Sprawdź nasz ranking i wybierz idealną zabawkę dla twojego dziecka w każdym wieku, zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki. Przeczytaj więcej!

Zabawki dla dziecka, które …chyba wszystko już ma?

Masz nieodparte wrażenie, że Twoje dziecko posiada wszystkie możliwe zabawki? Coraz trudniej dokonać wyboru zabawki na urodziny lub święta? Przeczytaj więcej o wybranych 9 najciekawszych zabawkach dla dziecka, które wszystko ma.

Czasami jest tak, że wybór odpowiedniej zabawki dla dziecka staje się coraz większym wyzwaniem. Zabawki to doskonały sposób na prezent, co dostrzega rodzina, znajomi. W efekcie z roku na rok w pokoiku dziecka przybywa zabawek, które często tylko kilka chwil cieszą się dziecięcym zainteresowaniem. Po krótkiej zabawie lądują one w kącie lub pojemniku na zabawki.

Rozumiejąc doskonale jak trudne bywają wybory idealnego prezentu dla dziecka przygotowaliśmy listę 9 zabawek dla dziecka, które wszystko ma. Wśród nich znajdują się najciekawsze pomysły na prezent dla dziecka w każdym wieku, zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

1. Zabawki dla dziecka, które chce naśladować rodziców? Zobacz Little Dutch Ekspres do kawy

Dzieci uwielbiają zabawę w kucharza. Drewniana kuchnia dla dziecka to jedna z ulubionych zabawek, a dodatkowo zabawek którymi dzieci bawią się najdłużej – już nawet od wieku 2,5 roku.

A czy Ty jesteś fanem dobrej kawy? Zabawkowy ekspres do kawy od holenderskiej marki Little Dutch to świetny pomysł na prezent dla małych wielbicieli kulinarnych eksperymentów. Staranne wykonanie i piękne dziecięce wzornictwo oraz odwzorowane działanie ekspresu kolbowego sprawia, wreszcie, że Twój maluch może zrobić sobie kawę kiedy Ty ją pijesz.
Ekspres do kawy Little Dutch można wykorzystać podczas zabawy w dorosłych lub w odgrywanie ról. Podczas zabawy dziecko rozwija kreatywność, ćwiczy umiejętności i uczy się zagadnień związanych z przygotowaniem kawy.

 

Zabawka dla dziecka LITTLE DUTCH DREWNIANY EKSPRES DO KAWY

LITTLE DUTCH DREWNIANY EKSPRES DO KAWY

Zabawka dla dziecka LITTLE DUTCH DREWNIANA KAWIARENKA

LITTLE DUTCH DREWNIANA KAWIARENKA

2. Djeco Zrób to sam Kalejdoskop

Zestaw do stworzenia kalejdoskopu od francuskiej marki Djeco to zabawka dla dzieci nieco starszych, które opanowały już podstawowe umiejętności, posiadają podstawową sprawność manualną i uwielbiają bawić się i uczyć jednocześnie. Zabawki typu zrób to sam rozwijają kreatywność, uczą cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu oraz ćwiczą zdolności manualne. Jest to idealna zabawka dla małych miłośników astronomii, zwolenników kosmicznej zabawy. Szukasz innych wzorów tego typu zabawek – mamy ich kilkanaście.

 

Zabawka dla dziecka DJECO ZRÓB TO SAM DZWONEK WIETRZNY GWIAZDY

DJECO ZRÓB TO SAM DZWONEK WIETRZNY GWIAZDY

Zabawka dla dziecka DJECO ZRÓB TO SAM KALEJDOSKOP KOSMOS

DJECO ZRÓB TO SAM KALEJDOSKOP KOSMOS

3. Scoot and ride Jeździk i hulajnoga highwaykick 2w1

Mniej więcej około 12 miesiąca życia większość dzieci rozpoczyna swoją przygodę z nauką samodzielnego chodzenia. Wraz z upływem kolejnych miesięcy dziecko rozwija zmysł równowagi, jest coraz bardziej ruchliwe i chętnie spędza czas podczas różnego rodzaju aktywności fizycznych, szczególnie tych na świeżym powietrzu. W tym okresie dziecko zaczyna korzystać z zabawek takich jak pchacz, jeździk, a później z hulajnogi, czy rowerka.

Dlatego kolejnym pomysłem na prezent może być zabawka sportowa, która łączy w sobie jeździk i hulajnogę – Scoot and ride highwaykick 2w1. Taka zabawka sportowa będzie towarzyszyć dziecku przez kilka dobrych lat, ponieważ jeździk dla rocznego dziecka można błyskawicznie zmienić w hulajnogę.

Zabawka dla dziecka SCOOTANDRIDE JEŹDZIK I HULAJNOGA HIGHWAYKICK 2W1 1-5 LAT STEEL

SCOOTANDRIDE JEŹDZIK I HULAJNOGA HIGHWAYKICK 2W1 1-5 LAT STEEL

Zabawka dla dziecka SCOOTANDRIDE ZESTAW HULAJNOGA I KASK REFLECTIVE 2 W 1 ROSE

SCOOTANDRIDE ZESTAW HULAJNOGA I KASK REFLECTIVE 2 W 1 ROSE

Zabawka dla dziecka SCOOTANDRIDE ZESTAW HULAJNOGA I KASK REFLECTIVE 2 W 1 ASH

SCOOTANDRIDE ZESTAW HULAJNOGA I KASK REFLECTIVE 2 W 1 ASH

4. B.Toys Kulodrom tor dla kulek 

Zabawki kreatywne mają za zadanie rozwijać kreatywność jak również uczyć dziecko. Jedną z najpopularniejszych tego typu zabawek jest kulodrom od kanadyjskiej marki B.Toys. Z takiego zestawu stworzysz przeróżnie skonfigurowane konstrukcje. W efekcie będziesz cieszyć się torem dla kulek przypominającym ekstremalną kolejkę górską. Kiedy już nacieszysz się zabawką, możesz ją przekazać swojemu maluchowi😉. Warto, bo podczas zabawy dziecko rozwija umiejętności manualne, ćwiczy logiczne myślenie i stymuluje kreatywność. B.Toys kulodrom to także zabawka służąca socjalizacji – najlepsza zabawa w gronie rodziny i znajomych.

