć maluszka.

Osobny kocyk dla niemowlaka do wózka?

Ciągła konieczność pakowania rzeczy dla dziecka może sprawić kłopot. Dlatego już na początku warto przemyśleć czy nie lepiej byłoby kupić osobnego kocyka do gondolki, a później do spacerówki. W ten sposób w ostatniej chwili nie będzie trzeba wracać się po okrycie dla dziecka, bo wszystko będzie pod ręką. To świetny sposób na organizację i oszczędzanie czasu, który można poświęcić na inne czynności. Nie można jednak zapomnieć, że kocyk do wózka powinien być dostosowany do warunków atmosferycznych. Warto kupić cieplejszy kocyk na zimowe dni i lżejszy na wiosenne lub jesienne spacery.