Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Zobacz zabawki typu udajemy dorosłych, które to umożliwią! Zobacz więcej!

Małe dziecko jest bacznym obserwatorem. Ciągle patrzy na to co robią dorośli w jego otoczeniu: rodzice, dziadkowie, lekarz, do którego idą na wizytę, kasjerka w sklepie, fryzjerka, która obcina mu włoski, itd.

Obserwuje i poznaje świat, uczy się odpowiednich zachowań społecznych, a także rozwija wyobraźnię. Dlatego zabawki typu udajemy dorosłych mogą być idealnym pomysłem na prezent dla każdego dziecka. 

Udajemy dorosłych – ulubiona zabawa malucha

LILLIPUTIENS LALKA DLA DZIECI DZIDZIUŚ W KOSZYCZKU Z UBRANKIEM AGHATE

Osoby z najbliższego otoczenia dziecka i te z którymi dziecko ma styczność są jego pierwszymi nauczycielami. Dziecko bardzo często obserwując co robi mama w kuchni, zaczyna powtarzać jej ruchy, wyciągać różne garnki i miski. Obserwując tatę może mieć ochotę na małe remonty czy naprawy.

Nie zdziwi nas także, jeśli po wizycie u pediatry, dziecko zacznie badać wszystkie misie i lalki, a także członków rodziny. Warto się więc zastanowić nad zabawkami, które pozwalają dziecku wcielać się w rolę dorosłych, czyniąc zabawę przyjemną i bezpieczną.

Zabawa w naśladowanie dorosłych może zająć dziecku czas na długie godziny, a przy tym pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, kształtując jego wyobraźnię oraz kreatywność, Pomaga również oswoić się w pewnych sytuacjach dnia codziennego, jak np. zakupy, wizyta u lekarza, czy u fryzjera.

 

 

Nasze propozycje zabawek dla dzieci typu udajemy dorosłych.

LITTLE DUTCH WARSZTAT DLA DZIECI DREWNIANY

LITTLE DUTCH MINI WARSZTAT DLA DZIECI DREWNIANY

LITTLE DUTCH MINI KUCHNIA DLA DZIECI

 

Jakie zabawki typu udajemy dorosłych wybrać?

LITTLE DUTCH DREWNIANY WÓZEK DLA LALEK FLOWERS & BUTTERFLIES

Wybierając zabawkę dla dziecka warto zastanowić się, czy dziecko przejawia już jakieś zainteresowania dorosłym światem, np. udaje zabawę w sklep, czy też gotowanie. Jeśli tak to warto zainteresować się właśnie takimi zabawkami.

Jeśli dziecko boi się pierwszej wizyty u lekarza, kupmy mu zestaw przy pomocy którego będzie mógł się oswoić z sytuacją. Z pewnością zmniejszy to jego poziom lęku. Wybierając takie zabawki warto też pamiętać, aby nie kierować się stereotypami.

Kuchnia i akcesoria do gotowania będą doskonałą zabawką nie tylko dla dziewczynek, ale tak samo dla chłopców. Mali chłopcy uwielbiają gotować na równi z dziewczynkami. A może wyrośnie nam mały szef kuchni? Tak samo dziewczynki mogą być zachwycone zestawem do majsterkowania, czy zabawą remizą strażacką.

Zabawki typu udajemy dorosłych to świetna okazja by rozbudzić w dziecku pasję i ukierunkować zainteresowania. Świetnym przykładem jest zestaw lekarski, który może zainteresować dziecko zawodem lekarza 🙂

 

 

 

 Nasze propozycje zabawek dla dzieci typu udajemy dorosłych, które mogą Ci się spodobać.

Zabawka typu udajemy dorosłych LITTLE DUTCH DREWNIANY EKSPRES DO KAWY

LITTLE DUTCH DREWNIANY EKSPRES DO KAWY

Zabawka typu udajemy dorosłych LITTLE DUTCH DESKA DO KROJENIA Z OWOCAMI

LITTLE DUTCH DESKA DO KROJENIA Z OWOCAMI

Zabawka typu udajemy dorosłych LITTLE DUTCH ZESTAW LEKARZA LEKARSKI

LITTLE DUTCH ZESTAW LEKARZA LEKARSKI

Zabawka typu udajemy dorosłych LITTLE DUTCH DREWNIANA KASA

LITTLE DUTCH DREWNIANA KASA DLA DZIECI