Przeczytaj więcej o pomysłach na prezent dla 2 latka, które gwarantują fantastyczną zabawę przez długi czas. Zainspiruj się naszymi propozycjami. Dowiedz się więcej!

Każde dziecko bez względu na wiek uwielbia różnego rodzaju zabawy edukacyjne, podczas których ma możliwość rozwijać swoje umiejętności i nabywać cenną wiedzę. Dlatego producenci zabawek dla dzieci i niemowląt projektują swoje produkty z myślą o tym, aby wspierały one rozwój maluszka podczas miłej i przyjemnej zabawy.
Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby zachęcić każdego malucha do poszerzania swoich horyzontów. Szczególną uwagę chcielibyśmy poświęcić zabawkom dla dzieci w wieku 2 lat, ponieważ potrzebują one zarówno wsparcia w rozwoju sensorycznym jak i zachęty do rozwijania swoich umiejętności.
W tym wieku niezbędny jest szeroki wachlarz zabawek edukacyjnych, wśród których możemy wyróżnić zabawki sensoryczne, gry edukacyjne, instrumenty muzyczne, książeczki i wiele innych ciekawych propozycji. Zachęcamy do zapoznania się z szerokim asortymentem bestsellerowych producentów takich jak marka Little Dutch, Fat Brain Toys, B.Toys, Janod i innych.

Zobacz nasze pomysły na prezent

1. Zabawki sensoryczne – to hit wśród zabawek dla 2 latka

Dzieci w wieku 2 lat to pełne energii maluchy, które uwielbiają poznawać otaczający je świat. Aby jednak prawidłowo odbierać wszystkie sygnały z otoczenia potrzebują mieć dobrze rozwinięte zmysły.
W tym celu powstały fantastyczne zabawki sensoryczne, które aktywizują wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu zmysły. Zabawki sensoryczne stymulują prawidłową pracę wzroku poprzez użycie odpowiednio kontrastowych i żywych kolorów. Rozwijają słuch dziecka oraz dotyk, a nierzadko również smak. Ponadto zabawki sensoryczne wspierają prawidłową pracę małych palców oraz dłoni dziecka.
W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo m.in. sortery dla dzieci, czyli jedną z najpopularniejszych zabawek sensorycznych dla maluchów. Gorąco polecamy sorter dla dzieci InnyBin od marki Fat Brain Toys. Ponadto wśród zabawek sensorycznych dostępne są różnego rodzaju grzechotki maty edukacyjne, książeczki i wiele innych.
Najpopularniejszy sorter dla dzieci i inne propozycje, które mogą Ci się spodobać.

 

Zabawki sensoryczne dla 2 latka

Zabawka dla 2 latka FAT BRAIN TOYS BĄBELKI DO WYCISKANIA DIMPL

FAT BRAIN TOYS BĄBELKI DO WYCISKANIA DIMPL

B.TOYS MIĘKKIE KLOCKI EDUKACYJNE MAŁY ZESTAW 10 KLOCKÓW

Zabawka dla 2 latka B.TOYS MIĘKKIE KLOCKI DUŻY ZESTAW 26 KLOCKÓW

B.TOYS MIĘKKIE KLOCKI EDUKACYJNE DUŻY ZESTAW 26 KLOCKÓW

2. Zabawki interaktywne

Podobną rolę w rozwoju dziecka spełniają zabawki interaktywne, które również wspierają rozwój dziecięcych zmysłów podczas fantastycznej zabawy.
Ponadto rozwijają kreatywność dziecka i zachęcają do poszerzania swoich umiejętności. Najczęściej spotykanymi zabawkami interaktywnymi są instrumenty dla dzieci. To właśnie one gwarantują niesamowitą zabawę połączoną z pożyteczną nauką i rozwojem, na którym nam, rodzicom najbardziej zależy.
Wśród naszych bestsellerów znajdą Państwo przede wszystkim instrumenty dla dzieci od marki B.Toys takie jak pianinko, pulpit dyrygenta orkiestry, gitara i wiele innych fantastycznych propozycji. B.Toys pianinko hipcio to świetna propozycja na kreatywny prezent dla 2 latka, który z pewnością przypadnie do gustu maluszkowi.
Instrumenty dla dzieci zachęcają do nauki i rozpoznawania podstawowych dźwięków i melodii, a także wspierają rozwój kreatywności. Ponadto tego typu zabawki interaktywne mogą stać się początkiem wieloletniej przygody z instrumentami muzycznymi, która może zaowocować pasją na całe życie.
Instrumenty dla dzieci, które mogą Ci się spodobać.

