Bestselerowe zabawki rozwijające dla 3 latka, które z spodobają się każdemu maluchowi i zapewnią zabawę na wiele godzin. Dowiedz się więcej.

Rozwój sprawności fizycznej dzieci jest szalenie ważny, dlatego stymulując i pracując nad kreatywnością, pamięcią i logicznym myśleniem, nie możemy o nim zapomnieć. Małe dziecko powinno spędzać czas na zabawach ruchowych, takich jak gra w piłkę, jazda na rowerze, skakanie i wiele innych czynności, które wzmacniają jego sprawność.

Rozwijanie małej motoryki

Aby zachęcić dziecko do większej aktywności, można zaproponować mu różnego rodzaju zabawki rozwijające dla 3 latka, które zachęcą go do większego wysiłku fizycznego i zapewnią świetną zabawę.

Zabawka rozwijająca dla 3 latka LITTLE DUTCH DREWNIANA JENGA

LITTLE DUTCH DREWNIANA GRA DLA DZIECI JENGA

 

Małe dzieci coraz więcej czasu spędzają przed ekranem komputera lub telewizora.

Choć bajki dla dzieci mogą pozytywnie wpływać na ich rozwój, to mimo wszystko ilość czasu spędzanego przed ekranem urządzeń mobilnych lub telewizorów powinna być ograniczona. Pomóc w tym mogą wspaniałe gry zręcznościowe, które zachęca dziecko do aktywności fizycznej. Gry zręcznościowe to wspaniały pomysł na prezent, ale też na zorganizowanie czasu często znudzonym dzieciom. Ogromną zaletą tych zabawek jest to, że można je zabrać ze sobą na wakacje i zaangażować będące tam dzieci do wspaniałego spędzenia czasu na świetnej zabawie.Choć warto wybierać takie gry, w które zagra więcej osób, to należy też pamiętać o młodszych dzieciach, które mają jeszcze pewne ograniczenia. Kupując zabawkę dla dzieci, zawsze warto zwrócić uwagę na ich predyspozycje i wiek.

Zabawka rozwijająca dla 3 latka B.TOYS MINI PALETKI ŻABA

B.TOYS GRA ZRĘCZNOŚCIOWA MINI PALETKI ŻABA

Zabawka rozwijająca dla 3 latka B.TOYS MINI PALETKI REKIN

B.TOYS GRA ZRĘCZNOŚCIOWA MINI PALETKI REKIN

Gry zręcznościowe 

Dzieci uwielbiają rzucać piłką, jednak zwykłe rzucanie może je szybko znudzić. Stąd też fantastyczna propozycja, która będzie ćwiczyć refleks małego dziecka. Ta gra zręcznościowa składa się z dwóch paletek i jednej piłki. Zabawa polega na tym, że jedna osoba rzuca piłką, a druga musi ją złapać paletką. Sekret gry polega na tym, że piłeczka przyczepia się do paletki po jej dotknięciu. To wspaniały pomysł na spędzenie wolnego czasu z dzieckiem lub na zabawę dla rodzeństwa.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko pracowało nad precyzją i skupieniem, to gra w łowienie rybek Janod będzie idealnym prezentem. To wspaniale wykonana drewniana zabawka, która zajmie malucha na długie godziny, a przy okazji będzie stymulować jego wzrok. Zabawka edukacyjna w łowienie rybek Djeco to doskonały sposób na zabawę i konkurencję dla kilkorga dzieci, które będą mogły urządzać zawody. Zwycięży to dziecko, które ciągu minuty złapie najwięcej rybek.

Zabawka rozwijająca dla 3 latka JANOD ŁOWIENIE RYBEK

JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA DLA DZIECI ŁOWIENIE RYBEK

Zabawka rozwijająca dla 3 latka JANOD ŁOWIENIE RYBEK

JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA ŁOWIENIE RYBEK 5+

DJECO ZABAWKA EDUKACYJNA NAVY, LOTO I ŁOWIENIE RYBEK 3W1

Gry magnetyczne

Dzieci w wieku przedszkolnym z pewnością zainteresują się grą z kuleczkami Janod, w której głównym celem jest skierowanie piłeczek w odpowiednie otwory na tarczy. Ciekawa kolorystyka zastosowana w grze nadaje jej atrakcyjności i sprawia, że dzieci bardzo często po nią sięgają. To wspaniały pomysł na zabawkę, którą można ze sobą zabrać w podróż.

Zabawka rozwijająca dla 3 latka JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA DLA DZIECI Z KULECZKAMI POCKET

JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA DLA DZIECI Z KULECZKAMI POCKET

Zabawka rozwijająca dla 3 latka JANOD MAGNETYCZNY LABIRYNT OCEAN

JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA MAGNETYCZNY LABIRYNT OCEAN

Janod magnetyczne rzutki 

Kto z nas nie grał w rzutki? Ta wciągająca gra jest w stanie sprawić, że dzieci przepadają na długi czas, rzucając specjalnymi rzutkami do celu. W momencie, w którym będą się wspaniale bawić, przy okazji będą doskonalić swoją cierpliwość i precyzję. Rzutki dla dzieci to wspaniały sposób na spędzenie wolnego czasu zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Przedstawiając tę ciekawą grę, nie sposób nie wspomnieć o tym, że magnetyczne rzutki dla dzieci Janod są bezpieczne i mogą stać się wspaniałym prezentem urodzinowym dla najmłodszych.