 

B.TOYS KULODROM INTERAKTYWNY MAŁY ZESTAW

B.TOYS KULODROM Z MŁOTKIEM POMARAŃCZOWY

B.TOYS KULODROM INTERAKTYWNY MARBLE-PALOOZA

5. Tablica do rysowania Lumi Board Creativ Maped

Masz dziecko, które kocha rysowanie, kolorowanie i malowanie? To unikalna podświetlana tablica od francuskiej marki Maped to MUST HAVE.
Tablica do rysowania Lumi Board Creativ Maped ma w zestawie wszystkie konieczne akcesoria do rysowania takie jak kartki, flamastry, szablony rysunków, arkusze modeli do odrysowania i wiele innych.
Dziecko bawiąc się rozwija swoje umiejętności rysowania, pobudza dziecięcą kreatywność i twórczość.

MAPED PODŚWIETLANA TABLICA DO RYSOWANIA LUMI BOARD CREATIV

MAPED CREATIV TABLICA PODŚWIETLANA DO RYSOWANIA DLA DZIECI PODWODNY ŚWIAT

MAPED CREATIV TABLICA PODŚWIETLANA DO RYSOWANIA DLA DZIECI HARRY POTTER + MAPED COLORPEPS

6. Fat Brain Toys Mini przyssawki silikonowe

Silikonowe przyssawki od marki Fat Brain Toys to kolejna propozycja. Doskonała, kreatywna alternatywa tradycyjnych klocków dla dzieci, dająca wiele możliwości zabawy. Można je przyklejać do dowolnej płaskiej powierzchni, a potem rozbudowywać w dowolny sposób. Fat Brain Toys Mini przyssawki silikonowe to cudowna zabawka do kąpieli, która zachęci dziecko do spędzenia dłuższego czasu w wodzie.

Zabawka dla dziecka FAT BRAIN TOYS MINI PRZYSSAWKI SILIKONOWE 75 SZT.

FAT BRAIN TOYS MINI PRZYSSAWKI SILIKONOWE 75 SZT.

Zabawka dla dziecka FAT BRAIN TOYS PRZYSSAWKI SILIKONOWE 22 SZT

PRZYSSAWKI SILIKONOWE FAT BRAIN TOYS 22 SZT

7. Łamigłówka kółka zębate Crankity Fat Brain Toys 

Czujesz, że Twoje dziecko dobrze odnajduje się w zabawie bardziej skomplikowanymi zabawkami? Jeśli tak to, łamigłówka Fat Brain Toys to doskonała zabawka, która nauczy je strategicznego, logicznego i kreatywnego myślenia. 40 zadań na 4 różnych poziomach trudności, sprawia, że dostosujesz zabawę do wieku dziecka. Niewielkie rozmiary gry to z kolei duża szansa na zajęcie dziecka w podróży. Celem zabawy jest ułożenie zębatych kół w taki sposób, aby zaczęły się kręcić. Dziecko rozwija swoją kreatywność, uczy się myśleć logicznie oraz ćwiczy koordynację oko-ręka.

FAT BRAIN TOYS ŁAMIGŁÓWKA KÓŁKA ZĘBATE CRANKITY

8. Smart Games

Smart Games do cudowne gry edukacyjne. Rozwijają one zdolności poznawcze, rozwiązywanie problemów i logiczne myślenie. Najlepsza zabawa to zabawa w kilka osób, więc zabawka ma również charakter socjalizacyjny.
Nie sposób zapomnieć o budowaniu wysokiej samooceny dziecka – rozwiązywanie problemów w grze to doskonałe przygotowanie do radzenia sobie w skomplikowanym świecie.

SMART GAMES GRA LOGICZNA ARROWS

SMART GAMES GRA LOGICZNA KRÓLEWNA ŚNIEŻKA

SMART GAMES GRA MAGNETYCZNA KRÓLICZA NORKA

9. Zwariowany namiot

Zabawa w dom to chyba ulubiona zabawa dzieci. Ale jak się bawić w dom kiedy tak trudno go zbudować? Zestaw do budowania bazy od marki Kolorowe baloniki to propozycja dla dzieci w wieku od 5 lat, która sprawia, że budowa zamku, domku, igloo czy innej budowli jest fantastycznie prosta. Z elementów znajdujących się w zestawie dziecko może zbudować różnorodne budowle, które następnie okryje kocykiem, czy prześcieradłem i domek gotowy! W niektórych modelach zestawów elementy świecą w ciemności, co sprawia, że zabawa zostaje doprawiona szczyptą magii. Wspólne budowanie uczy współpracy, rozwija umiejętności planowania i ćwiczy zdolności manualne.

Zabawka dla dziecka ZWARIOWANY NAMIOT ZESTAW DO BUDOWANIA BAZY ŚWIECĄCY W CIEMNOŚCI

ZWARIOWANY NAMIOT ZESTAW DO BUDOWANIA BAZY ŚWIECĄCY W CIEMNOŚCI