Inne zabawki interaktywne dla 2 latka, z pewnością przypadną do gustu każdemu maluszkowi.

 

Zabawki interaktywne

LEARNING RESOURCES POCIĄG DLA DZIECI NAUKA KOLORÓW I NAUKA LICZENIA

Zabawka dla 2 latka VIGA SORTER MUZYCZNE KLOCKI

VIGA SORTER DLA DZIECI EDUKACYJNY MUZYCZNE KLOCKI

Zabawka dla 2 latka DUMEL DISCOVERY KOSTKA EDUKACYJNA EDUKATORKA 6 W 1

DUMEL DISCOVERY KOSTKA EDUKACYJNA EDUKATORKA 6 W 1

3. Puzzle dla dzieci

Dzieci w wieku 2 lat mają bardzo wybujaną wyobraźnię, dlatego uwielbiają kreatywną zabawę, podczas której mogą rozwijać swoją twórczość.
Puzzle dla dzieci to jedna z naszych propozycji na kreatywną zabawę połączoną z pożyteczną nauką. Doskonale wspierają rozwój podstawowych umiejętności dziecka oraz zapewniają ciekawą i interesującą zabawę. Puzzle dla dzieci to idealny pomysł na zabawę w gronie najbliższych i na długie wieczory, szczególnie w okresie jesienno – zimowym.
Dla maluszków w wieku 2 lat, przygotowaliśmy szeroką ofertę puzzli dla dzieci, które składają się z nie więcej niż kilku lub kilkunastu elementów. Jest to odpowiednia liczba dla dzieci w tym wieku, ponieważ zbyt duża ilość elementów mogłaby zniechęcić malucha do zabawy ze względu na swoją trudność. Coraz większą popularność zyskują piankowe puzzle dla dzieci do kąpieli.
Tego typu zabawki do kąpieli z pewnością zachęcą każdego maluszka do tej codziennej czynności, która nie musi być przecież nudna. Piankowe puzzle dla dzieci z powodzeniem zamienią zwykłą kąpiel w prawdziwą przygodę pełną niezapomnianych wspomnień, które zostaną w pamięci zarówno dziecka jak i rodziców na długo.

Zobacz szeroką ofertę puzzli dla dzieci, które mogą Ci się spodobać.

 

Puzzle dla 2 latka

MELISSA AND DOUG DŹWIĘKOWE PUZZLE DLA DZIECI ZWIERZĘTA

Zabawka dla 2 latka BIGJIGS TOYS PUZZLE SENSORYCZNE SAFARI

BIGJIGS TOYS PUZZLE SENSORYCZNE SAFARI

TREFL PUZZLE DLA 2 LATKA POJAZDY NA BUDOWIE

4. Gra dla dzieci

Kolejną propozycją wśród zabawek edukacyjnych dla dzieci w wieku 2 lat są różnego rodzaju gry planszowe. Gry planszowe gwarantują fantastyczną zabawę w gronie najbliższych przyjaciół i rodziny.

Podczas zabawy maluchy rozwijają swoje umiejętności, ćwiczą cierpliwość i uczą się współpracy w zespole. Ponadto gra planszowa dla dzieci wspiera prawidłową pracę dłoni dziecka i rozwój zdolności manualnych. W ofercie naszego sklepu dostępne są gry edukacyjne dla 2 latka od znamienitych i cenionych na całym świecie marek takich jak Djeco, Kids Concept, Janod i innych.
Gwarantują one ciekawą zabawę, która wspiera edukację dziecka na każdym etapie rozwoju. Obdarowując swoją pociechę grą planszową dla dzieci mamy pewność, że wspieramy jej edukację. Tego typu zabawki edukacyjne dla 2 latka to doskonały pomysł na prezent na każdą okazję.

