Sprawdź jak zadbać o prawidłową postawę dziecka przy biurku, oraz jakie krzesło do biurka dla dziecka z pełną regulacją wybrać.

 Jak zadbać o prawidłową postawę dziecka przy biurku

Krzesło ergo

Aktywność fizyczna i prawidłowa postawa ciała to dwie kwestie, o które powinniśmy dbać u naszych dzieci od najmłodszych lat. Aktywność fizyczna wzmacnia strukturę mięśniowo – szkieletową, które z kolei ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy. Co jednak w przypadku, kiedy mamy w pokoju dziecięcym meble, które wymuszają na dziecku przyjęcie nieprawidłowej postawy ciała?

Meble niedostosowane do sylwetki i wzrostu dziecka, przy których spędza ono minimum kilka godzin dziennie. Wtedy aktywność fizyczna nie wpływa na rozwój dziecka w 100%, a nawet czasami może pogłębić wady postawy. Bardzo ważne jest zatem wyposażenie pokoju dziecka w ergonomiczny fotel i biurko regulowane. Krzesło ergonomiczne dla dziecka musi spełniać szereg wymagań, aby można je było określić tym mianem. Jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka, które będzie spełniało 2 kluczowe wymagania? Mamy na myśli wysokie wymagania ergonomii i wsparcie w utrzymaniu prawidłowej postawy i redukcji deficytów w tym zakresie.

Jaki fotel dla dziecka wybrać ?

Czy kupując meble do pokoju dziecięcego zwracasz uwagę na: cenę, design i kolor, środowisko i użyte materiały, ergonomię? Jeśli zwracasz uwagę tylko na 2 pierwsze parametry to jest duże ryzyko, że zakupisz krzesło do biurka dla dziecka wykonane z kiepskich materiałów (czy wiesz, że część laminatów do biurek może posiadać rakotwórczy formaldehyd i inne niebezpieczne substancje?), bez uwzględnienia zasad ergonomii (brak chociażby podstawowej regulacji).

Jeśli zwracasz uwagę tylko na 3 pierwsze parametry to jest duże ryzyko, że zakupisz meble dla dziecka z lepszych materiałów, ale cały czas niespełniające zasad ergonomii. Takie podejście wygeneruje w przyszłości koszty związane z wizytami u fizjoterapeutów, kosztami lekcji korekcyjnych, czasem poświęconym na dowóz dziecka, a dorosłym życiu może nawet bólem i dużymi problemami dziecka z kręgosłupem. Dlatego wybierając krzesło do biurka dla dziecka zwróć uwagę na to by posiadało ono minimum poniższe cechy:

  • ustawienie wysokości siedzenia (im wyższy wzrost dziecka tym wyższy poziom siedziska)
  • ustawienie wysuwu siedziska (małe dziecko to mały wysuw siedziska)
  • ustawienie wysokości oparcia (im wyższy wzrost dziecka tym wyższy poziom oparcia)
  • wykonanie z atestowanych materiałów, a dodatkowo powinny one być łatwe do czyszczenia.
 ### Podłokietniki

Podłokietniki

W fotelach dla dzieci często brakuje podłokietników, ponieważ istnieje ryzyko, że dziecko będzie zawsze pochylać się w jedną stronę. Brak podłokietnika eliminuje ten problem. Decyzja tutaj należy do Rodziców. My możemy podpowiedzieć, że większość krzeseł dla dzieci jakie sprzedajemy posiada podłokietniki.

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM ACTIKID A2 CZARNY ZIELONA SIATKA

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM ACTIKID A2 CZARNY ZIELONA SIATKA

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM FREAKY NIEBIESKIE

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM FREAKY NIEBIESKIE

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM FREAKY SPORT SZARY/ANTRACYT

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM FREAKY SPORT SZARY/ANTRACYT

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYCHAMP KREMOWE

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYCHAMP KREMOWE

Support

Pod siedziskiem krzesło dla dziecka może posiadać support, czyli okrąg, na którym może wesprzeć nogi. Innym rozwiązaniem jest zakup podnóżka pod stopy, na którym dziecko oprze swoje stopy. Większość foteli jakie sprzedajemy nie posiada supportu, ale Rodzice stosunkowo często dobierają podnóżek.

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYPONY FIOLETOWE

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYPONY FIOLETOWE

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYPONY NIEBIESKIE

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYPONY NIEBIESKIE

MAYER MYCHAMP ZIELONE KÓŁKA

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYCHAMP ZIELONE KÓŁKA

MAYER MYCHAMP ANTRACYT

MAYER ERGONOMICZNE KRZESŁO ROSNĄCE Z DZIECKIEM MYCHAMP ANTRACYT

Zakup krzesła do biurka dla dziecka to inwestycja w jego zdrowie. Dzięki niej oszczędzasz również swoje finanse i czas na ewentualne wizyty u fizjoterapeutów. Wady postawy dotyczą 50-60% dzieci, dlatego nie zwlekaj z decyzją.