Przeczytaj więcej o bestsellerowych zabawkach edukacyjnych dla rocznego dziecka, które wspierają prawidłowy rozwój wszystkich zmysłów maluszka. Zainspiruj się naszymi propozycjami i wybierz idealny prezent na roczek. Dowiedz się więcej!

Małe dzieci są bardzo ciekawe świata i nastawione na chłonięcie wiedzy, a w szczególności te, które ukończyły już pierwszy rok życia i zaczynają wszystko analizować oraz rozumieć. Warto zatem zadbać o to, by maluch posiadał zabawki na roczek, które stale poszerzą wiedzę.
Nauka poprzez zabawę jest najlepszą formą edukacji małego odkrywcy – dziecko ma dużo frajdy i świetnie spędza czas, a przy okazji uczy się nowych rzeczy, które bardzo dobrze wpływają na jego rozwój. Stworzyliśmy zatem listę kilku zabawek, które są dobrym pomysłem na zakup dla naszego malucha, bądź prezent dla innego roczniaka.

1. Drewniany stolik – edukacyjne prezenty na roczek to zawsze dobry podarunek

JANOD STOLIK SORTER EDUKACYJNY DUŻY DREWNIANY BABY FOREST idealny prezent na roczek

Wielofunkcyjny stolik Baby Forest marki Janod został stworzony dla dzieci, które ukończyły 12 miesięcy. Jest zrobiony z drewna, ma okrągły kształt i cztery stabilne nóżki, tak, by zwiększyć bezpieczeństwo malucha do maksimum. Główny zamysł zabawki polega na tym, żeby bawiąc uczyć. Na małego odkrywcę, korzystającego ze stolika, czeka wiele zadań, które pozytywnie wpływają na jego rozwój.

Przesuwanie klocków po pętlach lub torze rozwija koordynację ruchową i motorykę, układanie piramidek trenuje pamięć i logiczne rozumowanie, sorter pomaga w rozróżnianiu kolorów oraz kształtów, a koła zębate uczą zależności przyczynowo – skutkowych. Zabawka posiada tyle możliwości, że zbyt szybko się dziecku nie znudzi i zajmie go na długi czas. Dodatkową zaletą stoliczka jest jego uroczy wygląd, cieszący oko dziecka i rodzica.
Znajdują się na nim motywy zwierzątek i różnokolorowe wzory. Zabawka zapakowana jest w ładne, kartonowe pudełko, dzięki czemu świetnie nadają się na prezenty na roczek.

JANOD DREWNIANY STOLIK EDUKACYJNY 18 M+

JANOD STOLIK EDUKACYJNY DREWNIANY ŁĄKA

JANOD STOLIK SORTER EDUKACYJNY DUŻY DREWNIANY BABY FOREST

2. Kostki edukacyjne

B.TOYS OLBRZYMIA DREWNIANA KOSTKA EDUKACYJNA - ZANY ZOO Z LITERKAMI
Olbrzymia drewniana kostka edukacyjna Zany zoo B. Toys bez wątpienia jest dobrym rozwiązaniem jako prezent na roczek, która uczy dziecko nowych umiejętności. Posiada otwierane drzwiczki z motywami zwierzątek, alfabet w formie liczydła z obrazkami. Kostka posiada również  labirynt z zakręconych drążków oraz zygzakowate ścieżki prowadzące w różne strony. Użytkowanie kostki bez wątpienia niesie za sobą wiele korzyści. Kostka pobudza wyobraźnię ponadto, stymuluje zdolności manualne i kombinacyjne. Wyróżnia ją zarówno piękny, wzorzysty oraz barwny design.

 

Prezent na roczek JANOD KOSTKA EDUKACYJNA Z PĘTLĄ

JANOD KOSTKA EDUKACYJNA Z PĘTLĄ, SORTER DLA DZIECKA

Prezent na roczek LITTLE DUTCH KOSTKA AKTYWIZUJĄCA RÓŻ FLOWERS

LITTLE DUTCH KOSTKA AKTYWIZUJĄCA RÓŻ FLOWERS

Prezent na roczek LITTLE DUTCH KOSTKA AKTYWIZUJĄCA BŁĘKIT OCEAN

LITTLE DUTCH KOSTKA AKTYWIZUJĄCA BŁĘKIT OCEAN

3. Klocki sensoryczne

B.Toys Klocki sensoryczne dla maluszka miękkie 6 szt.

Powszechnie znanymi i lubianymi zabawkami wśród najmłodszych są oczywiście klocki materiałowe z wypełnieniem, wyprodukowane przez markę B.Toys. Stworzone są z różnych faktur oraz tkanin, dzięki czemu wpływa na sensoryczny rozwój malucha. Wewnątrz każdego klocka znajdują się elementy geometryczne, różniące się od siebie fakturą, bądź wypełnieniem. Są przyjemne w dotyku i bezpieczne dla dziecka. Sprawdzą się wyśmienicie jako prezent na roczek

LITTLE DUTCH 4 MIĘKKIE KOSTKI AKTYWIZUJĄCE FLOWERS & BUTTERFLIES

B.TOYS MIĘKKIE KLOCKI EDUKACYJNE MAŁY ZESTAW 10 KLOCKÓW

B.TOYS MIĘKKIE KLOCKI EDUKACYJNE DUŻY ZESTAW 26 KLOCKÓW MIĘTOWY

Zobacz więcej pomysłów na roczek:

JANOD WIELOFUNKCYJNY PCHACZ EDUKACYJNY TROPIK ciekawy pomysł na prezent na roczek

JANOD WIELOFUNKCYJNY PCHACZ EDUKACYJNY TROPIK 12M+

LITTLE DUTCH MIFFY zestaw prezentowy na roczek

LITTLE DUTCH MIFFY PREZENTOWY ZESTAW DLA NIEMOWLAKA

GRIMM’S KOLOROWA TĘCZA 6-ELEMENTOWA

 

 

 

B.TOYS TRZY MIĘKKIE AUTKA Z NAPĘDEM – RADIOWÓZ, BUS, PICKUP

Niesamowitą ofertę prezentów na roczek znajdziesz u partnera artykułu 4kidspoint.pl