Najciekawsze gry planszowe dla dzieci dostępne w naszym sklepie.

 

Gry dla 2 latka

Zabawka dla 2 latka DUMEL DISCOVERY FIGLARNY DINO

DUMEL DISCOVERY GRA ZRĘCZNOŚCIOWA FIGLARNY DINO

CZUCZU GRA DLA DZIECI DOMINO KOLORY

NASZA KSIĘGARNIA GRA EDUKACYJNA DLA DZIECI PUCIO PLAN DNIA

5. Zabawki artystyczne

Około 2 roku życia maluszka warto na poważnie zacząć myśleć o nauce rysowania dla dzieci, za pomocą prostych zabawek artystycznych.
Wśród nich znajdą Państwo różnego rodzaju farby do malowania palcami, kredki, flamastry, a także proste kolorowanki. Zabawki artystyczne wspierają rozwój kreatywności dziecka, rozwijają twórczość oraz ćwiczą zdolności manualne podczas miłej i przyjemnej zabawy.
Korzystnie wpływają na naukę rysowania dla dzieci i zachęcają do poznawania podstawowych kolorów i kształtów. Jedną z najpopularniejszych zabawek, która wspiera naukę rysowania dla dzieci jest znany na całym świecie znikopis od marki B.Toys. Jest to tablica, na której dziecko może rysować rożnego rodzaju obrazki za pomocą załączonego w zestawie rysika.
Znikopis wyposażony jest w specjalny system zmazujący namalowane wcześniej rysunki, dzięki czemu maluch może bez końca cieszyć się możliwością wielogodzinnego rysowania. W zestawie tablicy znikopis znajdują się także pieczątki, które dodatkowo urozmaicą każdy obrazek dziecka.

Znikopis B.Toys i inne ciekawe zabawki artystyczne dla dzieci.

 

Kolorowanki dla dzieci

AKSJOMAT WODNA KOLOROWANKA POKOLORUJ I ZNAJDŹ. NA ULICY

MELISSA AND DOUG KOLOROWANKA WODNA PODWODNY ŚWIAT

AUZOU MOJA PIERWSZA KOLOROWANKA WODNA JEDNOROŻCE

 

6. Książeczki

Nie od dziś wiemy, że czytanie dziecku książek wpływa korzystnie na więź emocjonalną pomiędzy dzieckiem, a rodzicem. Dlatego doskonałym pomysłem na edukacyjną zabawkę dla dzieci są oczywiście książeczki dla 2 latka.
Podczas wyboru odpowiedniej książeczki dla 2 latka warto pamiętać, aby była ona dopasowana do etapu rozwoju, na którym znajduje się maluszek. Książeczki dla 2 latka powinny zawierać wartościowe treści i proste zdania, które będą zrozumiałe dla dziecka w tym wieku.
Oczywiście początkowo maluszek niewiele będzie rozumieć, ale samo słuchanie głosu ukochanej osoby wpływa niesamowicie na jego rozwój wspierając prawidłową pracę słuchu. Gorąco polecamy książeczki dla dzieci od takich wydawnictw jak Dwie Siostry, Nasza Księgarnia, Egmont i wiele innych.

Książeczki dla 2 latka, które mogą Ci się spodobać.

 

Książki dla 2 latka

AKSJOMAT KSIĄŻKA DLA DZIECI Z DŹWIĘKIEM NIEZWYKŁY DZIEŃ W ZOO

HARPERKIDS DZIEŃ DOBRY, PINGWINKU! KSIĄŻKA DLA DZIECKA

NASZA KSIĘGARNIA W MIEŚCIE MOJA PIERWSZA ENCYKLOPEDIA POLSKO-ANGIELSKA Z OKIENKAMI