Zabawki kreatywne, które rozwijają wyobraźnię, kreatywność i umiejętności twórcze dzieci takie jak puzzle magnetyczne czy układanki.

Kreatywne zabawki rozwijające logiczne myślenie

Dzieci uwielbiają się bawić niezależnie od wieku. Zabawa staje się jeszcze atrakcyjniejsza, kiedy stwarza możliwość rozwoju. Umysły dzieci są bardzo chłonne, dlatego warto zadbać o ich rozwój jeszcze przed rozpoczęciem edukacji szkolnej. W jaki sposób możemy wspierać dzieci? Niezastąpioną pomocą dla rodziców będą zabawki kreatywne.

Do zabawek kreatywnych zaliczamy zabawki magnetyczne, które również stanowią połączenie zabawy z nauką. Rozwijają kreatywność, wyobraźnię i ćwiczą pamięć.
Ten typ zabawek możemy podzielić na magnetyczne układanki, puzzle i klocki magnetyczne, które rozbudzają w dziecku zmysły artystyczne, ćwiczą logiczne myślenie oraz koordynacje manualną. Z kolei magnetyczne literki, cyferki oraz tablice – sprawdzą się świetnie przy pierwszym spotkaniu z nauką pisania – uczą zapamiętywania, kojarzenia i koncentracji.

1. Układanki dla dzieci Janod

Francuska Firma Janod w swojej bogatej ofercie posiada magnetyczne układanki. Każde dziecko niezależnie od płci i zainteresowań znajdzie coś dla siebie. Wśród topowych układanek znajdziemy Magnetibooki – pięknie wykonane tablice magnetyczne w formie pudełek, które rozbudzają w dziecku zmysł artystyczny, ćwiczy logiczne myślenie oraz koordynację manualną. Poniżej zamieszczamy propozycję dla małych konstruktorów. Zestaw zawiera kolorowe magnesy w formie ciekawych kształtów oraz karty z przykładowymi pomysłami. Nasze propozycje układanki magnetycznej magnetibook, które mogą Cię zainteresować.

JANOD MAGNETYCZNA UKŁADANKA MAGNETIBOOK ZWIERZĄTKA

JANOD MAGNETYCZNA UKŁADANKA MAGNETIBOOK ZWIERZĄTKA

JANOD DREWNIANE PUZZLE DLA DZIECI DINOZAURY 4 UKŁADANKI – 2, 3, 4 I 5 EL.

JANOD DREWNIANE PUZZLE DLA DZIECI DINOZAURY 4 UKŁADANKI – 2, 3, 4 I 5 EL.

JANOD MOZAIKI DLA DZIECI UKŁADANKA DREWNIANA ZWIERZĄTKA

JANOD MOZAIKI DLA DZIECI UKŁADANKA DREWNIANA ZWIERZĄTKA

2. Układanka magnetyczna Ciało człowieka Janod

Natomiast dla wszystkich dzieci, które marzą o tym, aby zostać lekarzami, przedstawiamy zestaw “Anatomia człowieka”. Dzięki tej grze dziecko może poznać anatomię człowieka jak również poznać nazwy części ciała w wielu językach. Magnetyczne układanki dla dzieci uczą na czym polega działanie magnesu. Dzieci mogą próbować przystawiać magnetyczne elementy do różnych miejsc. Tutaj możemy liczyć na ich kreatywność. Takie elementy sprawdzą się świetnie w roli magnesów na lodówkę lub tablicę magnetyczną.

Zabawka kreatywna JANOD UKŁADANKA MAGNETYCZNA CIAŁO CZŁOWIEKA

JANOD UKŁADANKA MAGNETYCZNA CIAŁO CZŁOWIEKA

3. B.Toys Znikopis

Znikopis Toulouse-Lap Trec B.Toys to wspaniała tablica do rysowania. Dzięki zamieszczonej na odwrotnej stronie poduszce dziecko może go używać nie tylko przy biurku. Znikopis posiada rysik oraz zestaw pieczątek w kształcie zwierzątek.

 

Zabawka kreatywna B.TOYS ZNIKOPIS DLA DZIECI

B.TOYS ZNIKOPIS DLA DZIECI

4. Magnesy Auzou

Auzou jest producentem znanym w szczególności z zabawek kreatywnych. Dzieci uwielbiają puzzle magnetyczne. W naszym sklepie z zabawkami posiadamy bardzo ciekawe zestawy dla dziewczynek. Magnesy dla dzieci od marki Auzou, które mogą Cię zainteresować.

Zabawka kreatywna AUZOU MAGNESY PUZZLE MAGNETYCZNE UBIERANIE

AUZOU MAGNESY PUZZLE MAGNETYCZNE UBIERANIE

Zabawka kreatywna AUZOU MAGNESY PUZZLE MAGNETYCZNE STRAŻACY

AUZOU MAGNESY PUZZLE MAGNETYCZNE STRAŻACY

Zabawka kreatywna AUZOU MAGNESY PUZZLE MAGNETYCZNE ZWIERZĘTA ŚWIATA

AUZOU MAGNESY PUZZLE MAGNETYCZNE ZWIERZĘTA ŚWIATA

5. Magnetyczna Mapa Świata

Ostatnią propozycją są puzzle magnetyczne Mapa świata od firmy Janod. Jest to produkt wysokiej jakości. Zawiera 92 puzzle przedstawiające słynne miejsca oraz budowle. Odnajdując miejsca, w których mają się znajdować dziecko ćwiczy pamięć oraz wiedzę geograficzną.

JANOD PUZZLE MAGNETYCZNE MAPA ŚWIATA

JANOD PUZZLE MAGNETYCZNE MAPA ŚWIATA

6. Tablice magnetyczne

Kolejną propozycją od firmy Janod jest tablica wisząca 3w1. Jest to dwustronna tablica, na której możemy pisać kredą oraz mazakiem jak również przykładać kolorowe magnesy. Kolejną propozycją dla najmłodszych jest wielofunkcyjna walizeczka z tablicą, która daje więcej możliwości zabawy. Można na niej pisać specjalnym mazakiem i rysować kredą, na drugiej przyczepiać dołączone magnesy i pisać specjalnym mazakiem. Jest też możliwość pisania znikopisem. 

AUZOU TABLICA MAGNETYCZNA DWUSTRONNA DO PISANIA

AUZOU TABLICA MAGNETYCZNA DWUSTRONNA DO PISANIA

BIGJIGS TOYS TABLICA MAGNETYCZNA DLA DZIECKA

BIGJIGS TOYS TABLICA MAGNETYCZNA DLA DZIECKA