Gwarancją ciepłego i spokojnego snu każdego maluszka są śpiworki do spania. Zobacz najpopularniejsze modele i rodzaje.

Każdy rodzic zapewne zna problem odkrywania się dzieciaczków w nocy, czy strachu, że Nasz ukochany maluch zakryje się w nocy kołderką. Moi drodzy jest na to fantastyczny sposób, a nazywa się on Śpiworek. Śpiworki do spania to świetna sprawa zarówno dla noworodków jak i dla starszych maluchów – ważne żeby był on odpowiednio dopasowany. Dla noworodków sprawdzą się najlepiej te na długość do 70 cm. Dla starszych dzieciaczków w zależności od wzrostu jest możliwość kupna śpiworka do 110 cm. Śpiworek również powinien być dopasowany do pory roku. Niektóre marki jak produkują tzw. śpiworki całoroczne, lub też z odpinanymi rękawkami. Śpiworek świetnie sprawdzi się w zimowym okresie otulając naszego maluszka podczas spacerów lub przy mroźnych nocach (zobacz śpiworki zimowe tutaj).

Śpiworki do spania BABY STEPS NATURE UNIWERSALNY

Zatem w zależności od temperatury można otulić dodatkowo dziecko rękawkami. Ważne, aby unikać modeli, które mają na plecach, bądź z przodu nie potrzebne, a wręcz utrudniające, odstające ozdoby typu pompony.

Śpiworek powinien być gładki, z materiału przepuszczającego powietrze – najlepiej sprawdzi się wysokogatunkowa bawełna którą preferują takie marki jak: Elodie Details, La Millou,czy Baby Steps. Do śpiworka nie ubieraj malucha zbyt ciepło. Śpiworek z idei zastąpi szczelną kołderkę, więc piżamka powinna być dostosowana do temperatury w domu. Śpiworek będzie ciekawą propozycją na niewielki prezent na chrzciny bądź baby shower.

Śpiworek do spania LA MILLOU Z NOGAWKAMI COTTO PRINCESS CHEESBOARD 1,7 TOG

LA MILLOU ŚPIWOREK Z NOGAWKAMI COTTO PRINCESS CHEESBOARD 1,7 TOG

Śpiworek do spania LA MILLOU M FARMLAND

LA MILLOU ŚPIWOREK NIEMOWLĘCY SLEEPING BAG M FARMLAND

Śpiworek do spania YOSOY 0-6 M DREAMS 1.0 TOG

YOSOY ŚPIWOREK DO SPANIA 0-6 M DREAMS 1.0 TOG

Rodzaje śpiworków do spania

BABY STEPS ŚPIWOREK DLA DZIECKA

Na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów śpiworków do spania:

Kokon dla noworodka – śpiworek do spania inny niż zwykle

Wiele mam zawija noworodka w tzw. Kokon. Otulony maluszek czuje się jak w brzuszku mamy- bezpiecznie i przytulnie, więc automatycznie szybciutko się uspokaja i zasypia. Doskonale sprawdzi się również podczas drzemek noworodka w ciągu dnia.

LULLALOVE ŚPIWOREK NIEMOWLĘCY JAGÓDKI

LA MILLOU ŚPIWOREK NIEMOWLĘCY SLEEPING BAG M STILL ALIVE

ERGOPOUCH ŚPIWOREK NIEMOWLĘCY JERSEY SAGE 3-12M 2,5TOG

Śpiworki bez rękawów

Są zapinane zazwyczaj na ramionach. Góra przypomina bluzkę bez rękawków o szerokich ramiączkach, dół zwykle zapinany jest na zamek. Sprawdzi się doskonale od pierwszych dni życia, jak również u starszych maluchów.

Śpiworek do spania ERGOPOUCH JERSEY BERRIES 3-12M 2.5TOG

ERGOPOUCH ŚPIWOREK NIEMOWLĘCY JERSEY BERRIES 3-12M 2.5TOG

Śpiworek do spania LULLALOVE SAKURA

LULLALOVE ŚPIWOREK DLA NIEMOWLAKA SAKURA

Śpiworek do spania BIM BLA BŁĘKITNY

BIM BLA ŚPIWOREK DLA NIEMOWLAKA BŁĘKITNY

Śpiworki z nogawkami

Śpiworki bez rękawów wyposażone w elastyczne nogawki, które nie przeszkadzają podczas snu maluszka. Świetnie sprawdzi się od 1 roku życia.

LA MILLOU ŚPIWOREK Z NOGAWKAMI 1,7 TOG LAVENDER DREAM

LA MILLOU ŚPIWOREK Z NOGAWKAMI 1,7 TOG STILL ALIVE

LA MILLOU ŚPIWOREK Z NOGAWKAMI SHEELA STRIPES 1,7 TOG