JANOD MAGNETYCZNA GRA W RZUTKI OGRÓD

JANOD MAGNETYCZNA GRA W RZUTKI POTWORY

JANOD MAGNETYCZNA GRA W RZUTKI ROBOTY

 

 

Twoje dziecko lubi układać klocki, jednak ta forma zabawy zaczęła mu się trochę nudzić? Możesz urozmaicić czas, kupując mu wspaniałą grę akrobaci marki Vilac, która będzie ćwiczy koordynację ręka-oko. Zasady gry są bardzo proste. Wystarczy układać akrobatów jeden na drugim, tak aby stworzyli ciekawą akrobatyczną figurę. Oczywiście należy robić to umiejętnie, aby figurki się nie przewróciły.

VILAC GRA ZRĘCZNOŚCIOWA DLA DZIECI AKROBACI

JANOD GRA ZRĘCZNOŚCIOWA DLA DZIECI AKROBACI

Kolejna ciekawą zabawą rozwijającą dla 3 latka jest rzucanie obręczami do celu. Zadaniem tej zabawki B.toys jest stymulowanie koncentracji, motoryki i zręczności. Głównym celem graczy jest zdobycie 50 punktów. Kto pierwszy osiągnie ten wynik, ten zostaje zwycięzcą. To doskonały pomysł na organizację czasu dzieciom podczas garden party, ale też świetny pomysł na zajęcie młodszych dzieci i naukę kolorów. Każda z obręczy ma inny unikalny kolor, a cała gra jest wykonana bardzo estetycznie i z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół.

Zabawka rozwijające dla 3 latka B.TOYS RZUT OBRĘCZĄ DO CELU

B.TOYS GRA ZRĘCZNOŚCIOWA RZUT OBRĘCZĄ DO CELU

Rozwijanie koordynacji ruchowej

Jako rodzice zdajemy sobie sprawę, jak ważną rolę w rozwoju dziecka odgrywa ruch. Wraz z nadejściem lata, coraz więcej rodziców docenia to, że ich dziecko może więcej czasu spędzać na świeżym powietrzu i szuka dla nich takich zabawek, które mogą wykorzystać w domu podczas brzydkiej pogody, jak i na zewnątrz, gdy świeci słońce. Zabawki ruchowe mogą być wspaniałym pomysłem na prezent dla naszych dzieci i dzieci znajomych. Powrót do przeszłości jest możliwy. Jeśli pamiętacie czasy, w których skakaliśmy w gumę do skakania, to z pewnością docenicie, że Wasze dziecko będzie mogło spróbować tej zabawy. To świetny pomysł dla 3 latka i dla starszych dzieci. Przede wszystkim sporym atutem jest to, że w gumę może grać jedna osoba lub kilka. Integracja i kontakt z rówieśnikami są dla rozwoju dzieci ogromnie ważne, dlatego im więcej graczy tym weselej.

VILAC GUMA DO SKAKANIA DLA DZIECI GRA W GUMĘ

Jeśli szukasz produktu, który będzie rósł razem z Twoim dzieckiem, to powinieneś rozważyć ten zakup. Hulajnoga dla dzieci Highwaykick to wspaniały pomysł na prezent dla 2 latka. Mniejsze dzieci mogą jej używać, wygodnie siedząc na siedzisku. Taki jeździk to bardzo bezpieczna forma zabawy, która mogłaby służyć nawet młodszym dzieciom. Natomiast, gdy maluch podrośnie, to hulajnoga dla dzieci będzie rosła razem z nim. Po demontażu siedziska, dziecko bez trudu może korzystać ze stabilnego sprzętu, który zapewni mu wiele zabawy. Kupując jeździk i hulajnogę w jednym, dajesz dziecku zabawkę, której będzie używało przez długie lata. Oczywiście nie zapomnij o kasku dla dziecka.

Scoot and ride

SCOOTANDRIDE ZESTAW HULAJNOGA I KASK REFLECTIVE 2 W 1 ASH

SCOOTANDRIDE ZESTAW HULAJNOGA I KASK REFLECTIVE 2 W 1 ROSE

SCOOOTANDRIDE ZESTAW HULAJNOGA  LED 3+ KASK S-M STEEL

SCOOTANDRIDE ZESTAW HULAJNOGA I KASK REFLECTIVE 2 W 1 FOREST

Planując prezent dla 3 latka, nie można pominąć prostej, aczkolwiek sprawiającej ogromną radość zabawki, jaką jest piłka do skakania.

Maluch skacząc na piłce, polepsza swoją kondycję i pracuje nad utrzymywaniem równowagi. Piłka do skakania to wspaniały sposób na świetną zabawę i na ćwiczenia wzmacniające kręgosłup. Dziecko doskonale bawi się we własnym mieszkaniu lub na ogrodzie, a przy okazji pracuje nad motoryką dużą.

DJECO PIŁKA DO SKAKANIA JUMPO DIEGO

B.TOYS PIŁKA DO SKAKANIA  HOP N’GLOW

Czy stymulować rozwój ruchowy dziecka? Każdy rodzaj zabawek oddziałuje na inne obszary, dlatego nie można zapominać o roli, jaką odgrywają zabawki rozwijające dla 3 latka. Wielu rodziców skupia się na różnych aspektach rozwoju małego dziecka, ale pomija tak ważne kwestie, jak odpowiednia dawka ruchu. Dlatego należy pamiętać że rozwój ruchowy zawsze powinien iść w parze z rozwojem intelektualnym. Warto również dodać, że wyrobienie w dziecku nawyku regularnej aktywności fizycznej będzie miało pozytywny wpływ na całe życie. I to nie tylko dziecka, ale również i rodziców:)